W tej kolumnie znajdziecie podsumowania spotkań z minionej nocy. Masz mało czasu i nie wiesz, który mecz z nocy warto zobaczyć z odtworzenia? Pomożemy! Recenzujemy mecze tej serii polecając takie, na które warto zwrócić uwagę i ostrzegając przed tymi spotkaniami, które będą stratą czasu!

legenda_mecze2

Edmonton Oilers – New York Rangers

Nasza ocena: skala4

Nie mogłem się powstrzymać i mimo że formalnie wiele standardów „dobrego” meczu nie zostało spełnionych, to po prostu nie mogłem dać negatywnej oceny. Aż 38 wysokiej jakości sytuacji strzeleckich (19-19). To chyba rekord tego sezonu, dużo mówiący o stylu gry obu ekip. Pokazujący też to, jak grają ich obrony. W odbiorze przeszkadzało zwłaszcza 12 strat Edmonton Oilers. Rangers mi zaimponowali, bo w trudnym road trip borykając się z dwoma kontuzjami w ataku (gra na 11 napastników bez Buczniewicza i Kreidera) dalej strzelili więcej niż dwie bramki. Takich rzeczy oczekujesz od najlepszej ofensywy NHL, ale wciąż zastanawiasz się jak to się stało, że to właśnie Strażnicy nią są.

Już pierwsze minuty dają na to odpowiedź: dużo fantazyjnej gry, odważne podania w poprzek lodu na wysokiej prędkości angażowanie obrońców do wymiennej gry w strefie ataku. Popatrzcie na bramkę Grabnera, akcja przeprowadzona w tym tempie mogła by być obroniona tylko przez dobrą mobilną obronę, a Oilers jeszcze taką nie są. Poza tym mają problem z koncentracją – to już siódmy raz gdy tracą gola w 1-2 minucie meczu. Swoją drogą tego typu tranzycje, tak szybkie i stylowe przejście zza własnej bramki przed bramkę rywala są w stanie w tej chwili wykonać 2-3 drużyny w lidze. Jedną są Rangers, drugą Penguins jak myślicie kto trzecią?:

insta004

Chwilę później jest sam na sam z Raantą przegrywa Kassian, mija minuta jest power play i szansa Ricka Nasha, kolejna i sytuacja się zmienia przewagę liczebną mają gospodarze. Mecz z niesamowitym tempem, lecz

__________________________________

Aby czytać dalej

Wybierz jedną z opcji abonamentu i ciesz się nieograniczonym dostępem do serwisu. NHL w PL to miejsce naszej pracy. Większość artykułów powstaje w czasie 1-3 godziny, inne wymagają nawet kilkugodzinnego nakładu myśli i researchu. Traktuj nas jak gazetę lub magazyn. Dziennik lub miesięcznik, przy tworzeniu którego działa wiele osób za określone wynagrodzenie. 9 złotych za miesięcznik złożony z 100 stron (średnia ilość artykułów w portalu) to uczciwa cena.

Płatność jest prosta i intuicyjna ale w razie wątpliwości w FAQ zobaczysz jak wygląda proces zakupu. Zapraszamy do działu z darmowymi artykułami gdzie będziesz mógł przekonać się, że naprawdę warto w nas zainwestować.