Mocno obsadzona filmami, gifami, memami szybka ale i dokładna pigułka z nocnych wydarzeń w NHL!

Mecz dnia: Jets vs Sharks

Sharks nie zwalniają tempa i są chyba drugą po Penguins drużyną, której mecze najczęściej lądują w kategorii Mecz Dnia. Patrick Marleau utrzymał „gaz” z poprzedniego meczu i zdobył tu jednego z goli (najważniejszego), Brent Burns rozpoczął trzecią dziesiątkę trafień. Gospodarze byli wniebowzięci powrotem na lód Patricka Laine po wstrząsie mózgu (zanotował asystę).

Mecz toczony trybem gol za gol, ciekawy na każdym etapie (bramki w każdej z tercji), ze zmianami na prowadzeniu. Czego chcieć więcej? Był nawet wykorzystany rzut karny! Działające na znakomitym poziomie special teams przeważyły tu szalę dla Sharks bo tak na prawdę z gry Odrzutowce pokazały się bardzo dobrze .

62% na faceoff, wygrywane pojedynki fizyczne (18 hits) i 13 wysokiej jakości szans strzeleckich. Ktoś uszczypliwy napisałby też, że sędziowie nie podejmowali decyzji po myśli Jets, bo i karny i niezaliczona później bramka mogły przy innej obsadzie gwizdków zmienić się w zupełnie inną sytuację.

Mecz dla koneserów: Devils vs Kings

Dla odmiany New Jersey Devils i Los Angeles Kings to chyba najczęściej goszczące w rubryce z nieco nudnymi spotkaniami drużyny, pech dla kibiców obu z klubów że spotkały się wczoraj i… zagrały po swojemu. Diabły w grze pięć na pięć praktycznie nie dostawały się pod bramkę Budaja wcale, ale Kings robili to niewiele razy częściej (dwa).

Wrażenie podreperowały nieco trzy bramki, tyle tylko że po tym jak padły w pierwszej tercji (dwie w dwóch pierwszych minutach) to można było zamykać laptopa. Kings byli lepsi właśnie o ten start meczu oraz o rozważne zarządzanie krążkiem (tylko jedna strata do 14 w wykonaniu gospodarzy).

Może gdyby NJD nie byli tak tragiczni w przewagach, ale niestety są. Prawie dwie minuty w 5 na 3 zostało zmarnowane jeszcze gdy można było ten mecz uratować (pomiędzy 2:0 i 3:0).

Zmowa Dnia: Kanada przeciwko Calgary Flames

__________________________________

Aby czytać dalej

Wybierz jedną z opcji abonamentu i ciesz się nieograniczonym dostępem do serwisu. NHL w PL to miejsce naszej pracy. Traktuj nas jak gazetę lub magazyn. Dziennik lub miesięcznik, przy tworzeniu którego działa wiele osób za określone wynagrodzenie. 10 złotych za miesięcznik złożony z 100 stron (średnia ilość artykułów w portalu) to uczciwa cena.

Płatność jest prosta i intuicyjna ale w razie wątpliwości w FAQ zobaczysz jak wygląda proces zakupu. Zapraszamy do działu z darmowymi artykułami gdzie będziesz mógł przekonać się, że naprawdę warto w nas zainwestować.