W końcówce drugiego tygodnia rozgrywek NHL fani z Polski dostaną od Viaplay kolejne dwie transmisje okraszone polskim komentarzem. Z nowości wartych wymienienia, są pięciominutowe skróty implementowane na polskiej stronie Viaplay. Z mniej przyjemnych spraw, stacja ma problemy techniczne z niektórymi meczami, przez co użytkownicy nie byli w stanie oglądnąć na przykład meczu Ducks kontra Oilers. Trzymamy kciuki aby takie rzeczy nie zdarzały się w przyszłości.

Inne utrudnienia

Ostatnie sto sztuk Skarbu Fana NHL! Zamów zanim się skończy!

Innym utrudnieniem jest wprowadzone techniczne rozwiązanie na odtwarzacz Viaplay, uniemożliwiający zrobienie print screena. Przy próbie zapisu obrazu, mechanizm blokuje to i wyświetla „czarną stronę”. Z punktu widzenia osób analizujących, relacjonujących tę ligę to spory cios i komplikację (które można obejść, ale trzeba się trochę nagimnastykować). Za rozczarowującą można przyjąć politykę stacji co do kalendarza transmisji – to co będzie pokazywane z polską otoczką ogłaszane jest tylko kilka dni przed meczami. Chciałoby się jednak wiedzieć z 2-3 tygodniowym wyprzedzeniem o planach transmisji.

Ramówka spotkań NHL w Viaplay na najbliższy tydzień:

 

 

 

 

 

Oba mecze pokazane zostaną w ramach projektu NHL na Europe, zakładającego rozgrywanie części spotkań o wcześniejszych porach. W obu spotkaniach pracować będzie ten sam duet komentatorów: Piotr Chłystek i Andrzej Kulasek. Korzystając z tej okazji przedstawiamy też naszą najbliższą ramówkę podcastów i audycji LIVE na Youtube w wykonaniu naszej redakcji NHL w PL:

Sobota 23 października godzina 11
Wtorek 26 października godzina 20

 

4 KOMENTARZE

  1. Jeden kamyczek do Viaplay, że przy chęci obejrzenia powtórki całego spotkania, trzeba ręcznie przesuwać, jeżeli chce się znaleźć ciekawy moment itp. Na nhl.tv trzeba przyznać rozpoczęcie tercji, ciekawe sytuacje, gole były od razu do wybrania na odtwarzaczu i tego bardzo brakuje. W dzisiejszym meczu Vegas-Blues to mieli problemy techniczne, że magiczne kolorowe paski latały po ekranie i nakładał się dźwięk. Taki mały offtop w ogóle jakiekolwiek ruchy ze strony Viaplay w kierunku do Was były kierowane w ramach współpracy e.t.c czy mają swoją optykę na hokej i tego się trzymają ?