Mocno obsadzona filmami, gifami, memami, szybka, ale i dokładna pigułka z wydarzeń MŚ!

Mecz dnia: Szwajcaria vs. Słowenia

To nie miało być żadne wielkie spotkanie i wszystko wskazywało, że tak właśnie będzie. Po 1. tercji spotkania było już 4:0 dla Szwajcarii i kibice Helwetów bardziej skupiali się na wysyłaniu kolejnych snapów i robieniu dobrych ujęć na story na Instagramie. Druga tercja płynęła, wynik się nie zmieniał… Aż tu nagle pierwsza bramka dla Słowenii zdobyta w 39. minucie w osłabieniu przez Mursaka. Czerwona… no okej, żółta lampka w zespole Szwajcarii zapalona.

Zaczyna się trzecia tercja i Rysie aplikują Helwetom trzy kolejne trafienia, nagle mamy remis 4:4. Rozstrzygnięcie w tym spotkaniu przyniosły dopiero rzuty karne. Emocji w tym starciu była masa. Z czystym sercem polecamy skrót spotkania:

Wydarzenie Dnia: Francuski niesmak

Okej, wiedzieliśmy, że Francja i Mistrzostwa Hokeja w Paryżu gdzie nie ma nawet drużyny hokejowej nie mogą wypalić. No ale… Czy Francuzi nie mają tradycji hokejowych? Mają i to ogromne. To między innymi oni zakładali IIHF. To wszystko jednak historia, a w okazałej AccorHotels Arenie mogącej pomieścić 17500 widzów, na pierwszym inauguracyjnym spotkaniu Mistrzostw Świata, z rywalem, z którym drużyna ma realne szanse na zwycięstwo, nie pojawia się nawet połowa pojemności areny. 7893 osoby śledziły to spotkanie, spora liczba z tych osób to grupa norweskich kibiców. Słabo, Francjo, oj słabo… Lepiej by wyszła organizacja tej imprezy w dwóch niemieckich miastach.

A co do meczu… Wyrównane spotkanie, w pełni jednak kontrolowane przez Norwegów i wygrane 3:2. Dwie bramki dla Francuzów zaliczył znany z NHL i znany z polskich korzeni Stephane Da Costa. GWG zaliczył dla Norwegów Thoresen.

Niemniej jednak emocji nie brakowało, mogła być dobra reklama francuskiego hokeja, wyszło jak zawsze. Trzeba jednak przyznać organizatorom, że umiejętnie maskowali fakt niskiej publiki na arenie. Chyba wszystkie górne rzędy zostały zaproszone na dolne piętro.

Wpadka Dnia: Slovenia? Slovakia? Who cares?

Wyżej pisaliśmy o pięknym comebacku Słoweńców. Organizatorzy, pomimo ostatecznej porażki Rysi i tak postanowili ich nagrodzić hymnem narodowym… szkoda tylko, że na innym lodowisku. Ktoś odpowiedzialny za konsolę w Kolonii popatrzył na wynik meczu Słowacja – Włochy, myśli… Slovakia, Slovenia… Pal licho, to jedno i to samo. I Słowacy w nagrodę odsłuchali hymnu Słoweńców przy gwizdach kibiców. Ciekawe kiedy pan DJ kapnął się, że coś jest nie tak?

Kryzys Dnia: Słowacka lekcja włoskiego

Skoro już przy meczu Słowaków jesteśmy… Grali oni dzisiaj z Włochami, czyli jednym z tegorocznych beniaminków, którzy przed rokiem w Katowicach rzutem na taśmę awansowali do Elity i o mało nie przegrali tego spotkania w… regulaminowym czasie gry. Wyrównanie w ostatnich minutach trzeciej tercji dał naszym południowym sąsiadom Hudacek, a Słowacja ostatecznie wygrała mecz w dogrywce, lecz niesmak pozostał.

Źle się dzieje w słowackim hokeju i wiadomo to nie od dzisiaj. Świat powoli ucieka Słowacji, szkolenie leży, liga leży, reprezentacja leży, atmosfera w kadrze… tak, też leży, wystarczy popatrzeć na celebrację po golu w dogrywce, wielkiej radości brak.

Kompromitacja Dnia: Białoruś 7 (strzały) – Czechy 6 (gole)

Na szczęście bliska katastrofa Słowaków zostanie zakryta przez inne wydarzenie z soboty. Wydarzeniem tym jest postawa Białorusinów, którzy spotkanie z Czechami wygraliby, jeśli ich skuteczność strzelecka w tym spotkaniu wyniosła dosłownie i tylko i wyłącznie 100%. Tak, Białoruś oddała siedem celnych strzałów na bramkę Czech przez 60 minut gry, a przecież czeska reprezentacja na tym turnieju wcale nie jest taka doskonała. I tak cud, że jeden z tych siedmiu strzałów wylądował w bramce Francouza. Dla Czechów strzelała dzisiaj stara gwardia… Voracek, Vrana, Cervenka… Utalentowana młodzież pilnie poszukiwana!

Jeśli towarzysz Łukaszenka oglądał to spotkanie to chyba zaczął już przygotowywać plan robót publicznych dla swoich hokeistów po powrocie do kraju.

Hit dnia: Simek niszczy Kascicyna

I kto powiedział, że na Mistrzostwach Świata nie gra się twardo? Zobaczcie hit z meczu Białoruś – Czechy. Reprezentant Czech Simek całkowicie zniszczył Kascicyna. Oj długo białoruski zawodnik musiał zbierać swoje myśli po tym zagraniu…

Bohater Dnia: Cristobal Huet

Dzisiaj swój ostatni turniej w karierze dla francuskiej reprezentacji rozpoczął Cristobal Huet. Baaardzo doświadczony golkiper w wieku 41 lat jest wciąż jedynką francuskiej reprezentacji i pojawia się na każdej imprezie. Hueta na pewno kojarzycie z gry w NHL. Kings, Canadiens, Blackhawks… To były jego przystanie w najlepszej hokejowej lidze świata. Lata jednak lecą, czas powoli kończyć karierę, ale sam golkiper nadal broni wyśmienicie. Dzisiaj kilkukrotnie ratował Francuzów, a jedną z jego kapitalnych interwencji znajdziecie niżej w video z najlepszymi obronami dnia.

NHL-owiec Dnia: Gabriel Landeskog

Szwedzi wybili z głowy Niemcom imperialistyczne plany po wygranej z USA i rozbili ich w Kolonii 7:2. Szwedzi od początku kontrolowali ten mecz i wydać było różnicę klas na lodzie. Niemniej jednak wielkie brawa dla kibiców niemieckiej reprezentacji, którzy do ostatniego miejsca wypełnili halę w Kolonii.

Dobre zawody rozegrał kapitan Colorado Avalanche, Gabriel Landeskog, który zanotował bramkę oraz dwie asysty. Klub z Denver jako jeden z niewielu pilnie relacjonuje w social media przebieg turnieju w Europie. Zresztą co im pozostało? Sezon przegrany, loteria draftowa przegrana…

Zdjęcie Dnia:

Mecz Słowacja – Włochy. Pan po lewej, typujemy – ciężka noc (kacyk), ciężki mecz (zbyt obfita piersiówka) czy może zazdrość z obrazka po prawej stronie?

Image may contain: one or more people

Karny Dnia:

Damien Brunner wie jak to się robi. Doświadczony Szwajcar rozpoczął serię rzutów karnych w meczu ze Słowenią i jak później się okazało zdobył decydujące trafienie dla swojej kadry.