Inteligentne, piękne i uwielbiają hokej. Ten krótki opis to fantazja wielu fanów hokeja, którzy w większości przypadków zaraz potem budzą się w środku nocy, spoglądają w okno i żałują, że to nie była jawa, tylko sen. Otóż proszę Państwa, takie kobiety istnieją, i dzielnie rządzą hokejowym dziennikarstwem w tym kraju. Jeśli nie złapały Twojej uwagi w telewizji, a ich głos nie zapadł ci w pamięć – to przykro nam, ale nie ma dla Ciebie ratunku. Od razu należy tu zaznaczyć, że tekst nie stanowi żadnego rankingu, a „kolejność” wymusza odwieczna zasada „jeden tekst pod drugim tekstem”.

Olga Rybicka – TVP

Olga Rybicka dba o to, byśmy mogli po spotkaniu Biało-Czerwonych usłyszeć, co nasze Orły mają do powiedzenia. Bardzo dynamiczna i niesamowicie błyskotliwa Pani Redaktor ma swoje stałe miejsce i powoli trudno sobie wyobrazić transmisje z rodzimego hokeja bez jej udziału.

http://www.ultrasruch.com/uploads/uploads/223.jpg

O ile na temat Telewizji Polskiej każdy ma swoje zdanie i trzyma się go kurczowo, o tyle śmiało wszyscy możemy się zgodzić, że decyzja o wyznaczeniu Olgi do wywiadów z zawodnikami była najlepszym ruchem ze strony państwowej TV od czasu zakończenia emisji reklamy, w której statki kosmiczne zrzucały na dzieci torby z chipsami. Nasi hokeiści, którzy są dżentelmenami, nie odmówią wywiadu kobiecie. Po drugie – nazwijcie mnie seksistą ale z doświadczenia wiem, że z wywiady, które przeprowadzają Panie są zazwyczaj ciekawsze, a przenikliwy wzrok pięknej Pani redaktor nie pozwala odpowiadać zdaniami typu „no bo tak bywa no..”.

Po trzecie, dzięki Oldze Rybickiej, możemy w TVP uchronić naszą dziatwę przed wulgaryzmami, które być może padałyby z ust hokeistów pochłoniętych sportową złością. Natomiast Panowie dżentelmeni nie pozwolą sobie na odwalenie Radka Majdana przy poważnej i dociekliwej Pani redaktor – nawet gdy na lodzie ktoś „ku$%# przyaktorzył”.

Jolanta Zasępa – Sport.pl

Kobieta, która lubuje się w wielu dyscyplinach sportu, ale oddycha hokejem. Miałem przyjemność oglądać z Jolą mecz na MŚ pomiędzy Polską, a Włochami i muszę powiedzieć, że tak skoncentrowanej na meczu osoby nie widziałem od bardzo dawna. Redaktor Zasępa, która powiedziała mi, że „uwielbia zapach hokeja”, jest tak skoncentrowana na spotkaniu hokejowym, że prawdopodobnie wjazd czołgów Radzieckich do hali zaraz obok lodowiska nie byłby w stanie jej rozproszyć.

Jolanta Zasępa udziela się dla portalu sport.pl. Przeprowadza wywiady ze sportowcami i dzielnie reprezentuje piękniejszą część społeczeństwa w męskim świecie sportu. Najlepszym dowodem na to jest choćby fakt, że w 2013 roku Jola organizowała Mistrzostwa Świata Juniorów w Sanoku. Oprócz świetnych pytań i osobowości bomby z pozytywną energią Jola znana jest z tego, że do dziś naukowcy nie znaleźli zdjęcia, na którym Pani Redaktor wyszłaby źle.

Katarzyna Szewerniak – PZHL.tv

Podobno ujęcia, w których Katarzyna wyszła źle, przynoszą siedem lat bogactwa i sławy. Szykujcie się zatem na siedem lat harówki incognito, ponieważ takie ujęcie nigdy nie powstało. Pani Redaktor Szewerniak to, obok Olgi Rybickiej, kolejna postać, która „napada” hokeistów bezpośrednio przed i po spotkaniach, a także ma pierwszeństwo w wywiadach przy innych okazjach jako głos i śliczna twarz telewizji internetowej Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Bardzo radiowy głos Pani dziennikarz dodatkowo sprawia, że każda relacja z jej udziałem jest bardzo przyjemnym dodatkiem do święta, jakim jest mecz hokejowy. Łatwo również zauważyć fakt, że Panowie hokeiści nie kryją zadowolenia i uśmiechniętej miny gdy orientują się, że przyjdzie im rozmawiać z Panią Szewerniak. Stwarza to pewnie nie raz problem, gdyż nie do końca wypada uśmiechać się, gdy zdarzy się porażka, ale to już aktorskie zadanie nasych Orłów.

 

Jedna z niewielu osób w dziennikarstwie, która po zadaniu pytania „Czego się spodziewasz po jutrzejszym meczu” nie otrzymuje lakonicznej odpowiedzi z cyklu „damy z siebie wszystko”, a jej dociekliwość wymusza od zawodników zdradzenie nam, kibicom, czegoś więcej niż tylko zdań które słyszymy od wszystkich i zawsze. Zatem jeśli lubicie usłyszeć od sportowca coś więcej niż „no pozostał niedosyt” albo „raz się wygrywa, raz się przegrywa”, polecamy śledzenie wywiadów i kariery tej młodej utalentowanej dziennikarki.

Edyta Bieńczak – RMF FM

To jest ten moment gdy bardzo żałujemy, że w radiu z reguły (bo studia są już okamerowane) nie ma wizji. Edyta Bieńczak, „króliczek Energizera” zasilająca szeregi RMF FM znana jest z tego, że poproszona o cokolwiek odpowie”po meczu, ok?”. Oznacza to mniej więcej tyle, że oglądanie meczu hokeja z Edytą to przyjemność i podziwianie pasjonującego sportu – a na pytania z serii „którzy to nasi” Edyta skrzywi się dokładnie tak samo, jak my wszyscy.

Trzeba tu jednak nakreślić, iż Edyta ma pewien sekret, którego dzielnie nie wyjawia. Pani Redaktor Bieńczak jest cały czas „on top of the game” będąc wszędzie na czas ze swoim sprzętem do nagrywania. Ale by być tak dobrym cały czas, trzeba kiedyś odpoczywać. No i właśnie… Tajne służby wyznaczyły nagrodę dla autora zdjęcia na którym piękna redaktorka RMF FM odpoczywa lub śpi.

Głos pozytywnej, uśmiechniętej i turbo pogodnej Pani Redaktor Bieńczak można usłyszeć w relacjach z wydarzeń w RMF FM – szczególnie oczywiście polecamy te hokejowe. Polecamy również oglądanie spotkań z Edytą – nie polecam zakładać się o to, kto strzeli pierwszą bramkę dla naszych – Edyta jest w tej materii nie do pokonania.

1 KOMENTARZ