Zza chmur i zimowej aury wyjrzało słońce, czy to dzięki nowemu wodzowi narodu? Śmiem przypuszczać, że nie! Ale jakaś symbolika zmiany nawet w mojej głowie powstaje. Aurę na rozgrzewce psuje nam afera korupcyjna w FIFA, nawet na Eurowizji rządzą pieniądze i polityka.

Historia i doświadczenie każą nam wierzyć w New York Rangers bardziej niż w Tampa Bay Lightning, ale ostatecznego werdyktu nie zna nikt (nawet Adrian). Mówimy o tym jak dziwna to seria, jak mało elementów łączących poszczególne mecze. Dużo jest o trenerskich decyzjach i tłumaczeniach, plusujemy Alaina Vigneaulta, minusujemy… Bena Bishopa? Domagamy się rytuału ze strzałem w krocze!

Śledzimy przypadki z przeszłości, gdy Top-4 obrońców danej drużyny gra w play-off średnio powyżej 20 min na mecz. Odwołujemy się oczywiście do tegorocznych Blackhawks (ale sięgamy aż 2007 roku i ówczesnych… Ducks). Pojawiają się stary dobry Chris Pronger. Zwierze i wybryk natury Duncan Keith jest przez nas postrzegany jako MVP fazy pucharowej.

6fedeff0-02ec-11e5-a34a-4df9af000191_asfsdVia PuckDaddy

Padają typy, nie dajemy gwarancji i nie przyjmujemy roszczeń zwłaszcza że Adrian mówi tylko, że o Puchar Stanleya zagra Chicago. Ja mówię, że nie i że kto inny będzie przeciwnikiem Rangers w finałach. Ups.

Trenerska karuzela powoli się kończy. Przyglądamy się Peterowi i Danowi, coś ich łączy coś ich różni. W mieście motoryzacji czekają na koniec sezonu AHL. Na zakończenie Adrian daje fajny krótki lecz  treściwy preview finałów Memorial Cup czyli lig młodzieżowych. Zapiszcie nazwiska które wymienia, za 5 lat to o nich może być ten podcast w kontekście play-off NHL!

Wersja do ściągnięcia: http://www8.zippyshare.com/v/isPDveuj/file.html