Całkiem niedawno poprosiliśmy was o wyrażenie opinii w ankiecie na temat serwisu NHL w PL. Teraz wracamy do was z podsumowaniem, wyjaśnieniem i wnioskami płynącymi z tej formy komunikacji. Chcemy przedstawić wam wyniki, omówić zadane przez was pytania, zmierzyć się z krytyką i przedstawić plany portalu na najbliższa przyszłość. Dziękujemy razem i osobno za każdy z 100 wypełnionych formularzy, sądzimy że taka liczba daje nam w miarę prawdziwy obraz tego jak nas odbieracie. Zapewne w trakcie sezonu liczba ta byłaby nawet pięciokrotnie większa, ale wtedy nie ma czasu na zajmowanie się takimi rzeczami.

Jest to dokładnie ten sam odsetek na odpowiedź „dobrze” co przed rokiem, ale co przede wszystkim cieszy nie ma ŻADNEJ odpowiedzi na słabo, a to już postęp. Do tego jak można zauważyć, pojawiła się część odpowiedzi nieszablonowych (głównie takich „bardzo dobrze”).

Najciekawsza odpowiedź:

Przerwy w pracy spędzony na kawie i nadrabianiu zaległości dzięki wam są stałym punktem mojego dnia

… i o to nam chodzi 🙂

Największa krytyka:

Za taką musimy uznać głosy na średnio. Nie chcemy być średni, chcemy być świetni.

Największa pochwała:

Bardzo dobrze

Trzy głosy poprzez ręczne wpisanie odpowiedzi i to tak pozytywnej są dla nas chlubą.

Rok temu 75% zadowolenia, dziś prawie 92. To właśnie jakość jest tym na czym zależy nam najbardziej. Czy moglibyśmy robić jak inne serwisy dwa razy więcej artykułów niż obecnie? Tak moglibyśmy, ale to byłyby rzeczy słabe, mniej dopieszczone. Wolimy tę drugą drogę, czasem dać dwa artykuły dziennie ale z odpowiednią mocą i wartością. Chcemy być alternatywą dla zalewu pseudo serwisów wrzucających tylko filmiki na facebook z durnymi dopiskami i emotkami typu ????? choć zdajemy sobie sprawę, że popularnością ich w dzisiejszym świecie nie pobijemy.

Najciekawsza odpowiedź:

Generalnie jest nieźle. Wkurzają tylko artykuły przepisywane bez podania, że jest tłumaczenie, ew. artykuł z jedną zmianą

Idea jest taka, że nie chcemy niczego kserować, przepisywać. Niemniej nie możemy zaprzeczyć – czerpiemy inspirację od kolegów dziennikarzy za oceanem. Przy jednak mocnym postanowieniu, że nawet jeśli podejmujemy ten sam temat, to piszemy go po swojemu z użyciem własnych przeświadczeń i wiedzy. Jeśli chodzi o liczbę tłumaczeń, takich jota w jotę, te ograniczyliśmy do minimum (jakieś 5% portalu) i sądzimy że zostało to dostrzeżone.

Największa krytyka:

Ogólnie poziom jest dobry,ale niestety zdarzają się słabe i nudne teksty.

Niestety zdarzają się. Staramy się aby była to zdecydowana mniejszość, osobiście doglądam tematów których podejmują się autorzy. Czasami jednak dopiero po napisaniu czegoś okazuje się, że wcale nie jest to tak porywająca myśl jak nam się wydawało przed rozpoczęciem… Cóż, nawet w NHL zdarzają się słabsze i nudniejsze mecze.

Największa pochwała:

Postęp w odpowiedziach na TAK względem każdego roku funkcjonowania.

Raz jeszcze okazuje się że po pierwsze w rankingu na popularność decyduje ilość pisanych artykułów, po drugie kolejność redaktorów ustawiona do głosowania. Aż 12 procent postępu względem poprzedniego roku w wykonaniu redaktora Kowala, warto zauważyć też obecność Dawida Antczaka, który mimo późnego debiutu już zdołał się „spodobać”.

Najciekawsza odpowiedź:

Czy ktoś z autorów chciałby pograć w fantasy na yahoo? Gram w jednej lidze z 2 kuzynami i ok. 10 obcokrajowcami od 13 lat. Komisarzem jest kuzyn ale myślę że znalazłby 1-3 miejsca dla nowych graczy.

Dużo z was ostatnio pyta o ligę fantasy, to tylko jeden z przykładów. Niestety redakcja nie da rady poprowadzić własnej, ale gdyby ktoś miał ochotę to sekcja komentarzy jest dla was i możecie się tu jakoś poumawiać na rozgrywkę 🙂

Największa krytyka:

nie mam

Skoro nie ma ulubionego… to znaczyć może że nic się tak naprawdę mocno nie podoba. Ale to chyba tylko moje czepialstwo się samych nas 🙂

Największa pochwała:

nie zwracam uwagi

W tamtym roku uznałem to za krytykę, ale w tym myślę, że to OK. To świadczy że mamy w miarę równy poziom redaktorów.

Niestety nowe zagadnienie wprowadzone przez nas na najmniej chętnie czytanego autora nie okazało się popularnym pytaniem. Do tego wykres z Google Forms jest mocno nieczytelny, więc po prostu omówię te wyniki by dać wam jakiś pogląd. Najwięcej głosów na „nie” dostali Dawid Szewczyk i Michał Kolasiński, po sześć wskazań. Po jednym głosie dostała cała „czołówka” redakcji czyli Ruszel, Kowal, Ziętek.

Najciekawsza odpowiedź:

Każdego czytam tak samo, bardziej chodzi o temat artykułu

Też mi się tak wydaje, że dobry temat i szczerze sumiennie napisany tekst obroni się w wykonaniu absolutnie każdego.

Największa krytyka:

„…czuć, że ma pojęcie, o co chodzi, a dość często pisze teksty na podstawie wikipedii i to jeszcze z błędami.”

Specjalnie nie wpisałem w to miejsce imienia redaktora poddanego krytyce. Osobiście mogę zapewnić, że nie jest prawdą zarzut o wikipedii, co do błędów to zdarzają się.

Największa pochwała:

Każdego chętnie czytam, czasami nie zwracam kto jest autorem

Nie ma takiego. Czytam wszystko od deski do deski ?

Jeszcze takiego nie macie, wszystkich czytam chętnie ?

Dziękujemy.

Zwycięstwo raportów meczowych, z całych kolejek (50.5%), czy wszelkiego rodzaju podsumowań dotyczących stricte rozgrywki na lodzie bardzo mnie cieszy. Szczerze mówiąc to moje ulubione zajęcie. Warto powiedzieć o kilkunastoprocentowym wzroście zapotrzebowania na Rankingi i na Sekcję Wideo czyli Youtube. Największy spadek? Kroniki.

Najciekawsza odpowiedź:

Ja chcialbym ,żeby redaktor Zietek swoje ciekawe artykuły na temat NHL publikowal w formie do przeczytania i do posluchania.

Ja też bym chciał, ale czas Kamila jest na tyle cenny, że wolimy aby zrobił dwa różne materiały, aniżeli jeden na dwóch nośnikach 🙂

Newsy, nawet w formie zbiorczego artykułu raz na kilka dni

Ten pomysł zaczęliśmy realizować w formie rubryki Hokejowe Newsy. Będzie on miał swoją kontynuacje w trakcie sezonu.

o KHL mimo tego, ze to portal o NHL

Jeśli chodzi o Kontynentalną Hokej Ligę tematy z nią związane będą realizowane tak jak dotychczas – mniej więcej jeden temat na dwa miesiące, najważniejsze wydarzenia, zapowiedź sezonu czy play-offów.

Wszystkiego po trochu, ale jak najmniej dłuuuugich epopei.

Ciekawa opinia. Jestem ją w stanie jak najbardziej zrozumieć. Samemu z doświadczenia wiem, że najlepiej czyta mi się tekst pomiędzy 800-1600 słów. Konkretny nie rozlany. To jednak sprawdza się w felietonach czy analizach, gdzie jest mocno konkretnie. Jeśli chodzi o pewne narracje, opowieści i historie to tam im dłużej tym lepiej. Choć nawet te duże teksty czasami rozbijamy na dwie części 🙂

Polski Hokej patrz Alan lyszczarczyk

W związku z występami Alana w ECHL będzie o tej lidze i o nim szeroko w zbliżającym się sezonie. O reszcie polskiego hokeja bez zmian, czyli mało.

Cały czas szukamy nowych formatów i rzeczy które w NHL najbardziej was interesują, czegoś czego potrzebujecie najbardziej. Kolejny z wykresów który nieco się rozsypał pod nadmiarem wpisywanych przez was propozycji.

Trójkę najbardziej pożądanych „stałych kolumn” łatwo wskazać. Wygrywają „Zapowiedzi kolejnej nocy, następnych spotkań” nieznacznie przed „Codzienne podsumowanie wideo/audio w formie mini podcastu (5-10 minut)” oraz „Kącik z kontuzjami, teksty dotyczące absencji i ich wpływu na rozgrywki”.

To bierzemy sobie do serce i postaramy się KAŻDY z tych trzech segmentów wprowadzić już od startu sezonu. Co z resztą?

Najciekawsza odpowiedź:

Może jakiś „tygodnik europejski? Wiadomo, nhl u Was najważniejsze, ale od czasu do czasu fajnie poczytało by się o innych ligach. A Wy potraficie wyciągać ciekawe smaczki, także to by się czytało z dużą ciekawością

Ciekawe ciekawe… może nie tygodnik a miesięcznik, ale pomyślimy.

Dodanie do podsumowań slotkan w których zagra Alan Lyszczarczyk

Będzie.

;informacje na bieżąco dot. planowanych transmisji z meczów ( data, godzina, komentatirzy)

Było i będzie.

nie mam koncepcji

No właśnie…

Tu jest bardzo ciekawie. Chcemy wiedzieć co robimy źle. Z ankiety wyraźnie wynika, jesteśmy słabi na mobile. OK rzeczywiście, próba zrobienia aplikacji po raz kolejny spełzła na niczym. Już nawet nie chodzi o koszty, po prostu łączenie jej z wtyczką i logowaniem przerosło wiele firm i osób. Częściowo jednak ten zarzut chciałbym tutaj sprostować. Nasza strona bardzo fajnie radzi sobie na smartfonach – nie ma mowy o żadnych wylogowywaniu. ALE UWAGA – tak jest jeśli wchodzicie na nią przez przeglądarkę typu Chrome, Firefox czy jakąkolwiek inną. Jeśli będziecie wchodzić na nhlw.pl przez Facebook to on nie przechowuje danych waszego logowania i trzeba to będzie robić często. Rada jest więc taka, kopiujcie sobie link do przeglądarki w mobile, a tam zapiszcie hasło logowania. Problem więcej nie wystąpi 🙂 Niewiele darmowych treści? W tamtym roku odpowiedź ta wygrała z ogromną przewagę 41.8 procent. Teraz wielki spadek, co odbieramy pozytywnie. Śmiem powiedzieć że darmowych treści jest u nas coraz więcej, wliczając w to Hokejowe Newsy. Zbyt wolne podawanie informacji? Tu biorę sobie to najbardziej do serca. Mam pełną świadomość że musimy być szybsi i bardziej regularni i obiecuje to.

Proporcje niemal identyczne jak rok temu, więc nie rozckliwiamy się nad tym tematem.

Najciekawsza odpowiedź:

wszystkie audycje wideo, z prognozami na playoffy czy z możliwymi transferami

A dziękujemy bardzo. Zapowiem tylko że content własnego wideo będzie dla nas bardzo ważny w sezonie 19-20.

Największa krytyka:

Skarbu fana nie znam

Mamy nadzieje że poznasz, bo właśnie wypuściliśmy nową wersję 🙂

Największa pochwała:

56.7 procent uznania dla Skarbu Fana, w który wpakowaliśmy mnóstwo pracy i obecnie też „pakujemy” w nową wersję.

Zamów “papierowy” Skarb Fana NHL na sezon 2019/2020!

Podcasty znacznie zyskały na popularności od czasu, gdy zaczynaliśmy je realizować. Aż 85 procent z czytelników ich słucha, a odsetek niesłuchających lub źle oceniających spadł z 15 procent do 6.6 procent.

Najciekawsza odpowiedź:

;więcej i częściej jeśli można prosić

Staramy się nie zejść poniżej liczby 8 podcastów miesięcznie, ostatnio wzrastała ona nawet do 10-12 miesięcznie. Częściej chyba już nie damy rady… chociaż? 🙂

Największa pochwała:

sól tej ziemi . krem de la krem

Dzięki 🙂

Największa krytyka:

neutralnie, nie słucham, ale innym mogą się podobać, wiec nie powiem, że negatywnie

Okej! Dla takich osób mamy wciąż i zawsze dominującą formę tekstową.

Takich trzech jak nas dwóch to nie ma ani jednego – taki wniosek z tego pytania 🙂

Liderem rok w rok Jacek Laskowski. Tym razem jednak dystans do niego procentowo zniwelował Patryk Rokicki, któremu „słupki” urosły o kilkanaście procent.

Jako że na portalu w formie pisemnej znani jesteśmy wam tylko my – Michał i Adrian – spokojnie pozycję Piotra Chłystka możemy uznać za równą nam. Najrówniejsze chyba głosowanie w całej ankiecie.

Najciekawsza odpowiedź:

Nie oglądam meczów na TVP

Wolny kraj, wolna gospodarka 🙂

Największa pochwała:

Wyrównany poziom. Wszyscy 3 naprawde spoko. Minimalnie M. Ruszel. No i Czerkawski też się trochę zna 😉

To było pytanie w formie otwartej, na część odpowiedzi nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć, wszak jeśli chodzi o TVP Sport jesteśmy tam tylko gośćmi zapraszanymi w konkretnym celu. Część jednak rzeczy możemy wam „wyjaśnić”, to tylko wybrane kwestie co do których posiadamy ogólną nie jakąś tajemną wiedzę:

Więcej męczy weekendowych o wcześniejszych porach 19-22
Warto komentować mecze które są w weekendy „normalnych” godzinach

Więcej w soboty o 19
Zróżnicowanie meczy. I nie tylko weekendy.
Więcej meczów w godzinach 19:00-00:00!
Więcej meczów weekendowych wieczornych, a nie nocnych: rozpoczęcie godz. 19-22.

Godziny meczów to kwestia wrażliwa, na TVP Sport pojawiło się w ostatnich dwóch latach mnóstwo różnego rodzaju bardziej pożądanych transmisji z bardziej popularnych dyscyplin i w najlepszych godzinach wcale nie ma się co dziwić że mają one pierwszeństwo.

Co do wyboru dni to tutaj myślę panował i panuje pluralizm – oczywiście celowane są weekendy gdzie po prostu oglądalność jest większa. Są jednak też wybrane mecze w tygodniu. NHL świetnie sprawdza się w formule nocnej i nadal głównie tak o niej musimy myśleć.

Co jakiś czas warto byłoby robić studio przed i w trakcie meczu tak jak wyglądało to w fazie pucharowej.
Magazyn z zaproszonymi gośćmi i omówienie wydarzeń raz na tydzień.
Jakiś magazyn cotygodniowy. Typu English Breakfast (dotyczy Premier League).
Magazyn z podsumowaniem wydarzeń z tygodnia z zaproszonymi ekspertami.

Magazyn byłby super, ale to są oczywiście dodatkowe koszty. Jeśli o to chodzi to chcemy magazyn wideo produkować na Youtube jako NHL w PL, nie jako TVP Sport. Może nie będzie to telewizyjny rozmach, ale część z was powinna być zadowolona 🙂

Mam nadzieję, że będą przez następne lata

Też na to liczymy, ale na razie trzeba się cieszyć że na pewno będą na przyszły sezon.

Zdecydowanie więcej meczów
Więcej, więcej, więcej!!!

Więcej meczy ekip z zachodu.
Więcej transmisji z Konferencji Zachodniej
Więcej!
Więcej NHL w TV
Więcej meczów z najlepszymi zawodnikami ligi

Pewnie że chciałoby się więcej, najlepiej codziennie 🙂

Wiecej komentowania amerykanskiego, a nie europejskiego pt. akcja sie toczy, a my gadamy o tym co lubimy sobie zjesc , mniej komentarzy w stylu pilkarskim, a reszte lubie
/

Bez złośliwości, ale niektórym komentatorom przydałyby się warsztaty głosu, wtedy odbiór transmisji byłby bardziej profesjonalny
/
Więcej luzu bo czasami bywa sztywno

Trochę krytyki dla nas… przyjmujemy. Jak sami widzicie ciężko jest dogodzić wszystkim, niektórym będzie zawsze za luźno innym za sztywno. Staramy się być więc gdzieś po środku, po prostu profesjonalni „z jajem”.

oby tak dalej
Adrian i Michał komentujący w duecie
Jestem pod wrażeniem poziomu komentatorskiego. Naprawdę wszyscy siedzą w temacie i umieją komentować.
Komentowanie w formacie Adrian+Michał!

… a teraz trochę pochwał 🙂

Nie do wszystkiego mogliśmy się ustosunkować, ale przekażemy wasze propozycje do bardziej kompetentnych od nas osób.

Głosy na dobry i bardzo dobry stanowią 3/4 klientów, co należy uznać za wynik OK. Realizujemy go teraz po raz trzeci i póki będzie podobny odzew tak będziemy robić. Jeśli zadowolenie i zapotrzebowanie spadnie, przestaniemy. Nic na siłę 🙂

Najciekawsza odpowiedź:

nie znam. jeszcze wtedy nie byłem platnym subskrybentem.

Nie trzeba być naszym abonentem żeby kupić Skarb Fana 🙂

Największa pochwała:

Skarb był super. Czekam na powtórkę.

Czekasz i masz

Największa krytyka:

tylko e wersja

Kto co woli, ale w papierowej są dodatkowe smaczki, no i zawsze można potem zapalić tym w piecu 🙂

Pytanie otwarte, przy którym pokusimy się o kilka odpowiedzi:

Ważne żeby terminarz pozostał reszta wedle ustaleń redakcji

Są terminarze każdej drużyny na nowy sezon.

ilość lat aktualnego kontraktu
długosc kontraktu zawodnika

To już było i oczywiście będzie, w tabelce z zawodnikami zawsze jest data końca kontraktu

większe litery

Poprawione.

Typy redaktorów dla każdej drużyny na zbliżający się sezon (miejsce w tabeli po regular + playoffs) wraz z uzasadnieniem.
Może typowanie, gdzie skończą sezon poszczególne drużyny?

Tak zwane „Typy Redakcji” są zawsze u nas na portalu tuż przed startem sezonu zasadniczego. Zapraszamy do subskrypcji 🙂 Gdy wydajemy skarb takie prognozy jeszcze nie krzątają się po naszych głowach.

zdjęcie zespołu , podanie poprzednich klubów zawodników

To byłoby jakieś 2 dodatkowe strony na drużynę, czyli łącznie ponad 60, czyli dodatkowy koszt 1/3 tego co dotychczas, a już mamy wrażenie że to górna granica tego co fani NHL w Polsce są skłonni zapłacić. Co do zdjęć zespołów to takowe dokonywane są zazwyczaj w przeddzień rozpoczęcia rozgrywek lub na zakończenie obozów treningowych, my zaś wypuszczamy całość do druku w okolicach 15 września, gdy dopiero rozpoczyna się preseason…

Ranking wszechczasów NHL i statystyki graczy w historii

Coś w ten deseń jest planowane/się pojawi.

Nie znam poprzedniej wersji. Oferujecie coś więcej niż to co capfriendly?

To dosyć klasyczny Skarb, ze składami, statystykami, opisem drużyn, lekką dawką naszych prognoz.

Gratulujemy tym 13 osobom zakupów, bo sklep jest bardzo dobry i ma oryginalną jakościową „półkę” z rzeczami sygnowanymi przez kluby NHL

Największa pochwała:

Sklep OK

Tak

Największa krytyka:

a gdzie taki jest ?
a jest taki

To nasz partner do którego oferujemy 10% zniżki jeśli jesteś naszym abonentem. Na jerseyu NHL to może być nawet kilkadziesiąt zł mniej więc… sprawa się opłaca 😉

https://www.fan-store.pl/hokejnalodzie/

4 KOMENTARZE

  1. To skoro nie ma nic przeciwko reklamowaniu roznych rozgrywek w komentarzach to pozwolę sobie zareklamowac polską ligę w NHL 20 na playstation 4, ktora aktualnie rozkrecam. Na obecna chwile mamy 12 osob i startujemy z rozgrywkami od polowy wrzesnia. Jesli ktos chce dolaczyc zapraszam do grupy w spolecznosciach ps4 jak i grupy na facebooku o nazwie „NHL 20 pl polska liga” 🙂

     
  2. Czy nie moglibyście osobno bardzo krótko oceniać kolejkę bez podawania wyników ale wskazując mecze warte obejrzenia. Oglądam praktycznie wszystko z odtworzenia (TVP też nagrywam) i bardzo by to było pomocne w wyborze pełnego spotkania z całej plejady skrótów.

     

Comments are closed.