Nadrabiamy w tej Nocnej Zmianie także poprzednią noc, także sporo czytania dla was. Praca w duecie redaktor Kowal i Ruszel:

Cross-check dnia: Mayfield wyłącza Kuczerowa

__________________________________

Aby czytać dalej

Wybierz jedną z opcji abonamentu i ciesz się nieograniczonym dostępem do serwisu. NHL w PL to miejsce naszej pracy. Traktuj nas jak gazetę lub magazyn. Dziennik lub miesięcznik, przy tworzeniu którego działa wiele osób za określone wynagrodzenie. 10 złotych za miesięcznik złożony z 100 stron (średnia ilość artykułów w portalu) to uczciwa cena.

Możesz nam zaufać! Współpracujemy z uznanymi na polskim rynku markami jak TVP, czy wydawnictwo SQN, a o naszej rzetelności i bezpieczeństwie całego procesu świadczą już setki sprzedanych przez nas abonamentów. Płatność jest prosta i intuicyjna ale w razie wątpliwości w FAQ zobaczysz jak wygląda proces zakupu. Zapraszamy do działu z darmowymi artykułami gdzie będziesz mógł przekonać się, że naprawdę warto w nas zainwestować.

Istnieje możliwość zapłaty zwykłym przelewem bankowym. W tym celu proszę wykonać przelew na konto:

NHL W PL
Idea Bank: 84195000012006351270730001

W tytule należy podać wybrany abonament i adres e-mail. Jak tylko otrzymamy pieniądze, uaktywnimy konto. Można to przyspieszyć przesyłając nam potwierdzenie przelewu na redakcja@nhlw.pl

7 KOMENTARZE

1. Tampa oddała mecz numer 6 na własne zyczenie, a jak nie będzie Kucherova to może się okazać, ze zwycięstwo z Islanders nie bedzie proste w meczu numer 7. Liczę na finał Lightning-Canadiens ale zobaczymy bo VGK tez łatwo dziś nie oddadzą serii. Na pewno czekaja nas 2 spotkania z ogromna ilością walki. I to dzisiejsze, gdzie liczę ze Canadiens dadzą radę i to jutrzejsze numer 7 które będzie wielkim sprawdzianem dla Tampy. Dawno nie grali meczu gdzie porażka oznaczała game over. Islanders mogą to wygrać, ale nie zapominajmy ze Tampa już chyba od początku poprzednich playoffow notuje zawsze zwycięstwo po porażce. Ja osobiście stawiam 60/40 na Tampe

2. W Vegas próbowali wsadzić Montrealowi chuja w dupę, a sami zostali wyruchani przez gości. Cóż, życie.

W Nowym Jorku w końcu sprawiedliwości stało się zadość. Ktoś się zorientował, że Kuczerowa być nie powinno i się go kulturalnie pozbył. Jeszcze wyjebać Stamkosa i w końcu będzie uczciwie.

3. Miałem się odezwać po laniu 8:0 w GM5. Otóż podobne w rozmiarach zwycięstwo przydarzyło się w zeszłym sezonie w PO właśnie w rywalizacji: NYI vs TBL 2-8 oraz TBL vs BOS 7-1 a także ARI vs COL 1-7.
    Jednak wygrana ośmioma bramkami i to do zera miała miejsce ostatni raz w roku 2001 w rywalizacji PHI vs BUF.
    Tak więc to rzadkość i byłem pewien że Tampa GM6 zakończy CF.
    Tym większy szacun dla Trotza i jego kamandy.
    Finał NYI vs MTL byłby takim cofnięciem się w czasie do przełomu lat 70tych i 80tych, ale finał Vegas vs Tampa chyba bardziej medialny i atrakcyjny.
    Howgh

4. Co by tu napisać o tym meczu?
    Z jednej strony szkoda, bo przy stanie 2:0 a nawet i przy wyniku 2:1 Tampa raczej kontrolowała przebieg gry. Dopiero w trzeciej tercji Islanders nabrali wiatru w żagle.
    Co do tej bramki na 2:2: pretensji mieć nie można. Wasiliewski postąpił według prawideł bramkarskiego fachu. Odwróćmy tę sytuację: gdyby Mayfield strzelił po lodzie, a Big Cat jeszcze by stał, zaraz wylałaby się na niego masa hejtu, że ,,powinien był już siedzieć na lodzie” 😉
    Niepokoi mnie uraz Kuczerowa. Skoro nie wrócił już na mecz (nawet na ławkę), to raczej coś poważniejszego. Jego brak był widoczny, kiedy Tampa grała swój drugi PP: widać było po Palacie, że jest ,,ciałem obcym w dobrze funkcjonującym organizmie”.
    No nic, doszło do G7 to trzeba grać.

• Nie traktuj tego jako ataku skierowanego w twoją stronę, ale… chyba inne game 6 oglądaliśmy 🙂 Owszem, pierwsza tercja zdecydowanie na konto Tampy, ale w drugiej oddali inicjatywę prawie od początku. Nawet gol na 2-0 z kontry (nawet nie transition, Cirelli się urwał po prostu).
      Nie zgadzam się ogólnie z głosami, że „Tampa wypuściła to zwycięstwo”, które dominują w mediach kanadyjskich. Tampa grała dobrze, może nie rewelacyjnie, ale dobrze. To Wyspiarze po prostu dali z siebie wszystko (ponownie w tych play-off). Przejęli inicjatywę, Barzal grał jak z nut, obrona zamurowała własną tercję. Mniej więcej od połowy 2. tercji miałem wrażenie, że oglądam Game 1 – Islanders z inicjatywą, Tampa ze swoimi szansami, ale również z problemami z dojściem do dogodnej sytuacji (oprócz PP). Brakowało oczywiście Kuczerowa – ciekawe czy wróci? A jak tak to na ilu zastrzykach?