W drugiej tercji meczu Philadelphia Flyers kontra New York Rangers zawody zostały na chwilę zatrzymane przez sędziego głównego. Uwaga wszystkich przeniosła się na ławkę drużyny Lotników, po chwili wyprowadzano z niej półprzytomnego Michaela Raffla. Austriak chwilę wcześniej zasłabł siedzą w drużynowym boksie, na ostatniej zmianie twardo walczył o krążek z Jarretem Stollem z Rangers.

Tim Panaccio z CSN Philadelphia relacjonuje co dokładnie się stało:

Pojechał usiąść w boksie, bo New York Rangers mieli zacząć swój power play. Sześć sekund później gracze z Filadelfii zaczęli uderzać kijami w bandy by zwrócić uwagę sędziów i medyków. Gra została zatrzymana, a Rafl półprzytomny przeniósł się w eskorcie medyków do pomieszczeń wewnątrz hali. Miejsce austriackiego skrzydłowego w czołowej formacji zajął Brayden Schenn. Tuż po wznowieniu gry Rangers wyrównali na 2:2. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Flyers po rzutach karnych.

The 26-letni zawodnik miał w tym sezonie asystę w sześciu występach. Rok wcześniej zanotował 21 goli w 67 grach.  Menadżer ekipy Fleyrs podał do oficjalnej wiadomości, że stan zdrowia Raffla jest już w całkowitym porządku:

Ciekawie prezentuje się też relacja Claude’a Girouxa, który był najbliżej całej sytuacji:

Michael to zabawny chłopak, często pozwala sobie na żarty i wkręty. Myślałem, że i tym razem żartuje. Siedziałem obok niego i chciałem żeby się przesunął, ale nie reagował. Od razu pomyślałem, że to wygłupy. Po chwili zdałem sobie jednak sprawę, że coś jest nie tak. Przestraszyłem się i zacząłem wydzierać w kierunku naszych trenerów. Nie było w tym już nic śmiesznego.

Komplet wyników 25 października:

Buffalo Sabres – New Jersey Devils 3:4
Montreal Canadiens – Toronto Maple Leafs 5:3
Ottawa Senators – Arizona Coyotes 1:4
Philadelphia Flyers – New York Rangers 3:2 po rzutach karnych
Colorado Avalanche – Columbus Blue Jackets 3:4
Dallas Stars – Florida Panthers 2:6
Nashville Predators – Pittsburgh Penguins 1:2 po dogrywce
St.Louis Blues – New York Islanders 2:3 po dogrywce
Chicago Blackhawks – Tampa Bay Lightning 1:0 po dogrywce
Vancouver Canucks – Detroit Red Wings 2:3 po dogrywce
San Jose Sharks – Carolina Hurricanes 5:2