Ligowy hokej europejski zakończony, a ten w Ameryce także w 1/2 już “zamknięty”, bo przecież nie tylko w rozgrywkach NHL, ale też AHL czy juniorskich grają tylko nieliczne kluby. Większość zawodników ma już “wolne” od obowiązków klubowych, ale przed niektórymi z nich wciąż ważne wyzwanie. To jedna z najważniejszych imprez międzynarodowych, więc Mistrzostwa Świata Elity.

W tym roku gospodarzami imprezy są Paryż i Kolonia, a zmagania potrwają od 5 do 21 maja. 16 zespołów jest najpierw podzielonych na dwie grupy, a następnie po cztery z nich awansują dalej i grają w fazie pucharowej. Dwie najgorsze spadają ze światowej Elity do Dywizji IA, gdzie gra między innymi Polska.

Tyle ogólnych zasad, bo większość z was doskonale orientuje się przecież w tym wszystkim. Niniejszym chcieliśmy zaprosić was wszystkich na KONKURS organizowany przez nasz portal.

Jak wziąć udział?

Wystarczy wejść pod ten adres http://predictions.iihfworlds2017.com/?parrain=bodfhni&groupe=616 (wystarczy klik i hasło CRMNX) i zarejestrować się w serwisie.

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Aktualizacja!

Okazało się że w konkursie istnieją limity użytkowników, główna grupa jest już przepełniona. Zapraszam pozostałych słuchaczy i czytelników – którzy chcą uczestniczyć w zabawie – aby dołączyli do grupy: Fani hokeja z Polski (hasło:CRMNX, numer: 616). Równie gorąco zapraszam miłośników fantasy do wspólnej zabawy i dołączenia do grupy: Fani NHL w PL (hasło:1QGZX numer: 628).

Jest angielskojęzyczny, ale wypełnienie formularza nie powinno sprawić wam problemu. Można też rejestrować się za pomocą konta na facebooku. Jeśli zrobicie wszystko OK to jesteście z nami w grze!

Jak grać?

Po zalogowaniu się będziecie mieć przed sobą ekran główny gry. Zasady są bardzo proste – to jest jak gra u bukmachera. Typowanie podzielone jest na rundy, preliminary round 1, round 2, round 3 i tak dalej. Po prawej stronie macie kalendarz danego “kuponu”, zaś w środkowej części system do typowania:

Każda runda typowania składa się z określonej liczby meczów – na przykład w rundzie pierwszej musimy wytypować wynik ośmiu wybranych spotkań, od 6 do 7 maja. UWAGA! Typujemy rezultat jaki będzie widniał na tablicy wyników po 60 regulaminowych minutach gry, a więc bez uwzględnienia dogrywki i karnych.

Napisałem już, że gra przypomina grę u bukmachera i tak jest w istocie, bo IIHF zaserwował nam coś w rodzaju kursów. Oznacza to, że więcej “punktów” wygramy, jeśli poprawnie wskażemy jakąś niespodziankę, aniżeli za postawienie na “pewniaka”. Na przykładzie Szwecja vs Rosja najlepiej widać, że za wskazanie na Rosję dostaniemy 16 punktów (o ile Sborna wygra), ale już jeśli uda nam się ustrzelić remis wzbogacimy się o 30 punktów.

Ciekawą rzeczą jest możliwość podwojenia, a nawet potrojenia stawki. To dodaje grze dodatkowego aspektu strategicznego. Jeśli jakiś typ wydaje nam się wyjątkowo atrakcyjny, możemy zagrać go za dodatkowe “krążki” co sprawi, że ewentualna nagroda będzie jeszcze większa! Mamy osiem takich “krążków” czyli podwyższeń stawki na rundę, od nas zależy jak i w których meczach je wykorzystamy.

Na przykładzie Szwecja vs Rosja widać jak to działa, stawiając na Rosję i dając to z potrojeniem stawki x3 możemy zgarnąć za zwycięstwo Sbornej aż 48 punktów!

Do każdej rundy dodawane będą pytania dodatkowe – ekstra punktowane. W przypadku pierwszej rundy są to pytania: Ile bramek padnie w wszystkich typowanych meczach łącznie (i należy suwaczkiem ładnie ustawić ile według nas ich będzie) oraz: Jaki dokładnie będzie wynik bramkowy meczu Szwecja vs Rosja (i należy dokładnie wpisać jak to będzie, na przykład 0:3). Jeśli ktoś będzie miał kłopoty ze zrozumieniem treści pytań z języka angielskiego służymy pomocą tutaj w komentarzach lub na mailu redakcja@nhlw.pl lub na forum naszej “ligi” IIHF (o tym za moment).

Jeśli chodzi o mechanikę gry to już wszystko. To co możecie jeszcze zrobić – sprawdzić wasze aktualne miejsce w konkursie. Zrobicie to klikając w górnym menu STANDINGS, co powinno wam ładnie wyświetlić wszystkich uczestników. Możecie sprawdzić ich typy i progres, czyli czy spadali, czy awansowali w trakcie kolejnych rund:

Zaraz po prawej w górnym menu obok STANDINGS macie FORUM i tam też można dyskutować, pytać o wszystko w razie problemów, na pewno jakaś dobra duszyczka pomoże. Pozostaje jeszcze kwestia ustawień, na przykład jak ustawić sobie zdjęcie, żeby zgrywać cwaniaka jak ja lub np. ustawić sobie symbol ukochanego klubu w avatarze. Wchodzimy w ustawienia – prawy górny róg – i dalej klikamy w picture, gdzie wystarczy już załadować odpowiedni plik graficzny (pokazane na obrazku poniżej):

Nagrody

Konkurs pozostaje otwarty dla wszystkich, ale tylko użytkownicy z wykupionym abonamentem (stan na 5 maja) mają szansę na wygranie książki Wayne’a Gretzky’ego „Opowieści z tafli”. Lekturę tę wygra najlepiej typujący abonent NHL w PL!

Mamy też coś dla tych, którzy na abonament jeszcze  się nie zdecydowali. Najlepiej typujący człowiek spośród nie-abonentów dostanie za darmo miesięczny dostęp do serwisu. Przygotowaliśmy też nagrody „pocieszenia”, ale o nich napiszemy, gdy konkurs będzie podsumowany.

Powodzenia! Zapraszamy na codzienne podsumowania z MŚ Elity w naszym serwisie

 

7 KOMENTARZE

  1. Hey, jako, że grupa Michała jest już przepełniona zapraszam pozostałych słuchaczy i czytelników – którzy chcą uczestniczyć w zabawie dla samego fanu – aby dołączyli do grupy: Fani hokeja z Polski (hasło:CRMNX, numer: 616). Równie gorąco zapraszam miłośników fantasy do wspólnej zabawy i dołączenia do grupy: Fani NHL w PL (hasło:1QGZX numer: 628). Serdecznie pozdrawiam redaktorów i pozostałych fanów portalu:)