Mecz Dnia: USA vs. Szwecja

Tak wyrównanego spotkania na tych Mistrzostwach Świata jeszcze nie mieliśmy… I to jeszcze klasyka, bowiem zmierzyły się reprezentacje Stanów Zjednoczonych i Szwecji.

Pierwsza tercja to gra cios za cios. Szwedzi z Amerykanami postanowili zabawić się w odbijanie piłeczki do ping-ponga. Wynik zmieniał się w mgnieniu oka i na zasadzie: Szwecja strzelała bramkę, USA wyrównywało. Amerykanie jednak sami sobie winni za taki bieg wydarzeń. Grali bardzo dobrze, ale łapali dużo kar. Szwecja? Do 55. minuty nie złapali żadnego przewinienia.

Po 20. minutach gry było 3:2 dla Szwecji, w drugiej tercji Amerykanie ciężko wypracowali sobie kolejny remis za sprawą Gaudreau. W trzeciej tercji USA raz po raz wyciągało rękę do Trzech Koron, łapiąc kolejne kary i dając im szansę na zdobycie bramki podczas gry w przewadze, ale ci grzecznie dziękowali i nie chcieli ponownie objąć prowadzenie. Ile można, nie to nie, rzekli Amerykanie i w 52. minucie spotkania Compher ładnie przekierował strzał Murphy’ego spod niebieskiej i było 4:3 dla zespołu zza oceanu.

W końcówce meczu Szwedzi kompletnie się posypali, zaczęli łapać kary i ostatecznie przegrali to spotkanie 4:3.

Skrót tego spotkania obowiązkowy do zobaczenia:

__________________________________

Aby czytać dalej

Wybierz jedną z opcji abonamentu i ciesz się nieograniczonym dostępem do serwisu. NHL w PL to miejsce naszej pracy. Traktuj nas jak gazetę lub magazyn. Dziennik lub miesięcznik, przy tworzeniu którego działa wiele osób za określone wynagrodzenie. 10 złotych za miesięcznik złożony z 100 stron (średnia ilość artykułów w portalu) to uczciwa cena.

Możesz nam zaufać! Współpracujemy z uznanymi na polskim rynku markami jak TVP, a o naszej rzetelności i bezpieczeństwie całego procesu świadczą już setki sprzedanych przez nas abonamentów. Płatność jest prosta i intuicyjna ale w razie wątpliwości w FAQ zobaczysz jak wygląda proces zakupu. Zapraszamy do działu z darmowymi artykułami gdzie będziesz mógł przekonać się, że naprawdę warto w nas zainwestować.