AH

W obu półfinałach Konferencji Zachodniej dojdzie do meczów numer siedem. Dallas Stars i Nashville Predators stanęły na wysokości zadania i nie „wymiękły” w meczach numer sześć rywalizacji półfinałów Konferencji Zachodniej. Gwiazdy z Teksasu pokonały St. Louis Blues 3:2, a Drapieżnicy z Tennessee ograły San Jose Sharks 4:3 po dogrywce.

Tym razem dodatkowe minuty gry nie były niemal pełnym spotkaniem, thriller trwał krótko i zakończył się dzięki Victorowi Arvidssonowi. Szwedzki napastnik w ciężkiej sytuacji zdecydował się na strzał z backhandu, który wyszedł mu kapitalnie. Asystę zanotował przy tym trafieniu nawet bramkarz Pekka Rinne. Każdy mecz z serii Rekinów i Drapieżników zakończył się zwycięstwem gospodarzy. W meczu numer siedem atutem własnego lodu ponownie dysponują wyżej sklasyfikowani po sezonie zasadniczym San Jose.

EH

Ujmując rzecz od drugiej strony w myśl starej dewizy że każdy kij ma dwa końce można powiedzieć, że ani St. Louis Blues ani San Jose Sharks nie maja instynktu „zabójcy” i nie potrafili odciąć głów leżących już na gilotynie. W oczy rzuca się też nieregularność, świetny w poprzednim meczu Elliott został szybko wypunktowany w kolejnym spotkaniu. Zawodzący do tej pory Lehtonen zagrał główną rolę. Obie obrony prezentują się chimerycznie, ale patrząc na to w perspektywie drugiego półfinału i potencjalnych finałów chyba będziemy mogli mówić o bardzo podobnych drużynach nawet w następnej rundzie niezależnie od tego kto awansuje.

UPS

San Jose Sharks chcieli awansować do finału Konferencji Zachodniej oddając tylko 18 strzałów w światło bramki Predators. Usprawiedliwia ich to że dwukrotnie prowadzili (2:0 i 3:2) i myśleli że będą w stanie obronić swoją przewagę. St. Louis Blues atakowali zamaszyście i naciskali aż do ostatnich sekund, ale nie wygrzebali się całkowicie z dołka 0:3 z pierwszej tercji. Wydaje się że najwięcej doświadczenia przed meczami numer siedem ma skład Bluesmanów (np. Troy Brouwer będzie brał udział w swoim ósmym „meczu nr 7 w karierze), ale w takich pojedynkach decydują zazwyczaj detale.