Przedstawiamy drugą i trzecią część znakomitych materiałów filmowych o NHL ukazujących się co roku przed Winter Classic, czyli meczem na otwartym stadionie będącym jednym z flagowych eventów ligi. Część pierwszą możesz zobaczyć TUTAJ.

Zamów teraz Kwartalnik o NHL – numer pierwszy – 23/24

Drugi odcinek zaczyna się od przedstawienia historii Rykera Evansa, debiutanta, który akurat zdobywa swój pierwszy punkt w NHL, a Kraken świętuje dwa kolejne zwycięstwa. Widzowie mogą zagłębić się w psychikę bramkarza, Joey’a Daccorda, który notuje swoje pierwsze zwycięstwo i przygotowuje się fizycznie i psychicznie do następnego meczu. W ekipie Las Vegas ukazana jest rywalizacja między bramkarzem Loganem Thompsonem i napastnikiem Jonathanem Marchessaultem przed trudnym meczem z Buffalo Sabres.

Pokazany jest też całkowicie wolny dzień z życia zawodników. Daccord spędza czas ze swoją dziewczyną na jarmarku świątecznym w Seattle, podczas gdy jego kolega z drużyny Will Borgen pobiera lekcje wędkarstwa. Marchessault korzysta z okazji, aby trenować młodzieżową drużynę hokejową swoich dwóch synów, a Thompson dołącza do kolegów z drużyny na dzień pracy społecznej.

NHL Winter Classic
NHL Winter Classic

ODCINEK 2

Epizod trzeci przedstawia zakulisową pracę sztabu trenerskiego każdej z drużyn. Asystent trenera Złotych Rycerzy, Joel Ward, instruuje drużynę, aby „podniosła intensywność”, przygotowując się do starcia z Tampa Bay Lightning. Uchwycono również trenera Kraken Dave’a Hakstola, który omawia strategię ze swoim personelem przed meczem i przegląda zagrania w przerwie z pomocą trenera wideo Tima Ohashiego.

Pomiędzy intensywnym harmonogramem meczów wyjazdowych, zawodnicy i ich rodziny znajdują czas na świąteczną zabawę. Matty Beniers i obrońca Will Borgen rywalizują ze sobą w innego rodzaju starciu: współlokatorzy biorą udział w świątecznym pieczeniu ciasteczek, z niewielką pomocą kolegi z drużyny Yanniego Gourde. Brayden Pachal przebrał się za Świętego Mikołaja na świąteczną imprezę drużyny, przynosząc świąteczny nastrój graczom Golden Knights i ich rodzinom.

W tym sezonie „Road To The NHL Winter Classic” składa się z czterech odcinków wideo. Serial wprowadzono po raz pierwszy w 2010 roku, i stał się ulubioną serię dla fanów hokeja, oferując wciągające historie i nieograniczony dostęp do drużyn, które zmierzą się na świeżym powietrzu w bardzo szczególnym wydarzeniu. Nigdzie indziej ani wcześniej niepublikowane materiały, których szczegóły dotychczasowe istnienie utrzymane było w tajemnicy. Tegoroczna seria jest produkowana przez Radan Films we współpracy z NHL Productions. Steve Mayer i Steve Stern są producentami wykonawczymi serialu. Narratorem serialu jest aktor Morgan Spector.

ODCINEK 3