Wpadka dnia: szóstka Szwedów

Spotkanie Szwedów z Rosjanami miało być najciekawszym meczem dnia, a także meczem o stawkę bowiem Trzy Korony ciągle miały teoretyczne szanse na wygranie grupy w Bratysławie. Wystarczyło “tylko” pokonać Rosję przewagą trzech bramek.

Po pierwszej tercji można było jeszcze powiedzieć, że Szwecja nadal szanse na wygranie grupy. Trzy Korony prowadziły 1:0 po bramce Landeskoga, a Rosja wyglądała niemrawo, oddała zaledwie pięć celnych strzałów na szwedzką bramkę. Słowem – nic nie zapowiadało tego co wydarzy się w drugiej tercji.

W drugiej odsłonie Rosjanie włączyli beast mode. Strzelili Szwedom sześć bramek bez odpowiedzi, stopniowo wbijając kolejne noże w szwedzką trumnę w tym spotkaniu. Szwecja nigdy w historii Mistrzostw Świata nie straciła tyle bramek w jednej tercji, została upokorzona przez Rosję, dla której gole zdobywała plejada gwiazd pokroju Owieczkina, Małkin czy Anisimowa. Ogólnie po drugiej tercji aż prosiło się o wysłanie na iPady rosyjskich szkoleniowców klasycznego mema:

W trzeciej tercji Trzy Korony próbowały jeszcze zatrzeć fatalne wrażenie oraz wynik i mecz ostatnie zakończył się zwycięstwem Rosji 7:4. Sygnał został jednak wysłany. Jeśli Rosja w takim stylu rozbija drużynę zbudowaną tylko na nazwiskach z NHL to, jeśli nie będzie żadnych niespodzianek, wiemy kto zagra w niedzielnym finale jako pierwszy zespół.

Człowiek dnia: Pudding

__________________________________

Aby czytać dalej

Wybierz jedną z opcji abonamentu i ciesz się nieograniczonym dostępem do serwisu. NHL w PL to miejsce naszej pracy. Traktuj nas jak gazetę lub magazyn. Dziennik lub miesięcznik, przy tworzeniu którego działa wiele osób za określone wynagrodzenie. 10 złotych za miesięcznik złożony z 100 stron (średnia ilość artykułów w portalu) to uczciwa cena.

Możesz nam zaufać! Współpracujemy z uznanymi na polskim rynku markami jak TVP, czy wydawnictwo SQN, a o naszej rzetelności i bezpieczeństwie całego procesu świadczą już setki sprzedanych przez nas abonamentów. Płatność jest prosta i intuicyjna ale w razie wątpliwości w FAQ zobaczysz jak wygląda proces zakupu. Zapraszamy do działu z darmowymi artykułami gdzie będziesz mógł przekonać się, że naprawdę warto w nas zainwestować.