Zaczynam dzień od mocnej, czarnej kawy. To mój stary, sprawdzony rytuał. Zanim w ogóle zasiądę do redagowania tekstów na portal, zanim zacznę analizować drafty, transfery czy kłócić się o to, kto w przyszłym sezonie zdobędzie Puchar Stanleya, przeglądam globalne trendy i sportowe statystyki. Lubię wiedzieć, co w trawie piszczy, co rezonuje w świecie wielkiego sportu.
I nagle dostaję obuchem w łeb. Dosłownie.
Zestawiam ze sobą dwie liczby. Dwie proste, bezduszne statystyki, które sprawiają, że mój wyidealizowany świat – ten, w którym hokej na lodzie to globalna potęga – w ułamku sekundy kurczy się do rozmiarów puszki po tanich konserwach.
Bohaterem jednej z tych liczb jest Vozinha. Bramkarz piłkarskiej reprezentacji Republiki Zielonego Przylądka. Gość, o którym jeszcze w ubiegłym tygodniu słyszeli tylko najbardziej zagorzali maniacy afrykańskiego futbolu, jego rodzina i znajomi z osiedla na wyspach. Dzisiaj to absolutny fenomen i król internetu.
Cud i algorytmy, które zwariowały
__________________________________
Aby czytać dalej
Wybierz jedną z opcji abonamentu i ciesz się nieograniczonym dostępem do serwisu. NHL w PL to miejsce naszej pracy. Traktuj nas jak gazetę lub magazyn. Dziennik lub miesięcznik, przy tworzeniu którego działa wiele osób za określone wynagrodzenie.
Możesz nam zaufać! Współpracujemy z uznanymi na polskim rynku markami jak TVP, czy wydawnictwo SQN, a o naszej rzetelności i bezpieczeństwie całego procesu świadczą już setki sprzedanych przez nas abonamentów.
Płatność jest prosta i intuicyjna ale w razie wątpliwości w FAQ zobaczysz jak wygląda proces zakupu. Zapraszamy do działu z darmowymi artykułami gdzie będziesz mógł przekonać się, że naprawdę warto w nas zainwestować.
Istnieje możliwość zapłaty zwykłym przelewem bankowym. W tym celu proszę wykonać przelew na konto:
NHL W PL
86291000060000000003362403
W tytule należy podać wybrany abonament i adres e-mail. Jak tylko otrzymamy pieniądze, uaktywnimy konto. Można to przyspieszyć przesyłając nam potwierdzenie przelewu na re******@**lw.pl
Formularz zamówienia
| Nazwa | Przelew |
|---|---|
| Abonament 30 dni | 22 zł |
Formularz zamówienia
| Nazwa | Przelew |
|---|---|
| Abonament 90 dni | 60 zł |
Formularz zamówienia
| Nazwa | Przelew |
|---|---|
| Abonament 180 dni | 108 zł |




Zainteresowanie hokejem można by zacząć na samym początku od organizacji MŚ, wziąć przykład od piłki nożnej. Od lat rywalizacja o to która reprezentacja jest najlepsza odbywa się dla laików w mało zrozumiały sposób, a mianowicie jest podział na dywizje i jest elita, w której grają zawsze te same drużyny z kilkoma miejscami dla tych słabszych gdzie co roku wymieniają się poprzez spadki i awanse. FIFA postanowiła rozszerzyć imprezę do 48 reprezentacji i na początku wszyscy kopali się w głowę gdzie takie Wyspy Zielonego Przylądka czy Curacao mają szanse z Hiszpanią czy innymi potęgami. Jak się okazuje zrobiło się ciekawie a te małe państewka też potrafią grać w piłkę i napsuć krwi najlepszym. Czemu nie zmienić by systemu MŚ w hokeju, przede wszystkim zorganizować normalne kwalifikacje, powiększyć ilość drużyn biorących udział w imprezie, okres rozgrywania zmienić na np. co 2 lata. Jak reprezentacje grające w niższych dywizjach mają kiedykolwiek zasmakować gry przeciwko tym najlepszym. Brak dywizji, proste losowanie z podziałem na koszyki i rozstawionymi drużynami, na pewno byłyby niespodzianki i udział w MŚ drużyn które wcześniej mogły tylko o tym pomarzyć. Ale to tylko takie moje gdybanie, które pewnie nigdy się nie wydarzy…
Nie ze wszystkim się zgadzam ale ogólnie dobry wpis ze sporą ilością ciekawych pomysłów. Nie może być tak, że turniej o mistrzostwo świata to są jakiejś trzeciej kategorii zawody, w których najlepsi nie mogą brać udziału. A jeszcze niedawno, mniej niż dekadę temu, oficjalny serwis internetowy MŚ w hokeju to była jakaś kpina. Gorzej niż projekt studencki.