Pod koniec lipca poprosiliśmy was o wyrażenie opinii w ankiecie na temat serwisu NHL w PL. Teraz wracamy do was z podsumowaniem tejże ankiety. Chcemy przedstawić wam wyniki, omówić zadane przez was pytania, zmierzyć się z krytyką i przedstawić plany portalu na najbliższa przyszłość. Dziękujemy razem i osobno za każdy z 144 wypełnionych formularzy, sądzimy że taka liczba daje nam w miarę prawdziwy obraz tego jak nas odbieracie.

Pytanie zadaliśmy to samo co w dwóch poprzednich latach, ale postanowiliśmy okroić dostępne możliwości odpowiedzi. Stwierdziliśmy że rozdrabnianie się na „bardzo dobrze” „dobrze”, „mało dobrze” itp. nie daje nam pełnego obrazu. W ten sposób zostawiliśmy trzy wersje i zdecydowanie wygrała ta najbardziej pozytywna. Cztery głosy na słabo jak najbardziej rozumiemy, kilka materiałów które się pojawiło w trakcie sezonu powinno być lepszych jakościowo i mamy tego świadomość.

Najciekawsza odpowiedź:

Dobrze, Bałem się. Pierwszy raz płacę za internetowe treści ale poszerzyliście moją wiedzę o NHL , wcześniej nie miałem skąd czerpać w Polsce wiedzy o NHL pomimo że samą ligą interesowałem się. Myślałem ,że mi odbija , jestem dziwny jestem sam osamotniony w tym, że dla NBA I NHL zarywam noce. Nikt mnie z tym nie rozumiał . Miło jest wiedzieć ,że np. W Rzeszowie , Gdańsku , Wrocławiu są wariaci na punkcie Nhl.

Jesteśmy dziwni i osamotnieni… ale w trochę większej liczbie niż Ty sam. Jest nas wielu, w podobnym stanie. Zwariowani na punkcie NHL. Celem jest poszerzanie wiedzy o NHL, dzielenie się nią z innymi, popularyzowanie tej zajawki.

Największa krytyka:

2 głosy na słabo, 18 na średnio

Spróbujemy was przekonać, że potrafimy działać jeszcze lepiej!

Największa pochwała:

Bardzo dobrze

Dwa głosy poprzez wpisanie ręczne odpowiedzi niedostępnej bardziej pozytywnej niż ta dostępna – doceniamy 🙂

Jakość to coś na czym zależy nam najbardziej. Jednocześnie chcemy dawać szansę nowym autorom i próbować nowych formatów – najgorsze co moglibyśmy zrobić to zamknąć się na nowości. Czasem te nowe inicjatywy, teksty, autorzy nie spełniają oczekiwań. Selekcja i korekta są dla nas coraz ważniejsze. NHL w PL nie chce iść w ilość, chociaż tą także wam gwarantujemy. Cieszy że z naszej pracy tylko jedna osoba wyraziła niezadowolenie.

Najciekawsza odpowiedź:

Nadal nie wykupiłem meczów w Nhl tv , mam co do tego obawy potrzebował bym z kimś tam się zalogować i wykupić to.

Nie ma to zbyt wiele wspólnego z tematem – ale służymy pomocą – daj znać w komentarzach na portalu którego dokładnie kroku nie możesz przejść w wykupieniu usługi. O jej niezawodności i pełnemu bezpieczeństwu całego procesu zakupu ręczymy jako redakcja.

Największa krytyka:

zbyt wiele tłumaczeń bez podawania źródeł

Staramy się by tłumaczenia nie były większą częścią portalu niż 5-20%, ale w offseason te proporcje rzeczywiście mogły być nieco zaburzone. W trakcie gdy gra liga nie ma nawet czasu zajmować się zbytnio tekstami do tłumaczenia, więc zapewniamy że będzie ich mniej. Co do źródeł tłumaczeń – czasami to po prostu gapiostwo wydawcy (moje) za co przepraszam i czego staram się uniknąć.

Największa pochwała:

75% odpowiedzi na tak

Widać ścisły związek pomiędzy ilością wykonywanych materiałów i popularnością autora. Do czołowej trójki po pełnym sezonie przepracowanym na łamach portalu wchodzi Kamil Ziętek, który stał się „kręgosłupem” naszego serwisu. Dużą popularność zdobył też Michał Radzicki, który uplasował się na czwartym miejscu.

Najciekawsza odpowiedź:

Moim ulubionym autorem jest ten który słodzi Blackhawks : )) Generalnie każdy z wymienionych wyżej się stara, więc nie będę stopniował. Poza tym nie widzę na liście Marcina Wójcika który to pod patronatem Michała wykonał kawał dobrej roboty podsumowując rzetelnie każdą ekipę za zeszły sezon.

Z ciekawości sam zapytam, bo czasami macie o nas różne przekonania, których my nie jesteśmy świadomi. Który z nas słodzi Blackhawks? Kibickami drużyny z Chicago w redakcyjnym gronie są dziewczyny: Karolina i Magda. Co do Marcina Wójcika to wielkie ukłony dla niego, jako współpracownik wykonał wiele dobrej pracy dla portalu.

Największa krytyka:

Nie patrzę na autorów

Nikt

Właściwie to też dobrze. Każdy z nas piszę z dumą i pasją, podpisując się pod artykułami imieniem i nazwiskiem, niemniej najważniejsze jest to że robimy to pod wspólnym szyldem NHL w PL.

Największa pochwała:

Ciężko wybrać tego jedynego, zasadniczo każdego lubię czyta.

Wszyscy odwalacie kawał dobrej roboty ? Szacunek!

No i o to nam chodzi. Moim marzeniem jako wydawcy NHL w PL jest właśnie zebranie może nie tak szerokiej grupy, co mocno jakościowej, która będzie w stanie wymiennie dostarczać wam treść na high level.

(po kliknięciu w obrazek powiększy się bez wychodzenia ze strony)

Niekwestionowanym liderem od lat pozostają raporty meczowe – Nocna Zmiana, Nocny Flesz i inne relacje z goli, wydarzeń na taflach głównie NHL, ale przecież nie tylko bo podobne teksty piszemy z MŚ w hokeju czy też imprez młodzieżowych. Jako autora dużej części z tych artykułów bardzo jestem rady takiemu wynikowi.

Na drugim miejscu „dłuższa lektura”, czyli tłumaczenia i opowieści z fabułą. Rozumiemy to że czasami człowiek przy kawie chce przeczytać coś dłuższego i z większym przesłaniem. Tego nie zabraknie.

Warto podkreślić aż 40 głosów na treści WIDEO. W tym miejscu wypada zapewnić że w trakcie nowego sezonu będzie coraz więcej tego typu rzeczy. Adrian Kowal ma zamiar uruchomić na łamach portalu swój videoblog, a temat podboju YouTube’a będzie u nas coraz wyraźniej widoczny.

Najciekawsza odpowiedź:

więcej tekstów dla początkujących kibiców 😉

Planujemy wydawanie tak zwanych „tutoriali” które tłumaczyłyby fanom początkującym tajniki hokeja w wydaniu NHL.

Techniczne aspekty funkcjonowania ligi (smaczki z CBA, itp., wiem że to pojawia się obecnie w innych artykułach, fajnie gdyby udało się też częściej w osobnych artykułach)

Teksty z zakresu CBA, reguł pisanych i niepisanych także będą się pojawiać.

kontuzje absencje w danych drużynach i przedmeczowe .

Na stałe wróci też już w formie bardziej regularnej kącik z kontuzjami, który będzie utrzymywał i informował was na bieżąco czyja kontuzja i jak mocno wpłynie na poczynania danej drużyny.

(po kliknięciu w obrazek powiększy się bez wychodzenia ze strony)

Tak jak przypuszczałem i do czego już nawiązywaliśmy – odpowiedź „Regularnie pojawiające się filmy z analizami/opowieściami na Youtube” pobudziła waszą wyobraźnie. Możemy tylko jeszcze raz zapewnić że nasz kanał YT będzie w tym sezonie „gorący”. Wróci także Hokejowy Gmoch czyli kącik taktyczny i tam też nie zabraknie pozycji wideo.

Najciekawsza odpowiedź:

Wiem, że Waszym konikiem jest NHL, ale jakbyście napisali coś czasem o Lidze Mistrzów lub przynajmniej zapowiedź każdej dobrej ligi w Europie, byłoby świetnie.

Zawsze pozostaniemy serwisem traktującym głównie o NHL, ale na naszych łamach będą treści dotyczące KHL. Już za parę dni zapowiedź sezonu fińskiej ligi. Nie ominiemy też najważniejszych imprez rangi międzynarodowej (MŚ, MŚ Juniorów).

Cotygodniowy felieton w wykonaniu Michała albo Adriana, w stylu luźnych przemyśleń z ostatniego tygodnia. Niekoniecznie odnoszących się tylko do hokeja 😉

Felieton lifestylowy? Może i do tego punktu kiedyś dojdziemy 🙂

Największa krytyka:

typer miesięczny jest super ale nie idźcie w bukmacherkę please

Nie pójdziemy. Klasyczne typowanie u nas tylko od czasu do czasu (przed sezonem, play-offami i przy większych okazjach). Nie wykluczamy jednak wprowadzenie czegoś jak „zapowiedzi” następnego dnia zmagań, tam zaś czasem można by przemycić jakieś drobne przeczucie co do wyniku 🙂

Największa pochwała:

wiecej podcastów

Będzie 🙂

Typer NHL to hit!!! Chciałbym aby w tym sezonie rozpoczął się od pierwszego weekendu. Również fajne były play-offy.

Co do typera – będzie nowa edycja z nieco zmienionym regulaminem.

Faworyt w tej kategorii nie zawiódł – „Niewiele darmowych treści” wygrało w cuglach. Szanujemy jak co roku przewagę tej opinii i w pełni rozumiemy ludzką chęć posiadania czegoś jak najniższym kosztem. Niestety albo i stety, z całym przekonaniem brniemy w system paywall. W tym kierunku zmierza cały dziennikarski/blogerski świat. Nasz dział darmowych treści służy właściwie wyłącznie temu, by nowi użytkownicy mogli zobaczyć jakiego rodzaju treści tworzymy i co mogą dostać w znacznie większej liczbie jeśli wykupią dostęp do strony.

Jeśli chodzi o obiecywaną przez nas aplikację mobilną, która ułatwiłaby przeglądanie serwisu na telefonach… niestety poszukiwania na rynku firmy która wykonałaby dla nas coś takiego zakończyły się totalnym fiaskiem. Ludzie z branży IT albo nie potrafili nam powiedzieć czy potrafią i czy da się połączyć nasz system płatności z urządzeniami mobilnymi, albo strzelali sumami totalnie z kosmosu (25-50 tysięcy zł). Wygląda więc na to że jeszcze chwilę musicie pomęczyć się na tej wersji naszego serwisu, ale mamy już na oku nieco tańsze „budżetowe” i chyba wygodniejsze rozwiązanie. Cierpliwości.

Najciekawsza odpowiedź:

Pierwsza wada mocno na wyrost, jak Michał jest zbyt mocno w playoffowym trybie, to zdażyło my się użyć słowo tranzycja zamiast transfer, ale to zmęczenie rozumiem. Natomiast strona istotnie staje się coraz mniej wygodna do obsługi na urządzeniach mobilnych ale nie jest też jakoś dramatycznie źle.

Michał powinien jednak wiedzieć co mówi (nawet gdy jest po nocce albo trzech). W sprawie urządzeń mobilnych i serwisu na nich, jest info akapit wyżej.

Ja na nic nie narzekam, chciałbym wam podziękować że jesteście. Ja dopiero drugi sezon jestem fanem hokeja, wcześniej była piłka nożna ale od kilku lat denerwowało mnie coraz więcej w niej rzeczy, przestałem odczuwać te wielkie emocje. Zacząłem szukać sportu w którym bym się zakochał np. NBA ale żaden to nie był ten którego szukałem. Aż oglądłem sobie mistrzostwa świata dywizji 1A i wiedziałem że to jest to, I jaka była moja radość jak się okazało że tvp sport będzie pokazywać nhl. Zacząłem dużo czytać, uzupełniać swoją wiedzę bo znałem tylko trzy drużyny to pokazuję jak hokej w Polsce jest popularny . Zakochałem się w hokeju, ostatnie dwa lata były najwspanialsze w moim życiu dziękuję losowi że postawił przedemną tą piękną dyscyplinę. Że mogłem poznać tak wspaniałych ludzi na zlocie którzy podzielają moję emocje. Te kilka lat które spędziłem na szukaniu hokeja przetrwałem dzięki kolarstwu które jest drugim moim ulubionym sportem.

… cóż tu powiedzieć. My również dziękujemy.

Największa krytyka:

Teksty słabe jakościowo, dużo jest materiałów nieciekawych, słabych merytorycznie

tandetne teksty pisane na podstawie tylko wikipedii

Nikogo nie boli bardziej niż mnie gdy wpuszczam na portal coś nie do końca dobrego… czasem niestety mam tego świadomość, ale życie w ogromnym pośpiechu nie daje możliwości by zawsze pewne rzeczy wyegzekwować czy poprawić. Zapewnić tylko mogę że mam w planach pozbyć się bylejakości, nawet jeśli moim zdaniem wcale nie pojawiała się w proporcjach „dużo”.

Brak czasami „Nocnej zmiany”

Wiem, że macie dużo obowiązków i nie zawsze wyrabiacie na zakrętach, ale mi osobiśćie brakuje często Nocnej Zmiany i w zamian publikujecie skrótowy flesz 🙂

Przyznajemy się bez bicia – chcielibyśmy żeby raport był ZAWSZE – dzielimy się tą pracą jak możemy i chcemy aby Nocne Zmiany pojawiały się maksymalnie do godziny 13-14 w portalu ale… jesteśmy tylko ludźmi. Czasem rodzina, czasem obowiązki zawodowe, a czasami choćby zwyczajny ludzki „kac” po mocnej sobocie sprawiają że tej relacji nie ma na czas. Myślę jednak że w 90-95% dni meczowych raporty były i taki tez cel mamy na najbliższy sezon, zbliżyć się jak najbardziej do 100%.

Jeśli chodzi o drugą kwestię – mam rozumieć że Nocna Zmiana > Nocny Flesz?

Rano powinno się pojawiać krótkie sprawozdanie z meczów z nocy, a później po południu głębsza analiza (taka jak dotychczas). Taki wake-up i nocna zmiana.

Idealna propozycja, może kiedyś uda się to wprowadzić.

Największa pochwała:

Nic

Nic najgorszego, to świetny komplement 😉

Wykupuję abonament to na temat niewielu darmowych treści się nie wypowiadam

Dzięki za zrozumienie.

Ciężko sie do czegoś przyczepić 🙂

Następnym razem spróbuj – to cenne dla nas informacje… ale dziękujemy bo miło gdy jest miło!

(po kliknięciu w obrazek powiększy się bez wychodzenia ze strony)

Wygrywa dostępność NHL za pośrednictwem TVP Sport, w czym mogliśmy przez dwa sezonu uczestniczyć.

Najciekawsza odpowiedź:

Nie byłem na zlocie, dlatego nie zaznaczyłem. Może następnym razem.

Zapraszamy serdecznie bo taka okazja prawdopodobnie już w październiku się nadarzyć może…

nadal podtrzymuję że np kupił bym np 100 stronicowy papierowy miesięcznik o NHL coś takiego jakim był kiedyś basketball o koszykówce NBA.

A my ze smutkiem musimy nadal stwierdzić że „to se ne vrati”, dobitnie pokazuje nam to choćby Skarb Fana. Żeby nie dokładać do tego interesu cenę musieliśmy ustawić dosyć wysoko (30 zł), a sprzedaż… jest na tym samym poziomie co przed rokiem. W tak dużej niszy wydawanie papieru co miesiąc jest po prostu niemożliwe, abstrahując już w ogóle o tym że świat papierowej prasy kurczy się z roku na rok.

Największa pochwała:

I jeszcze raz SKARB KIBICA. Rewelacja!

Dlatego wydajemy go po raz drugi, w jeszcze „bogatszej” formie.

treści i język dla znających temat, unikanie banałów i poprawności politycznej

u nas nie zakładamy nikomu knebla, ani autorom ani komentującym

(po kliknięciu w obrazek powiększy się bez wychodzenia ze strony)

Większość z was słucha podcastów od czasu do czasu i ocenia je dobrze. Tylko pięć osób ocenia je źle, zrozumiałe jest też to że są jeszcze na świecie osoby które słuchać nie lubią. To tak jak z radio, nie każdy jest fanem tej akurat formy przekazywania informacji.

Najciekawsza odpowiedź:

Rewelacyjnie, słucham wszystkiego. Ale inne treści na portalu też są wartościowe, więc nie jestem w stanie stwietdzić, że podcast to najważniejszy element nhlw. Pl

Nie mamy zamiaru przenosić portalu tylko w sferę radia. Zawsze będzie to jednak proporcja 60-70% tekstów, dopiero później wideo i audio.

Największa krytyka:

Brakuje mi odpowiedzi: raczej nie słucham bo nie lubię tej formy przekazu.

Szanuję

Największa pochwała:

można tylko dodać więcej, częściej 😉

Robimy co możemy

Tutaj bez większego komentarza.

Bezapelacyjny triumf Jacka Laskowskiego nie dziwi, coraz mocniejszą pozycję buduje sobie Patryk Rokicki. Mimo mniejszej liczby komentowanych meczów nie zapominacie też o Stanisławie Snopku!

Najciekawsza odpowiedź:

Żaden nie był dla najlepszy.

Naprawdę wszyscy byli dobrzy

Dwie różne osoby, dwa różne komentarze i chyba różne znaczenia. Bądź tu mądry 🙂

Jak się dorobię odbiornika to ocenię

Można oglądać także w internecie na serwisie TVP online 🙂

Największa krytyka:

Wszyscy oprócz Laskowskiego,który czasami sprawia wrażenie jakby za dużą ścieżke koksu wrzucił.

Ubawiłem się czytając ten komentarz (chodzi o żartobliwy ton wypowiedzi) – każdy ma prawo do własnej opinii i własnego gustu 🙂

Wszycy beznadziejni

Bardzo cenię Pana Laskowskiego za jego wiedzę, przygotowanie i żywiołowość w komentowaniu. Z drugiej strony, Pan Rokicki mógłby trochę życia tchnąć w transmisje ze swoim udziałem bo trochę nudą wieje, a to nie pomaga w okolicach 2 w nocy.

Gusta i guściki…

Jest dobrze o ile pan Laskowski nie ciagnie zbyt dlugo zartobliwego tonu

A ja tam lubię sobie z nim pożartować 🙂

Największa pochwała:

Jacek to super spec !. Dobrze się go słucha. Ma dobry głos obrazujący emocje. Sypie różnymi ciekawostkami

Tak!

Tutaj „wyścig” był dużo bardziej zacięty, ale finalnie wygrał zdecydowanie najpopularniejszy i najbardziej rozpoznawalny z nas – Mariusz Czerkawski. Kolejne dwa miejsca dla redaktorów NHL w PL i tuż poza pudłem młody utalentowany Piotrek Chłystek.

Najciekawsza odpowiedź:

„Kojot” – to byłby hit TVP SPORT 😉

Nasz kraj nie jest jeszcze na to gotowy.

Największa krytyka:

Strasznie wolno komentujecie i dlatego NHL mimo że dostępne w TVP sport to i tak oglądam z oryginalnym lektorem bo tam komentator jest 7 zawodnikiem i cały czas przy krążku. Brakuje Wam dynamiki. Ale Ciesze się że to robicie? pozdrawiam!

Cóż to już są różne kwestie, także naszego pięknego języka polskiego. Amerykanin krzyknie w milisekundę SHOT FROM THE POINT i wystarczy, do tego jest to podniecające. Jak ja krzyknę A TERAZ STRZAŁ Z KLEPY SPOD NIEBIESKIEJ to wszyscy umierają z nudów… to taki przykład tylko 🙂

Największa pochwała:

Mariusz Czerkawski, jednak byl tam w środku więc jego anegdotki przebijają wszystko

Wiele osób właśnie za te opowiastki Mariusza z miejsc niedostępnych nikomu innemu niż tylko zawodnikom ceni go jako eksperta

To było pytanie w formie otwartej, na część odpowiedzi nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć, wszak jeśli chodzi o TVP Sport jesteśmy tam tylko gośćmi zapraszanymi w konkretnym celu. Część jednak rzeczy możemy wam „wyjaśnić” (wybrane kwestie):

Więcej meczów!

To określa licencja kupiona przez TVP. W nowym sezonie zaczynamy grubo, będzie ponad 40 spotkań przez pierwsze trzy miesiące.

Więcej transmisji w soboty i w niedziele, kiedy rozgrywane są mecze w „europejskim” czasie antenowym.

Problem z takimi datami jest taki, że NHL nie ma szansy przebić się gdy gra piłkarska Europa. Liczby oglądalności na takich spotkaniach nie były imponujące.

Więcej transmisji spotkań drużyn Zachodu, chodzi o mecze domowe te zaczynające sie np. O 4:00.

Kwestia oglądalności jest tutaj dominująca. Żyjemy w takiej strefie czasowej że trudno wymagać by liczby te były zadowalające, gdy widz w większości śpi albo wychodzi właśnie do pracy.

Bardzo bym chciał aby był taki 1h magazyn. Oprócz goli sporo komentarzy, coś jak Hokejowa Liga + Extra

Też byśmy bardzo chcieli.

Transmisja z komentarzem: Kowal + Ruszel / może też szansa dla Kamila Z.

Ciebie prosimy…

niech nauczą komentatorów czytać nazwiska poprawnie, bo czasem aż boli

Całe życie się uczymy

Aby bardziej dopuszczano was do głosu. Wielokrotnie miałem wrażenie, że wam przerywają nie dadzą się wypowiedzieć , nie dopuszczają was do głosu . Chyba ,że taką forma jaka była została ustalona lub dogadana narzucona wam przed wejściem na antenę

Jesteśmy ekspertami, naturalnie więc główna część narracji należy do komentatora głównego. Różnie to wychodzi, bo między komentatorami dochodzi do podobnych zależności jak do pary obrońców w hokeju. Czasem chemia jest, czasem nie ma, czasem jest lepszy występ, czasem gorszy 🙂

Bardziej pytanie: wiecie jak będzie z transmisjami w przyszłym sezonie? Ile meczów na tydzień, które dni? I czy będzie aż tak pięknie, że w każdym domu będzie można oglądać najlepszą ligę świata?

Trzy transmisje tygodniowo, tryb weekendowy (sobota+niedziela) + wybrany dzień w tygodniu. Czy w każdym domu? Tak, o ile w tym domu jest odbiornik z możliwością dostępu do TVP Sport lub serwisu internetowego TVP.

Żeby się postarali o 50fps…ale pewnie to niewykonalne 😉

Nawet w USA/Kanadzie mają z tym problem…

Oj, żeby składy były bardziej aktualne (ale wiem, ze to nie od Was zależy) 🙂

Nic nie poradzimy, jeśli Erika Karlssona i Artiemija Panarina wytransferują kilka dni po tym jak zlecimy Skarb Fana do druku to walnę sobie kulkę w łeb.

Chciałbym zobaczyć większy margines wewnętrzny przy klejeniu stron bo niewygodnie się czytało

Poprawione, zarówno margines większy jak i metoda klejenia stron lepsza.

Dłuższą część wstępną. Więcej informacji o długości i wysokości kontraktów i sytuacji kontraktowej drużyn.

Będzie o salary.

Duży, kolorowy z herbami klubów terminarz spotkań do uzupełniania 🙂 jak za starych dobrych lat Skarbów Kibica piłkarskich, gdzie uzupełniało się takie terminarze.

Dodany terminarz do każdej drużyny

Biografie trenerów – zdecydowanie za mało uwagi poświęca się tym ludziom.

Będzie o trenerach.

Ponieważ pojawiają się takie pytania – tak, typer będzie w nowym sezonie lecz w nieco innej formule.

 

///

 

Jeśli ktoś ma coś do dodania, chce o coś zapytać to zapraszam jeszcze w komentarzach i jeszcze raz dziękuje wszystkim za wypełnienie ankiety.

21 KOMENTARZE

 1. Ja tam wole mecze w tygodniu, w weekend nigdy nie mam czasu. Wszyscy w domu, zona dzieci itp.. Co do komentarza dlatego pan Medrzejewski jest najlepszy bo przpomina komentatorów amerykanskich. Zyje tym. Wiesz Michał to czasem nie chodzi o jezyk a o treść, czasem jest tak ze idzie mega akcja a komentator opowiada o nowych skarpetkach cioci jakiegoś hokeisty(oczywiście przenosnia).Pan Laskowski oczywiście pelna profeska. Pozdrawiam

   
  • Mędrzejewski przesadza z emocjami. Jest 3:0, wpada bramka, a ten ryczy jakby Polska weszła do finału mistrzostw świata. Ale generalnie daje radę. Rok temu jego wybrałem jako najlepszego głównodowodzącego.

   Laskowski profeska, ale niepełna 😉 Jak można nie potrafić poprawnie wymówić nazwy drużyny, która wygrała puchar? Poza tym chłop na stałe wpisał się w historię polskiego komentatorstwa. Mundial 4K na stałe wejdzie do kanonu.

    
 2. Jeśli chodzi o cenę aplikacji, 25-50k to nie jest wcale dużo jeśli miałoby to być zrobione porządnie. Kilka lat temu sie tym zajmowałem i w tej chwili „krzyknąłbym” bliżej 50k niż 25. Albo jeszcze więcej – w zależności o ilości platform. To nie jest robota na tydzień lub dwa, a dzień pracy inżyniera kosztuje przynajmniej 1000pln.

   
   • Aplikacja tyle by kosztowała. Ale czy warta byłaby tych pieniędzy? Moim zdaniem: nie! Patrząc po ilości subskrybentów portalu, więcej problemów niż korzyści.

    Apka zawierałaby dwa drogie komponenty: obsługę płatności i różny poziom dostępności. A największym problemem byłoby dostosowanie jej do każdego typu androida (kombinacja wersji systemu operacyjnego i producenta sprzętu), a potem kontrola i ewentualne poprawki w razie zmian w oprogramowaniu google’a. W tej chwili w wiekszości (jeśli nie we wszystkich) umowach sporządza się listę urządzeń, na których aplikacja powinna działać bezbłędnie. Resztą się nikt nie zajmuje.

    Dobrze, że macie alternatywny plan. Poza tym mobilna wersja serwisu jest ok albo i lepiej. Wszystko jest i ciężko byłoby stworzyć coś co byłoby dużym skokiem jakościowym.

     
 3. „O jej niezawodności i pełnemu bezpieczeństwu całego procesu zakupu ręczymy jako redakcja.” [to o nhl,tv]

  Jedna uwaga mi się rzuciła w oczy a propos NHL.tv. Teraz jak płacę (a kupuję przeważnie przy pierwsze obniżce ceny w okolice 80$), to – o ile dobrze pamiętam – płacę paypalem. Natomiast wcześnie, gdy płaciłem kartą – jeszcze za czasów NHL GameCenterLive – to system chciał, żeby wpisywać numer karty na – uwaga – nieszyfrowanej i niezabezpieczonej stronie. To nawet nie była kwestia, że nie było kłódki, ale to nawet nie był https. Amerykanie są opóźnieni w rozwoju płatności elektronicznych i warto na takie rzeczy zwracać uwagę, jeśli coś się u nich kupuje. Nie tylko nhl.tv, ale też The Athletic czy inne subskrybowane serwisy.

   
   • No ja też płaciłem. Nawet w USA podawałem dane swojej karty debetowej bez kodu CVV2, oni to traktowali jako kredytówka (bo Visa) i bez problemu jakoś to kasę ściągało 😉 Ale im więcej człowiek się nasłuchał podcastów Niebezpiecznika, z tym większym przerażeniem patrzy na swoją beztroskę z przeszłości 😉

     
 4. Witam,
  Dziękuję ,bałem się ,że kasa za Nhl.tv poślę w kosmos.ga
  Mój problem to np to, że dawno zakładałem konto tam i np. nie pamiętam hasła.
  P.S.
  Gdzie można oglądać mecze takie jak wczorajszy Sparty Praga lub np. dzisiejszy Frolundy
  Frolunda – Djurgardens?
  Jak odzyskać swoje hasło do NHL.TV?
  Pozdrawiam Marley.