NHL: Tydzień nr 2 rundy zasadniczej

W nocy z wtorku na środę rozegranych zostanie osiem spotkań NHL. Przybliżamy swoje propozycję bukmacherskie w drugim tygodniu rozgrywek sezonu zasadniczego. Na dzień 8. października w klasyfikacji zawodników prowadzi Mika Zibanejad (New York Rangers) z dorobkiem ośmiu punktów przed Anthony Mantha (Detroit Red Wings).

 

Nie jednak o tym, a chciałbym wrócić do niedzielnego meczu Carolina Hurricanes – Tampa Bay Lightning. Oglądający to spotkanie, czy też czytający relację ze spotkania zapewne przecierali oczy na fakt jednej ze statystyk. Mianowicie ilość oddanych strzałów przez przyjezdnych. Poniższy wykres przedstawia przebieg spotkania z podziałem na tercje oraz tzw. fale prezentujące częstotliwość, a zarazem ilość oddawanych strzałów. Fakt numer 1: Tampa w drugiej tercji nie oddała.. żadnego strzału na bramkę rywala. (wcześniejszy podobny przypadek miał miejsce w roku 2003 wypracowany dobrą postawą Carolina). Fakt numer 2: Tampa blisko była pobicia swojego niechlubnego rekordu z roku 2010 – wtedy grając przeciwko Boston Bruins ich różnica w strzałach wynosiła -32, czyli jedno oczko więcej niżeli w starciu z Carolina.

W ubiegłym sezonie Tampa wiązała chwalebne rekordy. Teraz dodała nam uroków konsternacji. O tym i innych aspektach usłyszymy w jutrzejszym wydaniu Zgrana Tafla.

A jak prezentują się pierwsze wykresy w zdobyczach punktowych?

Flesz typ

Typujący: Szymon Lan Grabarczyk


Typujący: Kamil Zyzak

Rzut okiem z Kącika Typera

Zapraszamy do śledzenia Kącika Typera – zakładka, która aktualizowana jest 24h

Zgrana Tafla na Twitter

1 KOMENTARZ