Półfinał nr 1: Szwecja – USA

Przed czwartkowymi półfinałami przewidywano, że jeśli już to właśnie spotkanie Trzech Koron z Amerykanami może być tym bardziej wyrównanym. Faworyt w meczu Kanada-Czechy był wszak oczywisty, we wcześniejszym meczu szanse rozkładały się mniej więcej 50:50.

Suchy rezultat 4:2 każe sądzić, że tak faktycznie było. Rzeczywistość jest nieco bardziej skomplikowana: długimi fragmentami na grę w finale nie zasługiwała żadna ze stron. Na tafli nie działo się nic ciekawego – kompletne przeciwieństwo juniorskiego hokeja. Po pierwszej tercji wynik brzmiał 0:0, delikatną przewagę większą liczbą strzałów zaakcentowali gospodarze (8:5), jednak absolutnie nic nic nie wynikało. Szwedzi za wyjątkiem gier w przewadze wyglądali na zdezorganizowanych, mieli spore trudności z budowaniem akcji. Trener Thomas Monten powinien dziękować, że w powerplayu dysponował taką utalentowaną piątką: to właśnie w PP padł pierwszy gol spotkania. 14. minuta drugiej tercji, sprawna wymiana krążka i kapitalne pociągnięcie z nadgarstka Eliasa Petterssona:

Przy 1:0 nic nie było jeszcze rozstrzygnięte. Przełomowym momentem okazało się dopiero drugie trafienie dla Szwedów. W 6 minucie 17 sekundzie po świetnym podaniu przez 3/4 lodowiska Timothy’ego Liljegrena z dwójkową akcją urwał się duet Lias Andersson-Fredrik Karlstrom. Wydawało się, że ten drugi zawalił sprawę, ostatecznie jednak zdążył wycofać krążek do Anderssona:

Ten gol całkowicie złamał Team USA. Chwilę później otrzymali szansę w powerplay, ale byli już tak zdekoncentrowani, że pozwolili rywalom na 2(!

__________________________________

Aby czytać dalej

Wybierz jedną z opcji abonamentu i ciesz się nieograniczonym dostępem do serwisu. NHL w PL to miejsce naszej pracy. Traktuj nas jak gazetę lub magazyn. Dziennik lub miesięcznik, przy tworzeniu którego działa wiele osób za określone wynagrodzenie. 10 złotych za miesięcznik złożony z 100 stron (średnia ilość artykułów w portalu) to uczciwa cena.

Możesz nam zaufać! Współpracujemy z uznanymi na polskim rynku markami jak TVP, czy wydawnictwo SQN, a o naszej rzetelności i bezpieczeństwie całego procesu świadczą już setki sprzedanych przez nas abonamentów. Płatność jest prosta i intuicyjna ale w razie wątpliwości w FAQ zobaczysz jak wygląda proces zakupu. Zapraszamy do działu z darmowymi artykułami gdzie będziesz mógł przekonać się, że naprawdę warto w nas zainwestować.