NHL raz jeszcze zmieniła format Meczu Gwiazd w poszukiwaniu zadowolenia kibiców. Nikt nie przyjmuje do wiadomości, że kibice po prostu nie potrzebują All Star Game, a jeśli potrzebują to z pewnością nie w formie meczu hokeja bez hokeja (bez bodiczków, bramkarzy grających na 100%).

Odchodzący do lamusa format Fantasy Draft zakładał że gracze będą sami wybierać się na dwie drużyny. Coś jak my wszyscy kiedyś X lat temu na lekcjach w-fu. Nikt nie chciał być ostatni, najbardziej lubiani wybierali pierwsi jako kapitanowie. To był chyba najlepszy wieczór z całego weekendu gwiazd przez ostatnie trzy edycje. Warto przypomnieć najlepsze momenty tych imprez.

5. Braterska miłość w wykonaniu braci Staal

W 2011 roku impreza odbywała się w Relaigh w Karolinie Północnej, a jednej z drużyn kapitanował wówczas będący jeszcze graczem z TOP50 ligi Eric Staal. Mimo że to zabawa, to długo gracz Hurricanes zwlekał z będącym dostępnym Markiem Staalem. Na tyle długo, że brat postanowił się pożalić po pogrozić „Jeśli mnie nie wybierzesz nie kupie Ci nic na święta, a mama też będzie zła”

 

W końcu Eric się ugiął, jak sam stwierdził, jego drużyna potrzebowała obrońcy. Mamy jednak wątpliwości czy to była prawda, na All Star Game obrońcy są zupełnie niepotrzebni.

 

 

4. Toews twierdzi, że Kessel nadaje się do bycia trenowanym

Tym razem przeskok do roku poprzedniego i wyboru drużyny Jonathana Toewsa. „Captain Serious” zagrał nieco pod publiczkę i sięgnął po Phila Kessela będącego chyba w szczycie krytyki mediów z Toronto. Swój wybór uzasadnił odnosząc się do słów Rona Wilsona. W tamtym były trener Maple Leafs otwarcie krytykował Kessela mówiąc że ten „nie nadaje się do bycia trenowanym”. Toews twierdził wręcz odwrotnie ALE z Kesselem ostatecznie nie zagrał … dowiecie się w kolejnych punktach jak skończyła się ta historia.

 

3 . Drew Doughty próbował zawierać przyjaźnie

Kiedy mikrofony przyłapią Cię na pytaniu obcego faceta o to czy jest już żonaty robi się niezręcznie. Głupio poczuł się zwłaszcza pytany o to Nick Foligno i bardzo szybko zaczął się z całej tej sytuacji tłumaczyć. Ale spokojnie to tylko Drew Doughty szukający nowych przyjaciół. Na szczęście panowie w porę zorientowali się, że są „na wizji”, można się było przestraszyć jakie byłoby kolejne pytanie obrońcy Kings.

 

3. Wesoły (pijany?) Owieczkin

Przez cały wieczór Aleksander Owieczkin był nieco dziwny. Wesoły i wyluzowany, ale też jednocześnie skupiony i pragnący uwagi widzów. Pijany? Nikt nie zabronił graczom w wolnym czasie wychylić drinka, lub dwa, lub dwóch butelek wódki (c’mon to przecież Rosjanin!).

Aleksander Wielki mocno lobbował by być wyselekcjonowany jako ostatni, nagrodą dla takiego nieszczęśnika była nowiutka Honda Accord. Owi dwoił się i troił w swoich prośbach, ale koledzy i tak zagrali mu na nosie i wybrali jako trzeciego przed końcem (zostali poza nim jeszcze Filip Forsberg i Ryan Nugent Hopkins). Na szczęście sponsor NHL był na tyle hojny że postanowił dać reprezentantowi Sbornej auto w prezencie (wiedząc że stoi za tym coś więcej – Owiego stać przecież na dużo droższe „zabawki”). Tak jak przypuszczano Alex podarował samochód na rzecz fundacji działającej dla dobra chorych dzieci.   1 . Największa wymiana draftów All Star Game Nikt nie ograniczał kreatywności graczy. Mogli oni wnosić dużo od siebie do całej imprezy. Zapewne przedstawiono im kilka/kilkanaście pomysłów czy też jak chcesz nazwij to scenariuszy, których można użyć by całość była ciekawa dla widzów. Nawet jeśli tak było i pomysł z wymianami nie rodził się w ich głowie już na samym evencie to i tak fajnie że mieliśmy trade’y – jak na przykład ten z zjednoczeniem bliźniaków Sedin w 2011. Najgłośniejszą wymianą była jednak ta z udziałem Phila Kessela i Tylera Seguina. Wymiana która rzeczywiście pośrednio zdarzyła się w NHL. Boston Bruins przetransferowali swojego snajpera (Kessela) za wybory w kolejnych naborach do ligi, jedną z selekcji uzyskanych od Toronto użyto do wybrania… Seguina! Dość powiedzieć że w momencie All Star Game obaj już nie grali dla Niedźwiedzi. Ot taki los bycia utalentowanym napastnikiem Bruins. https://www.youtube.com/watch?v=2wfHyIVIKY0     Czy rozgrywka 3 na 3 da nam tyle fun’u co te wieczory?