UPS

Florida Panthers sięgnęli po ważne zwycięstwo 3:2 nad New Jersey Devils. Dzięki kompletowi punktów Pantery przejęły pierwsze miejsce w Dywizji Atlantyckiej. Jaromir Jagr zanotował dwie asysty, ale był rozczarowany sytuacją, w której Panthers zostali ukarani za rzucane przez ich kibiców na lód maskotki. Do 10 tysięcy biletów dołączono figurki-symbole szczurów – symbolu sukcesu drużyny z sezonu 1995-96. Pantery doszły wówczas do finałów.

Po dwóch z trzech zdobytych bramkach przez Florida Panthers kibice zaczęli rzucać na lód otrzymane “fanty” mimo że byli ostrzegani o zakazie. Sędziowie wykazali się małą wyrozumiałością i cierpliwością w stosunku do miejscowych fanów. Dwukrotnie ukarali drużynę z Florydy karą za opóźnianie gry. Pantery udanie obroniły się we wspomnianych okresach w osłabieniu i dzięki wygranej oraz przegranej największych dywizyjnych rywali Tampa Bay Lightning (0:3 z Montreal Canadiens) awansowały na pierwsze miejsce w Dywizji Atlantyckiej.

AH

– Nie powinno tak być, liga powinna rozwiązać to w inny sposób. Jeśli kara przysługuje za każdym razem, gdy ktoś rzucili na nasz lód szczura, nasi rywale mogą wynająć kogoś by to robił. W ten sposób będą grać ciągle w liczebnej przewadze – mówił pół żartem pół serio Czech – Próbujemy sprzedać bilety, dać ludziom rozrywkę. O to przecież chodzi lidze, karanie ludzi za takie rzeczy nie ma większego sensu.

Jagr zanotował dwie asysty, przy trafieniach Jonathana Huberdeau i Aleksandra Barkova. W ten sposób 44-letni weteran przekroczył barierę 60. punktów w sezonie.

AH

Jamie Benn z Dallas Stars zdobył jedną z bramek dla swojej drużyny w wygranej 4:1 nad Arizona Coyotes. Kapitan ekipy z Teksasu dobrnął w ten sposób do 40. goli w sezonie, co jest nowym rekordem jego kariery. Rok temu Benn wygrał klasyfikacje kanadyjską NHL (87 pkt), w tym sezonie śmiało można nazwać go najlepszym graczem drużyny, która prawdopodobnie zajmie pierwsze miejsce w Konferencji Zachodniej. Więcej goli od Benna ma w rozgrywkach tylko Aleksandr Owieczkin (44).

AH

Klasowy ruch w wykonaniu New York Rangers. Drużyna z Nowego Jorku pozwoliła Erikowi Staalowi pojechać do Raleigh pare dni wcześniej, by zawodnik mógł pobyć dłużej z rodziną. W trakcie tego sezonu Staal zmienił barwy klubowe z Hurricanes na Rangers. Gracz został owacyjnie przyjęty przez kibiców drużyny, której przez wiele lat był kapitanem. Niestety okazało się że nie grający już o konkretne cele Huragany nie odwzajemniły się gościnnością, ograły nowojorczyków 4:3 i wstrzymały ich awans do play-off. Przy okazji z tego wyniku bardzo ucieszyli się Pittsburgh Penguins bo wyprzedzili Strażników w Dywizji Metropolitan (z trzeciego na drugie miejsce) dzięki wygranej z Nashville Predators 5:2.

Komplet wyników z 31 marca w NHL:

Buffalo Sabres – Toronto Maple Leafs 4:1
Carolina Hurricanes – New York Rangers 4:3
New York Islanders – Columbus Blue Jackets 4:3
Pittsburgh Penguins – Nashville Predators 5:2
Florida Panthers – New Jersey Devils 3:2
Tampa Bay Lightning – Montreal Canadiens 0:3
Minnesota Wild – Ottawa Senators 2:3
Dallas Stars – Arizona Coyotes 4:1
Los Angeles Kings – Calgary Flames 3:0
San Jose Sharks – Vancouver Canucks 2:4