Podsumowanie Ligi Typera NHLw.pl sezon 2018/19

#17 Magazyn audio Zgrana Tafla

Urlop Zgranej Tafli zakończony, a zaczynamy od podsumowania typerskich zmagań. Jak zaprezentowali się poszczególni gracze w play-off rok temu, a teraz? Czy zagramy o Puchar Ruszela? Jakie nowości wraz z nowym sezonem typera? To i owo o typerskich zmaganiach uczestników posłuchacie w siedemnastym wydaniu, w którym gościem był główny redaktor portalu Michał Ruszel.

#Zgrana Tafla na Twitter

Poprzednie audycje Zgrana Tafla znajdziesz tutaj.

Masz pytanie do Zgranej Tafli? – pisz w komentarzu, bądź zgranatafla@nhlw.pl

Poniżej player z którego uruchomisz całe nagranie:

Plik do ściągnięcia: https://www118.zippyshare.com/d/LySRHqoo/14578/17zt.mp3

Pobierz Kliknij prawym – zapisz element docelowy jako

Zeskanuj kod czytnikiem QR w swoim telefonie, by uruchomić na nim pobieranie:

PS od Michała Ruszela (zapomniałem powiedzieć w audycji): W trakcie sezonu jestem mega zakręcony i brakuje na wszystko czasu. Gdyby znalazł się ktoś, komu nie rozliczyłem nagrody za typer, lub za jakikolwiek inny konkurs/obietnicę – bardzo proszę zgłosić się mailowo na redakcja@nhlw.pl lub mruszel@nhlw.pl

6 KOMENTARZE

 1. Jest 1024 różnych kombinacji na samo 1/2. Razem na O/U i 1/2 jest 1048576 różnych kombinacji. Jest to wariacja z powtórzeniami, gdzie mamy dwu elementowy zbiór opcji do wyboru i 20 elementowy ciąg do utworzenia. Wzór na to: 2^20. Ten pomysł z dokładnym obstawieniem wyniku dowolnego z meczy bardzo fajny.

   
 2. Ja to się w ogóle dziwię, że nikt mnie do podcastów nie zaprasza. W końcu najlepiej się znam na hokeju. Udowodniłem to nie raz! 😉

  Wspominanego maila nie dostałem albo przypadkiem wywaliłem. Jeśli możecie, podeślijcie jeszcze raz, proszę.

  Rok temu opuściłem przypadkiem kilka kolejek. Stąd niska pozycja. W tym tylko jedną.

  Jestem przeciw typowaniu dokładnych wyników. Zbyt duża loteria. Jeśli już, to max wspomniane trzy punkty dawałbym za to.

  Promowanie stałych graczy czyli tych, co są wysoko w tabeli wszechczasów fajne. Ale ja od razu wykorzystałbym to na wygrywanie meczów poprzez typowanie jako drugi kopiując typy rywala jeśli dawałoby mi to zwycięstwo.

  Kombinacji trafienia wszystkich meczów jest 3 podniesione do potęgi 10 czyli razem 59049.

   
 3. Dla mnie typowanie dokładnych wyników jest ciekawą opcją, jednakże uważam iż powinno prowadzić się osobną klasyfikację punktów uzyskanych za to. Może nawet jakiś samodzielny ranking?

  Tak jak wspomniał Kapitan B. G, promowanie stałych graczy jest super w moim odczuciu, ale przewaga wynikająca z możliwości kopiowania typów wydaje się być nie fair – wygrywasz każdą rywalizację.

  Dodatkowy puchar to ciekawe przedsięwzięcie, tylko miałoby się to odbywać w przedsezonie?