fors221 lat, drugi sezon, ponad 60 punktów. Filip Forsberg nie zamierza cackać się, jeśli chodzi o zdobywanie szczytów NHL. Jego pierwsza faza playoff również nie zdaje się wpłynąć jakkolwiek na jego doskonałą dyspozycję. Szwed jest zdrowy, jest bardzo silny psychicznie, a jego oczy są wpatrzone w bramkę, jak oczy emerytki w wolne miejsce na samym końcu autobusu. Ciężka praca, odpowiedni ludzie i Nashville doczeka się zawodnika ze 100 punktami na koncie.

Podaj mu krążek – zafunduj sobie asystę!

21-letni wychowanek szwedzkiego Leksands w tak młodym wieku prezentuje już bardzo imponujące umiejętności. jego zdolność panowania nad krążkiem od razu przywodzi na myśl legendarnego posiadacza tego samego nazwiska – Petera Forsberga – krążek wręcz zdawał się kleić do kija szwedzkiej potęgi hokeja. Filip ma tę samą „przypadłość”, a jego czary z krążkiem pozwolą łatwiej znieść ból z powodu prawdopodobnego odejścia z NHL Pawła Dacjuka. Zawodnik rozwija się, jak tytułowy bohater horroru „Obcy” – w dużo szybszym tempie, niż „normalni”. W ciągu dwóch sezonów Szwed poprawił wszystkie swoje statystyki od ilości punktów po ilość strzałów, a nawet minut karnych. To już nie jest materiał tylko na solidnego napastnika – to materiał na gwiazdę.

Nie przegrałem dopóki nie przegrałem

fors1Dewiza każdego zawodnika, który ma ochotę pochwalić się kiedyś wnukom sporą ilością punktów w najlepszej hokejowej lidze świata. Forsberg nie oddaje akcji tylko dlatego, że stracił krążek. Podobnie, nie przestaje „zamiatać” kijem tylko dlatego, że krążek jest koło bramkarza. Dopóki sędzia nie każe przestać, Filip widzi okazję do powiększenia punktowego dorobku i przyniesienia kolejnego zwycięstwa do ojczyzny muzyki country, dobrego alkoholu i prawdopodobnie kilku małżeństw pomiędzy kuzynami.

Kolejna świetna cecha zawodnika to umiejętność przyjmowania podań – praktycznie z każdej pozycji, w każdym momencie i z każdego miejsca. Forsberg jest bardzo mocno nastawiony ofensywnie – każde podanie przyjmuje w pozycji „do sprintu gotowy!” – obrońcy przeciwnika to dla niego jedynie mała przeszkoda w drodze po gol.

Przenośny sklepik z techniką…

Tak można określić wachlarz umiejętności 21-latka. Zawodnik genialnie strzela z bliska, jeszcze lepiej z klepki, a strzały z nadgarstka wysyłają bramkarzowi krążek z napisem „I po co ci to było?”. Koncentracja zawodnika na bramce i niesamowita precyzja strzału sprawiają, że Forsberg jest genialnym kandydatem do śrubowania niewielkich jeszcze rekordów drużyny z Nashville.

Nastawienie

Forsberg to skromny młody chłopak, który po prostu lubi grać. Nie udziela zbyt wielu wywiadów, nie pcha się na YouTube i nie planuje zamknąć się w domu Wielkiego Skrzata w raz z kilkunastoma ludźmi przekonanymi o sławie za pokazanie… talentu. Filip wychodzi na lód i odwala swoją robotę w taki sposób, że nie musi nic więcej mówić. Szybkość, zwinność i niesamowita technika już dały ma hat-trick, ponad 60 punktów w sezonie i od razu dobrą passę punktową w playoff. To świetny zawodnik na rozgrywki pucharowe  skoncentrowany, spokojny, nie poddający się panice. Wróżę mu wiele genialnych lat w lidze.