EH

Mimo że grała NHL to najciekawszy „nius” pojawił się nie w związku z meczami, lecz z kontraktami i transferami (potencjalnymi) zawodników. Dokładniej zawodnika Edmonton Oilers draftowanego z numerem jeden w 2012 roku Naiła Jakupowa. Jak zdradził Rosjanin tatarskiego pochodzenia, w trakcie sezonu za pomocą swojego agenta przekazał klubowi z prowincji Alberta prośbę o transfer. Została ona zaakceptowana, a hokeista dostał wolną rękę w rozmowach z klubami-nabywcami. To było już jakiś czas temu, ale pokazuje jasno w jakiej rozsypce pozostaje drużyna Nafciarzy. Można się spodziewać, o ile znajdzie się chętny, że Jakupow zmieni barwy klubowe podczas draftu.

Niestety trzeba obiektywnie przyznać że oprócz krótkiego fragmentu gry z Connorem McDavidem w jednej linii obecna kampania to dla Jakupowa spory krok wstecz. Szukanie nowego miejsca na „nowe otwarcie” w NHL jest więc chyba koniecznością w przypadku młodego zawodnika.

AH

To ósmy sezon z rzędu, w którym Blackhawks meldują się w czołowej ósemce Zachodu. W meczu przeciwko Vancouver wygranym 3:2 błyszczał sprowadzony w trakcie sezonu z Winnipeg Jets skrzydłowy Andrew Ladd, zdobywca gola na wagę zwycięstwa. Ladd wywalczył z Czarnymi Jastrzębiami tytuł w 2010 roku po czym odszedł przez skomplikowaną sytuacje związaną z budżetem. Teraz sięgnięto po niego w celu wzmocnienia na play-offy, w 13. meczach strzelił już sześć goli.

AH

Sidney Crosby przechylił szalę na korzyść Pittsburgh Penguins przekierowując strzał Krisa Letanga w dogrywce. Dzięki temu Pingwiny wygrały ze Straznikami 3:2. W tabeli Dywizji Metropolitan obie drużyny dzieli już tylko trzy punkty i jest jeszcze możliwe, że zamienią się miejscami (druga i trzecia lokata). Ostatnia forma Pittsburgha robi wrażenie, zwłaszcza że grają bez kontuzjowanych Małkina i Maatty.

Komplet wyników z 28 marca w NHL:

Carolina Hurricanes – New Jersey Devils 3:2
Vancouver Canucks – Chicago Blackhawks 2:3
New York Rangers – Pittsburgh Penguins 2:3 OT