Podsumowanie piątego dnia Mistrzostw Świata Elity rozgrywanych w Koszycach i Bratysławie. Nie był to najciekawszy dzień, zapewne większość z Was odpoczęła dzisiaj od hokeja.

Helweckie (i techniczne) męczarnie dnia

Mecz Szwajcarów z Austriakami miał być spacerkiem dla ekipy, która krzepnie jako hokejowa potęga. Tymczasem Helweci musieli sporo się napocić żeby pokonać Austriaków, którzy nadal w tym turnieju pozostają z zerowym dorobkiem punktowym.

Szwajcaria prowadziła grę przez niemal całe spotkanie i o ile pierwsza tercja pod względem statystyk była jeszcze w miarę wyrównana o tyle w drugiej odsłonie Austria nie miała do powiedzenia już nic. 22 celne strzały SUI w drugiej tercji nie spowodowały jednak powiększenia jednobramkowej zdobyczy Fiali z 20 minuty spotkania.

Dopiero Roman Josi w 53 minucie zdołał wyprowadzić Szwajcarię na dwubramkowe prowadzenie i zapewnić swojej drużynie spokojniejszą końcówkę meczu. Potem nastąpiła ponad 20 minutowa przerwa w grze z powodu pękniętej szyby na lodowisku w Bratysławie. Panowie z obsługi technicznej wyraźnie nigdzie się nie spieszyli i całą sytuacją byli mocno zestresowani bowiem zanim założyli zamiennik szyby to go pobili i trzeba było poszukać zamiennika dla zamiennika.

Z opóźnieniem, ale mecz ostatecznie udało się zakończyć. Helweci prowadzenia już nie wypuścili i ostatecznie pokonali Austrię 4:0 po dwóch bramkach zdobytych w przewadze w końcówce spotkania.

Szwajcaria po trzech rundach spotkań pozostaje jedyną ekipą obok Rosji i… Niemiec z kompletem punktów. Póki co statystyki Helwetów są imponujące bowiem stracili oni zaledwie jednego gola w trzech meczach. Rywale jednak nie byli z najwyższej półki. Jutro Helweci zagrają jeszcze z Norwegią, a potem rozpoczną maraton przeciwko hokejowym potęgom z Rosji, Czech i Szwecji.

Pomyłka dnia: Wielka Brytania

__________________________________

Aby czytać dalej

Wybierz jedną z opcji abonamentu i ciesz się nieograniczonym dostępem do serwisu. NHL w PL to miejsce naszej pracy. Traktuj nas jak gazetę lub magazyn. Dziennik lub miesięcznik, przy tworzeniu którego działa wiele osób za określone wynagrodzenie. 10 złotych za miesięcznik złożony z 100 stron (średnia ilość artykułów w portalu) to uczciwa cena.

Możesz nam zaufać! Współpracujemy z uznanymi na polskim rynku markami jak TVP, czy wydawnictwo SQN, a o naszej rzetelności i bezpieczeństwie całego procesu świadczą już setki sprzedanych przez nas abonamentów. Płatność jest prosta i intuicyjna ale w razie wątpliwości w FAQ zobaczysz jak wygląda proces zakupu. Zapraszamy do działu z darmowymi artykułami gdzie będziesz mógł przekonać się, że naprawdę warto w nas zainwestować.