Najdłuższy mecz tego sezonu miał miejsce w czasie przedostatniego starcia pomiędzy San Jose Sharks i Vegas Golden Knights w pierwszej rundzie play-off. Aż 91 minut i 17 sekund trzeba było czekać, aby się dowiedzieć, że „Rekiny” nie kończą przygody z play-offami, a o wszystkim zadecyduje siódmy mecz. Zwycięski gol, który zakończył żywot ekipy z Las Vegas padł po strzale Tomáša Hertla mniej więcej w połowie drugiej dogrywki. Widowisko trwało coś koło czterech godzin, czyli jakieś 60 minut dłużej niż standardowy mecz postsezonowy.

Dziesięć spotkań pierwszej rundy w tym roku rozstrzygało się w dogrywkach, ale tylko dwa przypadki wymagały rozegrania dwóch dodatkowych tercji. Temu drugiemu zabrakło zaledwie trzynastu sekund do zwycięstwa w rankingu najdłuższych spotkań fazy play-off anno domini 2019. W Waszyngtonie Brock McGinn oznajmił światu swoim golem, że w tej edycji Capitals nie obronią pucharu i będzie nowy mistrz. Jego bramka zakończyła siedmiomeczowy maraton Carolina Hurricanes ze „Stołecznymi”.

Spośród ośmiu spotkań pierwszej rundy, które zakończyły się na jednej dogrywce, w trzech przypadkach trwało to mniej niż pięć minut, ale w dwóch trzeba było pograć prawie do końca. Nashville Predators odpadli z play-offów po 17 minutach i dwóch sekundach dodatkowego czasu gry z Dallas Stars. Przed własną publicznością ich marzenia o zdobyciu pierwszego Pucharu Stanleya zakończył John Klingberg.

Jeszcze dłużej trwało pożegnanie z play-offami „Rycerzy” z Las Vegas. Po tym jak w drugiej dogrywce stracili szansę na zakończenie serii, doprowadzając tym samym do remisu 3-3, przed własną publicznością dali się wyeliminować San Jose Sharks dzięki bramce, która padła na minutę i 41 sekund przed końcem pierwszej dogrywki. Jej autorem był Barclay Goodrow.

Dla porównania w poprzednim sezonie było dokładnie o połowę mniej przypadków rozstrzygnięć zapadłych w pierwszej rundzie po dodatkowym czasie gry. Aż cztery z pięciu takich spotkań dotyczyło wtedy rywalizacji Columbus Blue Jackets z Washington Capitals, co pokazuje jak cienka linia odgradzała późniejszych mistrzów od zakończenia marzeń już na starcie fazy postsezonowej.  Za to w 2017 roku dogrywkami zakończyło się 18 spotkań pierwszej rundy.

Tegoroczny rekordzista, czyli szóste spotkanie pomiędzy San Jose Sharks a Vegas Golden Knights było długie, owszem, ale gdzie mu tam do spotkań, które prowadzą na liście najdłuższych meczów ery ekspansji. Trzeba zaznaczyć, że w dziejach całej ligi na dwadzieścia pierwszych pozycji, osiem dotyczy czasów sprzed tej ery, czyli sprzed 1967 roku. My skupimy się na czasach bardziej współczesnych, ale nie sposób nie napomknąć o pojedynkach, w których trzeba było grać aż sześć dogrywek, a tak stało się w rywalizacji Detroit Red Wings z Montreal Maroons w 1936 roku oraz trzy lata wcześniej podczas batalii Toronto Maple Leafs z Boston Bruins. Teraz pora jednak na powrót do ery ekspansji, czyli jak to wyglądało od 1967 do teraz. Zrobimy to jak na dobrej liście przebojów, czyli od miejsca piątego aż po sam szczyt.

San Jose Sharks – Dallas Stars 129 minut i 3 sekundy (4 maja 2008)

__________________________________

Aby czytać dalej

Wybierz jedną z opcji abonamentu i ciesz się nieograniczonym dostępem do serwisu. NHL w PL to miejsce naszej pracy. Traktuj nas jak gazetę lub magazyn. Dziennik lub miesięcznik, przy tworzeniu którego działa wiele osób za określone wynagrodzenie. 10 złotych za miesięcznik złożony z 100 stron (średnia ilość artykułów w portalu) to uczciwa cena.

Możesz nam zaufać! Współpracujemy z uznanymi na polskim rynku markami jak TVP, czy wydawnictwo SQN, a o naszej rzetelności i bezpieczeństwie całego procesu świadczą już setki sprzedanych przez nas abonamentów. Płatność jest prosta i intuicyjna ale w razie wątpliwości w FAQ zobaczysz jak wygląda proces zakupu. Zapraszamy do działu z darmowymi artykułami gdzie będziesz mógł przekonać się, że naprawdę warto w nas zainwestować.