Bohater dnia: Ryan O’Reilly

O’mamo. Co to był za mecz centra St. Louis! Jego drużyna jak tlenu potrzebowała kogoś innego niż Tarasienko stwarzającego zagrożenie, kogoś mogącego wygrać dwoma-trzema zagraniami cały mecz. Tym kimś okazał się O’Reilly. Ryan otworzył wynik już w 43 sekundzie przytomnie objeżdżając bramkę Tuukki Raska, a w trzeciej tercji zdobył bramkę przełamującą remis, która finalnie okazała się GWG.

ROR męczył się w meczach 1-3. W wielu aspektach Patrice Bergeron schował go do kieszeni, a przecież #37 Bostonu sam wcale nie gra wielkiej serii. Ponownie wypada napisać pean pochwalny dla Craiga Berube, który wykorzystał ostatnią zmianę i uciekł z match-upami. Ani atak O’Reilly’ego ani formacja Schenna nie musiała walczyć 5-na-5 z “Perfection Line”. Ten obowiązek przejął atak złożony z Oskara Sundqvista, Iwana Barbaszjowa i Aleksa Steena. Papierowy czwarty atak Blues zagrał więc aż 17-19 minut, ale ze swojego zadania wywiązali się książkowo, w dodatku dzięki temu w ofensywie mógł popracować chociażby O’Reilly.

Obrońca dnia: Alex Pietrangelo

Kapitalną partię zagrał ROR, bramkę strzelił Władimir Tarasienko, ale kto wie, czy najlepszym Bluesmanem tej nocy nie był trzeci z tenorów. Bestią na “niebieskiej” okazał się Alex Pietrangelo. Pokuszę się o tezę, że to był jego najlepszy mecz w całych play-off. Wcześniej nie grał źle – na pewno w przeciwieństwie do Edmundsona, Bouwmeestera czy w mniejszym stopniu Parayko wystrzegał się indywidualnych błędów bezpośrednio prowadzących do bramek dla przeciwnika, ale od obrońcy nr 1 wymagamy czegoś więcej. Dziś Petro zagrał koncert. Tak mówił mi mój eye-test, a liczby tylko to efektownie podpierają:

Zjedzone minuty, próby strzałów (dwie doprowadziły do goli dla STL), wspaniała skuteczność wyprowadzania krążka z własnej tercji… Owszem, Torey Krug i jego 1G+3A z Game 3 robi wrażenie, ale on zrobił to jednak w zupełnie innych warunkach, rzekłbym cieplarnianych nabijając punkty w PP.  Dla kapitana Blues to był mecz-pomnik, wcześniej z takich meczów w PO kojarzyliśmy Karlssona, Burnsa, Hedmana, Letanga, Carlsona.

Szczęki 2: Vince Dunn i Zdeno Chara w rolach głównych

__________________________________

Aby czytać dalej

Wybierz jedną z opcji abonamentu i ciesz się nieograniczonym dostępem do serwisu. NHL w PL to miejsce naszej pracy. Traktuj nas jak gazetę lub magazyn. Dziennik lub miesięcznik, przy tworzeniu którego działa wiele osób za określone wynagrodzenie. 10 złotych za miesięcznik złożony z 100 stron (średnia ilość artykułów w portalu) to uczciwa cena.

Możesz nam zaufać! Współpracujemy z uznanymi na polskim rynku markami jak TVP, czy wydawnictwo SQN, a o naszej rzetelności i bezpieczeństwie całego procesu świadczą już setki sprzedanych przez nas abonamentów. Płatność jest prosta i intuicyjna ale w razie wątpliwości w FAQ zobaczysz jak wygląda proces zakupu. Zapraszamy do działu z darmowymi artykułami gdzie będziesz mógł przekonać się, że naprawdę warto w nas zainwestować.