Mecz dnia: Łotwa vs. Szwajcaria

Na najciekawszy mecz dnia musieliśmy czekać aż do samego wieczora. Okazało się nim spotkanie Łotyszy ze Szwajcarami znane także pod nazwą wczesnego boju o ćwierćfinał.

W grupie B mamy raczej żelazną pierwszą trójkę – napakowanych gwiazdami NHL Rosjan i Szwedów oraz grających niemal u siebie Czechów. O czwarte miejsce dające o awans do ćwierćfinału pobije się zapewne Szwajcaria z Łotwą więc mecz ten miał ogromne znaczenie dla obydwu drużyn.

I było to widać od początku spotkania. Łotysze do meczu podeszli bardzo ostrożnie i grali raczej na kontrataki. Na główną postać w łotewskiej reprezentacji wyrastał bramkarz Merzlikins, który oprócz świetnych interwencji notował także hity:

W efekcie na pierwsze trafienie w tym meczu musieliśmy czekać do 34 minuty kiedy to Hofmann dał prowadzenie Helwetom. Kilkanaście sekund później był jednak już remis, który utrzymywał się do samej końcówki trzeciej tercji. Hischier w 57 minucie dał wówczas zwycięską bramkę Szwajcarii.

Łotysze mają czego żałować bowiem przed bramką Hischiera grali przez sześć minut w przewadze i nie zdołali wykorzystać ani jednej z tych okazji. Cóż. Zemściło się to na Łotwie bezlitośnie, która zapewne do ćwierćfinałów już nie awansuje. Szwajcarzy ostatecznie wygrali to spotkanie 3:1.

Gol dnia: Colin White

__________________________________

Aby czytać dalej

Wybierz jedną z opcji abonamentu i ciesz się nieograniczonym dostępem do serwisu. NHL w PL to miejsce naszej pracy. Traktuj nas jak gazetę lub magazyn. Dziennik lub miesięcznik, przy tworzeniu którego działa wiele osób za określone wynagrodzenie. 10 złotych za miesięcznik złożony z 100 stron (średnia ilość artykułów w portalu) to uczciwa cena.

Możesz nam zaufać! Współpracujemy z uznanymi na polskim rynku markami jak TVP, czy wydawnictwo SQN, a o naszej rzetelności i bezpieczeństwie całego procesu świadczą już setki sprzedanych przez nas abonamentów. Płatność jest prosta i intuicyjna ale w razie wątpliwości w FAQ zobaczysz jak wygląda proces zakupu. Zapraszamy do działu z darmowymi artykułami gdzie będziesz mógł przekonać się, że naprawdę warto w nas zainwestować.