Końcówki dnia: zaraz przerwa – trzeba strzelać

__________________________________

Aby czytać dalej

Wybierz jedną z opcji abonamentu i ciesz się nieograniczonym dostępem do serwisu. NHL w PL to miejsce naszej pracy. Traktuj nas jak gazetę lub magazyn. Dziennik lub miesięcznik, przy tworzeniu którego działa wiele osób za określone wynagrodzenie. 10 złotych za miesięcznik złożony z 100 stron (średnia ilość artykułów w portalu) to uczciwa cena.

Możesz nam zaufać! Współpracujemy z uznanymi na polskim rynku markami jak TVP, czy wydawnictwo SQN, a o naszej rzetelności i bezpieczeństwie całego procesu świadczą już setki sprzedanych przez nas abonamentów. Płatność jest prosta i intuicyjna ale w razie wątpliwości w FAQ zobaczysz jak wygląda proces zakupu. Zapraszamy do działu z darmowymi artykułami gdzie będziesz mógł przekonać się, że naprawdę warto w nas zainwestować.

Istnieje możliwość zapłaty zwykłym przelewem bankowym. W tym celu proszę wykonać przelew na konto:

NHL W PL
Idea Bank: 84195000012006351270730001

W tytule należy podać wybrany abonament i adres e-mail. Jak tylko otrzymamy pieniądze, uaktywnimy konto. Można to przyspieszyć przesyłając nam potwierdzenie przelewu na redakcja@nhlw.pl

Premiery dnia: pierwsze sukcesy i akrobacje

O Swiecznikowie w tym tekście już było, ale facet zasłużył na to, żeby pojawić się jeszcze raz. Rosjanin pokazał czego się nie robi dla ratowania akcji. Żeby nie doszło do spalonego wyciągnął się jak długi, lokując nogę po właściwej stronie linii niebieskiej. Efektowny szpagat. Za tę ekwilibrystykę trafił do premier dnia.

Nie może w nich zabraknąć Joela Farabee, który zaliczył swojego pierwszego hat tricka w NHL. Zakończył go w 16. minucie drugiej tercji. Flyers prowadzili w tym momencie 3:1 z Islanders, co oznacza, że wszystkie trafienia należały właśnie do niego. To trzeci najmłodszy zawodnik w dziejach Lotników  z hat trickiem na koncie.

Niestety trzy gole nie starczyły, aby przyznać mu miano najlepiej punktującego w meczu. Wyprzedził go James van Riemsdyk, autor czterech asyst. A i tak, zarówno jeden, jak i drugi, musieli pokłonić się przed Kevinem Hayesem, bo to właśnie on zapewnił Flyers wygraną w dogrywce.

Lotnicy zaliczyli siedem trumfów w swoich 10 występach w tym sezonie. To najlepszy start drużyny z miasta bratniej miłości od edycji 2008/09. Jeżeli chodzi o dobry start, to z pewnością owo określenie nie pasuje do Ilji Sorokina. Rosyjski golkiper Wyspiarzy rozpoczął przygodę z NHL od kompletu trzech porażek, w których 11 razy wyciągał już krążek z siatki.

Zupełnie odmiennie rozwija się kariera Ville Husso w tej lidze. Na razie ma za sobą dwa mecze w bramce Blues i właśnie zanotował pierwsze zwycięstwo. Stało się to w wyjazdowym starciu z Anaheim Ducks. Pokonał go jedynie Jakob Silfverberg podczas rozgrywania przewagi. Był to gol na 1:0.

Ważny moment dla Kaczorów, bowiem przystępując do tego meczu mieli zaledwie 4,8 procenta skuteczności w PP i zamykali w tym elemencie ligową stawkę. Na 21 prób mogli poszczycić się tylko jedną udaną.

Odpowiedź Nutek na trafienie Silfverberga była powalająca. Cztery gole bez żadnej straty i trzecia wygrana w czasie ich road trip stała się faktem. Połowę bramek dla St. Louis zdobył w tym spotkaniu Brayden Schenn. Mecz obfitował w wiele kontaktowych sytuacji. Wystarczy powiedzieć, że było 57 wejść ciałem, ale i dużo niedokładności. Zespoły dopuściły się 28 strat krążka.

Inną premierą dnia był pierwszy gol Jonasa Brodina w dogrywce. Szwed potrzebował zaledwie 18 sekund w OT, aby zakończyć starcie Minnesota Wild z Colorado Avalanche. 27-letni defensor ma po 10 występach sześć punktów na koncie, dokładnie tyle samo co Ryan Suter. Matt Dumba popisał się za to trzema golami w tej edycji. To taki krótki raport o poczynaniach defensorów Wild. Cała trójka znajduje się w TOP 6 najskuteczniejszych graczy Minnesoty.

Avalanche mają po tym spotkaniu dwa zmartwienia. Po pierwsze przegrana, po drugie uraz Nathana MacKinnona, który nie wyjechał na trzecią tercję. O znaczeniu tego zawodnika dla Lawiny nawet nie warto pisać, przecież wszyscy wiedzą jak jest. Nathan ma już na koncie 14 „oczek” po 10 meczach, co sprawia, że prowadzi w klasyfikacji punktowej zespołu z Denver. Tej nocy zaliczył dwie asysty.

Jedną z nich popisał się przy trafieniu Cale’a Makara na 2:2. Młody obrońca Avs strzelił swojego pierwszego gola w tej edycji. Lawina nie popełniła żadnego błędu na krążku w starciu z Wild, ale to nie decyduje o sukcesie. Tym bardziej w rywalizacji z zespołem, którego bilans w kampanii 2021 w dogrywkach to 3-0.