Wyciek oleju: z Zambonii i z McDraisaitla

Pierwszy raz od listopada 2017 roku, a więc więcej niż od trzech lat, Oilers zanotowali zwycięstwo, ale specyficzne. Przy trzech golach strzelonych przeciwko Senators, żadnego punktu nie zaliczyli ani Connor McDavid, ani Leon Draisaitl. W takich sytuacjach od wspomnianego listopada ponad trzy lata temu, Edmonton w 28 meczach zawsze przegrywali, tym razem sobie poradzili. Teraz obaj stracili serię 10 meczów z minimum punktem na koncie.

Czy był to triumf przekonujący i pewny? Nie, bo ekipa z kanadyjskiej stolicy prowadziła 1:0 już od 26 sekundy (choć potrwało to niecałe cztery minuty). Edmonton po dwóch tercjach prowadziło 3:1 i wtedy… czyszczące lód Zambonii miało małą awarie, wyciek oleju, czy też benzyny napędzającej maszynę na taflę. Przez to na trzecią odsłonę trzeba było poczekać dłużej, o czas potrzebny do ponownej “konserwacji” placu gry.

Czy warto było czekać i oglądać trzecią część meczu? Tylko z perspektywy kibiców Ottawy, bo zdobyła kontaktowego gola, ładnego po złapaniu rywala w zbyt wysokim forczekingu. Asysty Matta Murraya i Mike’a Reilly’ego dały Jewgienijowi Dadonowowi pozycję sam na sam i trafienie. W całym meczu podobał mi się najbardziej rosyjski obrońca Nikita Zajcew, który kilka razy fajnie skutecznie interweniował powalając na lód McDavida czy Jesse Puljujarviego:

Cisza dnia: w debiucie Duboisa

__________________________________

Aby czytać dalej

Wybierz jedną z opcji abonamentu i ciesz się nieograniczonym dostępem do serwisu. NHL w PL to miejsce naszej pracy. Traktuj nas jak gazetę lub magazyn. Dziennik lub miesięcznik, przy tworzeniu którego działa wiele osób za określone wynagrodzenie. 10 złotych za miesięcznik złożony z 100 stron (średnia ilość artykułów w portalu) to uczciwa cena.

Możesz nam zaufać! Współpracujemy z uznanymi na polskim rynku markami jak TVP, czy wydawnictwo SQN, a o naszej rzetelności i bezpieczeństwie całego procesu świadczą już setki sprzedanych przez nas abonamentów. Płatność jest prosta i intuicyjna ale w razie wątpliwości w FAQ zobaczysz jak wygląda proces zakupu. Zapraszamy do działu z darmowymi artykułami gdzie będziesz mógł przekonać się, że naprawdę warto w nas zainwestować.

Istnieje możliwość zapłaty zwykłym przelewem bankowym. W tym celu proszę wykonać przelew na konto: