Listopad przywitaliśmy tygodniem z dwoma meczami na Viaplay z polską otoczką. Nie inaczej będzie w tygodniu kolejnym. Czym zaskoczy nas polski nadawca spotkań najlepszej ligi świata?

NHL w Viaplay. Niezręczna cisza w przerwach meczu

Użytkownicy transmisji Viaplay są zadowoleni z poziomu realizacji. Pozostaje oczywiście kilka kwestii do dopracowania i staramy się zgłaszać je stacji, tak aby produkt był jak najlepszy dla polskich odbiorców. Jedną z pieklących kwestii dla widzów pozostaje tak zwane zagospodarowanie power-breaków i innych przerw w rozgrywce hokejowej.

Gdy nadawcą było TVP Sport, wydawcy, komentatorzy i realizatorzy wprowadzili formę skrótów meczów lub puszczania teledysków prezentujących dany temat. Wszystko po to by utrzymać uwagę widza przy meczu i pokazać mu coś „nowego”. W Viaplay polityka na tak zwane telewizyjne „zera” (lub brudy) jest inna. Puszczany jest daleki plan, lub telewizyjna kuchnia lub czarny ekran.

Kibice zwracają na to uwagę, choćby za pomocą naszej grupy Discord „Możecie ewentualnie więcej mówić w przerwach na czyszczenie lodu” lub „Jedyną rzecz, która by się przydała dodatkowo, to szersze omówienie gry, czy też drużyn w trakcie przerw, bo ta cisza na początku nie przeszkadza, ale gdy jest już trzecia tercja to potrafi znudzić”.

Wiernym fanom NHL odpowiedział ekspert-komentator Viaplay i nasz redaktor Krzysztof Girgiel „Na razie to wygląda tak, że w trakcie przerw na czyszczenie lodowiska i przerw między tercjami po prostu się wyłączamy. Ale zobaczymy czy tak zostanie. Może warto byłoby czasem omówić coś szerzej, a w trakcie gry nie bardzo jest na to przestrzeń”. Wygląda na to więc, że póki co polityka stacji jest taka, ale w przyszłości może się zmienić.

Ramówka spotkań NHL w Viaplay na drugi tydzień listopada:

13 listopada, sobota, godzina 19, Devils – Bruins, komentarz Piotr Chłystek/Andrzej Kulasek

14 listopada, niedziela, godz. 23, Senators – Flames, komentarz Piotr Chłystek/Krzysztof Girgiel

2 KOMENTARZE