Trzy lata temu 6 kwietnia 2018 roku miał miejsce tragiczny wypadek autokaru, w którym śmierć poniosło 16 młodych hokeistów Humboldt Broncos. Koszmar, dramat, łzy same cisną się do oczu. Podróżujący na swój mecz ligi SJHL zawodnicy Humboldt Broncos brali udział w wypadku samochodowym. Autokar wiozący chłopców na mecz zderzył się z ciężarówką. W wypadku miało brać udział 29 osób. Niestety aż 16 z nich nie przeżyło, w tym zawodnicy w wieku od 16 do 21 lat. To młodzi, uśmiechnięci chłopcy ze zdjęcia poniżej… Trudno uwierzyć, że część z nich nie wróciła do domów.

Zdjęcie

Zawodnicy Broncos jechali na mecz fazy play-off do miejscowości Nipawin. Niestety na drodze autobusu stanęła 18-kołowa ciężarówka. Władze na razie nie podają szczegółów wypadku, wiadomo jedynie o tragicznych konsekwencjach. Humboldt Broncos zmierzali do miasta Nipawin, by z tamtejszymi Hawks rozegrać spotkanie fazy play-off. W serii do czterech zwycięstw Broncos przegrywali 1-3, tego wieczoru mogli więc zostać wyeliminowani z dalszej rywalizacji.

Mecz odwołano, anulowano całą rywalizację. W play-offach ligi SJHL zmagania toczą się o Puchar Canalty. Humboldt Broncos wychowali wielu hokeistów, sześciu z nich grało w najlepszej lidze świata NHL: Curt Giles, Bill McDougall, Sheldon Brookbank, Terry Ruskowski, Neil Hawryliw i Grant Jennings. Poniżej znakomity film dokumentalny, trwa godzinę jest zrealizowany przez kanadyjską telewizję TSN i warto go zobaczyć: