Nadeszło oficjalne potwierdzenie sprawy, o której informowaliśmy kilkukrotnie w ostatnim miesiącu. Nordic Entertainment Group (NENT Group) podpisało pięcioletnią umowę na pokazywanie National Hockey League w Polsce. Prawa obejmują do 1400 meczów w sezonie, czyli całą runde regularną i wszystkie mecze play-off oraz wydarzenia specjalne (mecze gwiazd itp.).

Jak można przeczytać w komunikacie grupy, na Viaplay polscy widzowie będą mogli zobaczyć wybrane mecze z komentarzem „lokalnym”, czyli w naszym rodzimym języku. „NHL to jakość i emocje, a do tego przeszłość związana z występami polskich hokeistów Mariusza Czerkawskiego i Krzysztofa Oliwy” – powiedział jeden z przedstawicieli Viaplay z Szwecji, który odpowiada za zakupienie praw.

Kilkukrotnie próbowaliśmy skontaktować się z Pawłem Wilkowiczem, szefem projektu Viaplay na Polskę, żeby poznać szczegóły. Nie dostaliśmy odpowiedzi na swoje pytania o detale: o płatności, o ewentualny magazyn NHL Tonight, o możliwość oglądania z odtworzenia (prawdopodobnie do 48h tylko). Czekamy na poważniejsze potraktowanie tematu, miejmy nadzieje że nastąpi 🙂

Zamów “papierowy” Skarb Fana NHL na sezon 2021/22!

9 KOMENTARZE

  1. Póki co to traktują chyba jako zło konieczne. W sensie polscy przedstawiciele Viaplay. Zamiast sie cieszyć bo na pewno przyciągnie to jakieś grono kibiców. Jeżeli nie będzie gorszej jakości niż na nhl.tv to jakoś przeboleję. Pomijając fakt, Kołodziejczyk z Canal + w prywatnej rozmowie (odziwo nie spodziewałem się, jakiejkolwiek odpowiedzi, za to brawo ze nie ma wypiecia na zwykłego Kowalskiego) na temat streamingu nhl i zbudowania kontentu NBA+NHL bardzo chętnie, ale rentowność takiej inwestycji była zerowa. Ciekawe jak to wygląda w Viaplay. Pewnie jedynie ratuje ich oglądalność w Europie Wschodniej i krajach Skandynawskich, że jest to opłacalne dla nich bo jak Michał wspomniał na ostatniej audycji, że tylko 2 tys w Polsce było wykupionego dostępu do nhl.tv.