Wczoraj w słoweńskim Bledzie zainaugurowano mistrzostwa świata 1B juniorów U20. W pierwszym spotkaniu czempionatu Polacy rozbili Włochów 9:4. Z bardzo dobrej strony pokazał się Alan Łyszczarczyk. Polski napastnik występuje na co dzień w drużynie Owen Sound Attack w Ontario Hockey League, a o jego bramkach zawsze was informujemy. Nowotarżanin dał prawdziwy popis uzyskując sześć punktów.

Poniżej jako jedyni w polskim internecie prezentujemy wam kompilacje wideo z obu bramek i czterech asyst (w tym trzech primary assist) w wykonaniu jedynego polskiego prospekta notowanego ostatnio jako kandydata do wyboru w drafcie. Akcje bramkowe z udziałem Łyszczarczyka, które zobaczycie na wideo:

1:1 – Łyszczarczyk – Jeziorski (16:45),
Alan ładnie rozgrywa krążek za bramką z Jeziorskim, po czym wychodzi na pozycję strzelecką, dobrze rozgrywa w tej sytuacji napastnik GKS Tychy podając do Alana, który kończy strzałem z pierwszego krążka.

1:2 – Jeziorski – Łyszczarczyk (22:41),

Kończy się przewaga liczebna Polaków, ale Biało-Czerwoni nie dają rywalowi wyjść ze strefy. W forczekingu na szpicy zostaje Alan, odbiera gumę na tylnej bandzie i szybko uruchamia wspomagającego go Jeziorskiego.

1:4 – Jeziorski – Łyszczarczyk, Paś (27:47),

Alan przewozi krążek zza własnej bramki aż za bramkę rywali, mijając wszystkich po drodze, wracając na atakowaną niebieską dostrzega dobrze ustawionego Jeziorskiego, a ten dopełnia formalności.

3:5 – Paś – Łyszczarczyk (31:57, 4/5),

Tym razem nasz jedynak z najlepszych juniorskich rozgrywek świata prezentuje swoje umiejętności w osłabieniu. Razem z Dominikiem Pasiem udaje się pojechać z kontrą i po prostym w teorii rozegraniu dwójkowym gubią defensywę i bramkarza rywali.

3:6 – Łyszczarczyk – Michałowski (33:29, 4/4),

Łyszczarczyk zaczyna dryblingiem we własnej tercji, wwozi krążek, mija kilku rywali. Akcja nieco zwalnia, ale gdy krążek wraca na kij naszego eksportowego towaru hokejowego, znów bajeczna technika umożliwia mu bliski podjazd pod bramkę i skuteczne wykończenie.

4:9 – Bernacki – Zygmunt, Łyszczarczyk (54:18, 5/4).

Jedyna „druga” asysta Łyszczarczyka, który pozbywa się krążka tuż przed czerwoną linią. Nadał jednak fajną dynamikę akcji w przewadze, zakończonej golem obrońcy, Bernackiego.

Pozostałe wyniki w polskiej grupie:

Ukraina U20 – Słowenia U20 1:3
Litwa U20 – Norwegia U20 1:4

Przed polską kadrą U20 jeszcze pojedynki ze Ukrainą (dzisiaj w niedzielę o 20:00), Słowenią, Litwą i Norwegią. Faworytem turnieju są Norwegowie, spadkowicz z Dywizji I grupy A. Polacy w obu poprzednich edycjach MŚ U20 IB byli blisko awansu, za każdym razem tracili go w ostatnim meczu. Tym razem ma być inaczej, przede wszystkim dzięki zmianie na pozycji szkoleniowca.

Czy takie rzeczy są dostrzegane za oceanem? Jak najbardziej: