W sportach zespołowych zdarza się, że drużyna wyżej notowana jest faworytem tylko z pozoru. Z hokejem na lodzie jest podobnie. Informujemy na co zwrócić uwagę typując tę dyscyplinę w zakładach bukmacherskich.

O tym pamiętaj obstawiając hokej u bukmacherów

W meczu hokejowym mierzą się ze sobą dwie drużyny i na pierwszy rzut oka wydaje się, że większe szanse na zwycięstwo ma zawsze ta wyżej notowana, a bukmacherzy wystawiając kursy zdają się to tylko potwierdzać. Nijak ma się to jednak do rzeczywistości, a na rezultaty spotkań wpływają niuanse, na które szczególną uwagę powinny zwrócić osoby planujące obstawiać hokej na lodzie w zakładach bukmacherskich.

Nie każde lodowisko jest identyczne

Prawdopodobnie nie istnieje sport zespołowy, w którym jakakolwiek drużyna od spotkań przed własną publicznością woli mecze rozgrywane na wyjeździe. W hokeju jest identycznie, gdyż dogłębna znajomość tafli lodowiska ułatwia grę, a doping lokalnych kibiców potrafi działać jak dodatkowy zawodnik w polu. W przypadku spotkań rozgrywanych w roli gościa nie bez znaczenia jest też odległość, jaką należy pokonać w drodze do hali przeciwnika. W najlepszej na świecie lidze NHL trzeba czasem podróżować tysiące kilometrów, co wiąże się ze zmęczeniem oraz trudną aklimatyzacją na miejscu. Takie niuanse mogą, ale nie muszą mieć wpływ na rezultat meczu, ale na pewno warto brać je pod uwagę.

Kontuzje krzyżują plany

To, że któraś drużyna zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli nie oznacza wcale, że jest murowanym faworytem do zwycięstwa w meczu ze średniakiem. Hokej na lodzie to sport dla prawdziwych twardzieli, ale nawet takim przytrafiają się kontuzje, których plaga potrafi poważnie osłabić każdego potentata. Rozsądny gracz przed postawieniem zakładu u bukmachera z licencją Ministra Finansów (gra u innych jest w naszym kraju zabroniona i grozi odpowiedzialnością prawną) powinien zapoznać się z informacjami o urazach w zespołach, których mecze zamierza typować. Wiadomości takie można znaleźć np. na naszej stronie.

Zmęczenie daje się we znaki

Sezon hokejowy jest długi oraz intensywny, szczególnie za oceanem, gdzie w lidze NHL w samej fazie zasadniczej każdy zespół ma do rozegrania osiemdziesiąt dwa spotkania. W takich okolicznościach niemal każdy team dopada w pewnym momencie kryzys formy, który może przypaść niekoniecznie na jedno spotkanie, a nawet na całą ich serię. Obstawiając u bukmachera (pamiętaj aby grać tylko u legalnych bukmacherów z licencją, tutaj dowiesz się jak odróżniać ich od pozostałych) na uwadze trzeba mieć przede wszystkim mecze wyjazdowe, które w obliczu stosowanego w NHL systemu tournée (seria meczów w domu naprzemiennie z serią meczów na wyjeździe) potrafią dać się solidnie we znaki hokeistom. Niespodzianki zdarzają się zwłaszcza w spotkaniach rozgrywanych dzień po dniu, kiedy zmęczenie podróżami oraz trudami sezonu się potęguje.

Rozgrywki reprezentacyjne

W hokeju na lodzie najważniejszą imprezą międzynarodową są igrzyska olimpijskie i to zazwyczaj właśnie tylko wtedy reprezentacje narodowe występują w optymalnych zestawieniach. W trakcie innych zmagań nie pozwalają im na to rozgrywki o Puchar Stanleya, w których uczestniczy wielu czołowych zawodników. Dotyczy to w szczególności mistrzostw świata, które są najbardziej prestiżowym turniejem zaraz po IO i gromadzą sporą widownię w halach oraz przed telewizorami. Wnosząc zakłady na mecze reprezentacyjne weźmy więc pod uwagę podobnie jak robią to bukmacherzy, w jakim składzie występuje dany zespół.

To również warto wiedzieć

Jeśli jesteśmy już przy NHL, to motywacja poszczególnych drużyn w konkretnych momentach sezonu bywa różna. Chodzi tu zwłaszcza o końcówkę fazy zasadniczej, kiedy to teamy pewne awansu do play-offs czasem oszczędzają siły, a te niepewne swojej sytuacji potrafią wykrzesać z siebie sto dziesięć procent tego, co najlepsze. Grunt, żeby u bukmachera nie stawiać pieniędzy sugerując się tylko kursem, gdyż za każdym z nich ukryta jest jakaś historia. W tzw. zakładach na żywo nie wolno też z miejsca skreślać zespołu, który przegrywa 0:1 czy 0:2. W hokeju pada sporo bramek, a system kar za przewinienia sprzyja odrabianiu strat. Kierując się rozsądkiem i analizą na hokejowych zakładach bukmacherskich da się wyjść na plus, podczas gdy nerwowe i nieprzemyślane ruchy prędzej czy później doprowadzą nas do utraty pieniędzy.

Aby obstawiać zakłady bukmacherskie trzeba mieć ukończone 18 lat. Pamiętajmy też o ryzyku uzależnienia od zakładów.

Materiał powstał przy współpracy z partnerem