41 uczestników wystartowało w hokejowej lidze typera, która potrwa cały hokejowy sezon NHL! Dla tych, którzy nie zdążyli dołączyć do grona elitarnej ligi przypominamy zasady tutaj – co tydzień każdy nowy uczestnik może dołączyć i zawalczyć o miesięczną pulę 450 zł.

Ukłony kierujemy w stronę typera AddieNJD, który samodzielnie objął fotel lidera w inauguracyjnej kolejce z dorobkiem 13 punktów oraz zdobyczą podwójnej gwiazdki gracza kolejki! Addie trafnie wytypował największą ilość Over-Under, pudłując jedynie w ostatnim meczu Buffalo-New Jersey zamykającym kolejkę. Tak duża liczba, bo 9 oczek na 10 wybiła go na najwyższą lokatę, bowiem tak gładko nie poszło nikomu innemu w wytypowaniu dokładnych rezultatów. W tej dziedzinie zaliczył 4 trafienia.

Pozycja numer dwa, tuż za liderem, należy do Gregoriana89, dzieląc swoją pozycję z… osobą odpowiedzialną za ligę typera, mianowicie mną podpisującym się jako Kamil Zyzak – nick hazarr. O mnie tyle w temacie, gdyż pięć minut poświęcić należy drugiemu typerowi, który zdobywa miano gracza kolejki. Precyzyjne siedem trafień w dokładnych rezultatach na dziesięć pozwala przypiąć mu żółtą gwiazdę. Lekka poprawka w over-under na przyszłość i będzie lepiej, bowiem pięć trafień stanowi najmniejszą w pierwszej dziesiątce ligowej.

Dalsze pozycje, które są jakże ciasne w tabeli dzielące tylko punkt różnicy należą do Kwaczyk, Kapitan brudne gacie, Marley, Wally 1992.

Zapewne wielu zastanawiać będzie się nad zasadą kolejności w tabeli przy równej ilości punktowej. Otóż w inauguracyjnej kolejce wyższa lokata zajęta została przez gracza, który wcześniej złożył swoje typy. Tak lekko już nie będzie w podsumowaniu zestawienia miesięcznego, bowiem precyzyjna zasada ustalona zostanie wspólnie z redakcją NHLw.pl

Do usłyszenia w czwartek, kiedy opublikowane zostaną mecze na drugą kolejkę ligową. Pamiętaj, że w każdym momencie śledzić możesz komunikaty i rezultaty klikając na baner LIGA TYPERA po prawej stronie.

Ciekawostka na koniec: wstyd bez wyjątku, lecz i taki jest sport, dlatego go kochamy. Spotkanie numer 9 (Boston-Colorado) sprawiło najwięcej trudności wszystkim bez wyjątku. Pojedynek zakończony 0:4 sprawił, iż nikt z nas nie wytypował poprawnie czystej dwójki. Ba, zdecydowana większość typowała na Boston…

Będąc abonentem portalu można u nas wygrać nagrody o łącznej wartości 450 zł! Jesteśmy dużo bardziej opłacalni niż Lotto. Inwestujesz nieco ponad dychę w abonament, masz dostęp do fachowych i ciekawych tekstów o NHL, a dodatkowo co miesiąc okazję, by zwróciło ci się to z nawiązką! Wykup abonament już teraz! Możesz też wziąć udział jako czytelnik bez abonamentu i wygrać dostęp do portalu!

Klikając tutaj zapoznasz się z regulaminem.

Poniżej tabela typerów w edycji październikowej, stan na 9 października:


M. – meczy (kolejek) wytypowanych
Pkt. – punkty razem
po. – punkty w ostatniej kolejce
1×2 – punkty zdobyte w wytypowaniu rezultatu w regulaminowym czasie gry
ou. – punkty zdobyte w wytypowaniu lacznej ilosci bramek w regulaminowym czasie gry
gk. – gracz kolejki (dotyczy gracza, ktory wytypowal najwiekszą ilość prawidlowych typów w danej kolejce – dotyczy zarówno 1×2 oraz OU!)

Typy graczy (07.10 – 09.10)
1. Columbus Blue Jackets – New York Islanders (07.10)
2. Tampa Bay Lightning – Florida Panthers (07.10)
3. Carolina Hurricanes – Minnesota Wild (08.10)
4. Toronto Maple Leafs – New York Rangers (08.10)
5. St. Louis Blues – Dallas Stars (08.10)
6. Anaheim Ducks – Philadelphia Flyers (08.10)
7. San Jose Sharks – Los Angeles Kings (08.10)
8. New York Islanders – St. Louis Blues (09.10)
9. Boston Bruins – Colorado Avalanche (09.10)
10. Buffalo Sabres – New Jersey Devils (09.10)

Opiekunem konkursu jest Kamil Zyzak.

Wszelkie pytania prosimy zadawać w komentarzach lub na adres redakcja@nhlw.pl

7 KOMENTARZE