W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej pojęciu dobrych typów hokejowych, czyli przeanalizujemy, gdzie oraz jak najlepiej obstawiać hokej na lodzie, także w lidze NHL.

DOBRE TYPY HOKEJOWE – DLACZEGO NIEŁATWO OBSTAWIAĆ MECZE AMERYKAŃSKIEJ LIGI NHL?

         Hokej na lodzie to niewątpliwie najchętniej obstawiana dyscyplina drużynowa wśród sportów zimowych. W Polsce ze wszystkich dyscyplin zimowych, nie tylko tych zespołowych, tylko skoki narciarskie mogą z nim konkurować w kontekście sportowych zakładów bukmacherskich. Hokej ma jednak to do siebie, że porównywalne zainteresowanie przyciągają praktycznie wszystkie rodzaje rozgrywek, bez względu na ich rangę, zarówno te lokalne, jak i międzynarodowe, klubowe oraz reprezentacyjne. Krajowe ligi państw europejskich nie ustępują popularności najlepszej na świecie amerykańskiej lidze hokeja na lodzie – słynnej NHL. Co znaczą dobre typy hokejowe i jak obstawiać typy hokejowe NHL?

Dobre typy hokejowe – czym są i gdzie je znaleźć?

         Zanim odpowiemy na pytanie, co to są dobre typy hokejowe, przyjrzyjmy się bliżej specyfice samego sportu, jakim jest hokej na lodzie, w kontekście zakładów bukmacherskich. W przypadku hokeja wiedza o tej dyscyplinie i znajomość jej zasad oraz tajników jest kluczowa. 

Sport ten, podobnie jak futbol amerykański, bazuje na formacjach, czyli określonych piątek, nazywanych także liniami. Każdy gracz pozostaje w obrębie swojej piątki przez cały mecz. Aktualna formacja zależy natomiast od obecnej strategii trenera i wymogów sytuacji, a także specyfiki rywala. Warto oglądać mecze hokeja na żywo, analizować statystyki i nieustannie poszerzać swoją wiedzę o tym ciekawym i złożonym sporcie. Analizowanie statystyk typów hokejowych, zwłaszcza w rozgrywkach NHL, aktualnej formy drużyn i kondycji zawodników, sytuacji w tabeli, historii pojedynków bezpośrednich, kontuzji i nieobecności, transferów, doniesień i plotek również może okazać się pomocne. Zatem dobre typy hokejowe to typy logiczne i sensowne, ale o stosunkowo wysokich kursach, czyli tak zwane valuebety. Warto wspomagać się tutaj porównywarką kursów i analizować kursy na te same wydarzenia w ofercie różnych bukmacherów. Na takie typy można polować w sieci – na blogach, forach, grupach i stronach typerskich, lub samemu, bazując na własnej wiedzy, doświadczeniu i analizie statystycznej. Warto też grać bezpiecznie i legalnie u renomowanych bukmacherów z licencją, takich jak Mostbet logowanie do których gwarantuje nam ochronę prywatności, danych i środków.

Rodzaje hokejowych zakładów bukmacherskich

W ofercie bukmacherów wyróżniamy następujące zakłady wzajemne na hokeja:

Zwycięstwo jednej z drużyn – obstawienie która drużyna wygra po regulaminowych 60 minutach gry, jeśli mecz zakończy się remisem zakład jest przegrany, można postawić też na zwycięstwem z uwzględnieniem ewentualnej dogrywki i potencjalnych rzutów karnych

Zwycięzca jednej z tercji – jeden z najpopularniejszych dobrych typów hokejowych, polegający na wytypowaniu zwycięzcę jednej z tercji i najczęściej okraszony atrakcyjnym kursem

Zakłady z handicapem – najczęściej spotykanym handicapem w hokeju, dającym na starcie przewagę jednej z drużyn, jest +1.5/-1.5 bramki, co daje potencjalnie wyższe kursy

Zdobywca 1. bramki – obstawienie, która drużyna zdobędzie pierwszego gola w meczu

Łączna liczba bramek – bardzo popularny zakład, szczególnie w bramkostrzelnym NHL

Poniżej / powyżej – czyli under/over, najczęściej w kontekście ilości strzelonych bramek.

Więcej o rodzajach zakładów w hokeju na lodzie znajdziesz w artykułe.

Poniżej kilka najważniejszych naszym zdaniem wskazówek na dobre typy hokejowe:

 • Analizuj aktualną formę drużyn i sytuację w tabeli
 • Bierz pod uwagę obecną kondycję fizyczną graczy
 • Uwzględniaj historię i bilans pojedynków bezpośrednich
 • Porównaj linie defensywne i ofensywne obu zespołów (https://nhlw.pl/2023/12/slabi-konkurenci-nadzieja-dla-minnesoty-wild-zmieniaja-trenera/)
 • Sprawdzaj kontuzje, absencje, urazy i transfery
 • Śledź doniesienia, informacje prasowe i plotki
 • Pamiętaj o golach do pustej bramki w 3. tercji
 • Długość serii wyjazdowej drużyny ma znaczenie
 • Więcej strzałów na bramkę zwykle daje wygraną
 • Unikaj zakładów łańcuchowych i systemu Martingale
 • Nie obstawiaj każdego meczu – wybieraj same okazje
 • Na kuponie nie umieszczaj więcej niż 4 spotkania
 • Oglądaj spotkania hokeja na lodzie na żywo
 • Korzystaj z analizy matematycznej i statystyki
 • Wspomagaj się porównywarką kursów online
 • Testuj sprawdzone taktyki obstawiania i stawkowania

Najpopularniejsze znane typy hokejowe – NHL

Najpopularniejsze hokejowe zakłady bukmacherskie to niewątpliwie te na najlepszą, amerykańsko-kanadyjską ligę hokeja na lodzie NHL. Istnieją dwa najczęściej spotykane typy hokejowe NHL. Mniej popularne, bo bardziej ryzykowne, ale też nacechowane zwykle wyższym kursem, typowanie trzydrogowe, określające rezultat spotkania w regulaminowym czasie gry (1/x/2), a także popularniejsze i bezpieczniejsze typowanie dwudrogowe, z niższym kursem, obstawiające rezultat końcowy, z ewentualną dogrywką i karnymi (1/2). NHL w odróżnieniu od lig europejskich, w tym polskiej, nagradza zwycięstwo w regulaminowym czasie tak samo jak to po dogrywce czy karnych – dwoma punktami w tabeli, co sprawia, że drużyny nie mają motywacji do uzyskania rozstrzygnięcia w 60 minut. Wielu zawodowych typerów lubuje się dlatego w obstawianiu remisu, czyli dogrywki.