Znajome nazwiska pojawiają się w tegorocznym zestawieniu nominowanych do nagrody Franka J. Selke. Trofeum przyznawane napastnikowi, który odnosi największe sukcesy w grze we własnej strefie obronnej.

Poprzednimi zwycięzcami tej nagrody w ostatnich pięciu latach byli: trzykrotnie Patrice Bergeron, Jonathan Toews i Ryan Kesler.

Oto krótkie przedstawienie dokonań, na bazie których to Ci gracze zostali wytypowani przez Związek Zawodowych Redaktorów Hokejowych do powyższej nagrody:

Bergeron

Patrice Bergeron (80GP-32G-36A-68P)

To już piąta z rzędu nominacja dla centra Boston Bruins. Bergeron zajął drugie miejsce wśród wszystkich zawodników ligi pod względem generowania posiadania krążka w sytuacjach 5v5 względem innych członków zespołu. Opisuje to wskaźnik Relative Corsi%. Do tego również drugie miejsce w NHL w zatrzymywaniu generacji strzałów przeciwnika, względem innych z Miśkiem na bluzach. Jego ogólne posiadanie krążka wyniosło Corsi%=55,9%. To wszystko grając czołowe minuty, przeciwko najtrudniejszym przeciwnikom. Prowadził w konferencji wschodniej w ilości wygranych wznowień w tercji obronnej. Do tego filar w formacji penalty kill Bruins, wraz ze swoim liniowym kolegą, Bradem Marchand.

Kesler

Ryan Kesler (79GP-21G-32A-53P)

Center drugiej formacji Ducks miał w tym sezonie najcięższe zadania powierzane przez trenera w całej konferecji zachodniej. Prowadził w ilości odbytych wznowień na zachodzie, wygrywając 59,3% z nich. Większość z nich odbywała się w bardzo odpowiedzialnych miejscach na lodowisku. Stosunek ilości startów w tercji ataku do tercji obrony w przypadku Keslera wynosił zaledwie 38,7%. Mimo tak odpowiedzialnych i trudnych startów swoich zmian Kesler uzyskał bardzo pozytywne posiadanie krążka na poziomie Corsi% 53,5%. Do tego wygrał największą ilość wznowień będąc w osłabieniu patrząc na wszystkich zawodników elity. Jest to jego 4. nominacja do tej nagrody w karierze.

Kopitar

Anze Kopitar (81GP-25G-49A-74P)

Słoweniec rozegrał w tym roku największą ilość minut wśród napastników w całej lidze. Wśród czołowych centrów ligi miał najlepsze statystyki posiadania krążka na poziomie Corsi% 58,1%. Po raz dziewiąty (!) z rzędu prowadził w drużynie LA pod koniec roku w ilości punktów, mimo że miał najgorszy stosunek startów zmian (atak/obrona) w całej formacji ataku Kings w tym roku. To jego 3. z rzędu nominacja.

Mój typ: Patrice Bergeron

Typy redakcji:

Adrian: Patrice Bergeron

Łukasz: Patrice Bergeron

Michał: Patrice Bergeron

Mateusz: Patrice Bergeron

Karolina: Patrice Bergeron

Kojot: Patrice Bergeron