STS, Fortuna, LV BET i pozostali legalni bukmacherzy oferują wysokie bonusy powitalne. Jak wyliczył portal bonusowo.com łącznie w bonusach można odebrać 7590 PLN na start. Kwota ta robi wrażenie, ale czy bonus bukmacherski to prosta sprawa i faktycznie darmowy pieniądz?

Na początek warto obalić pewien mit. Bukmacher nie daje niczego za darmo, nawet jeśli to darmowy zakład, to i tak klient coś zrobić musi, by zyskać tzw. bonus freebet. Najczęściej wiąże się to z rejestracją konta, podaniem kodu promocyjnego, a następnie aktywnością na stronie buka. Co więcej, później pozostaje kwestia uwolnienia bonusu, czyli spełnienie warunków obrotu – to częściej dotyczy tzw. bonusów od depozytu, ale przy innego typu bonusach również jest stosowane.

A więc – jak to jest z tymi bonusami od bukmacherów?

Każdy kij ma dwa końce, a z bonusami jest tak, że korzysta na nich klient i bukmacher. Gracz może zyskać pieniądze, a bukmacher przyciąga do siebie klienta. Korzyść obopólna. Przy tym trzeba zaznaczyć, że bukmacher to nie instytucja charytatywna – kiedy coś daje, to czegoś wymaga (to coś zawarte jest w regulaminie bonusu).

Kiedy mówimy o bonusach powitalnych musimy wiedzieć, że skorzystać z nich mogą tylko nowi klienci, którzy nigdy wcześniej nie rejestrowali u tego konkretnego bukmachera konta – to raz. Dwa – rozróżniamy trzy typy bonusów:

  • Freebet (darmowy zakład)

  • Cashback (zakład bez ryzyka)

  • Od depozytu (po pierwszej wpłacie)

Każdy typ bonusu ma swoją charakterystykę. Uogólniając, bonus freebet to bonifikata za rejestracje konta (nie jest wymagany depozyt), cashback to okazja na zagranie bez ryzyka (w razie porażki bukmacher zwraca stawkę), a bonus od depozytu to dodatkowe pieniądze na grę uwarunkowane pierwszą wpłatą. Najwięcej zyskuje się w bonusach od depozytu (kilkanaście set złotych), a najmniej w darmowych zakładach (kilkadziesiąt złotych).

Czyli – jak skutecznie korzystać z bonusów?

Świadomość, to kluczowy aspekt. Każdy z bonusów (bez względu na bukmachera) obwarowany jest regulaminem, który określa: kiedy bonus zostanie przyznany, w jakiej formie i kiedy może zostać wypłacony. Także w regulaminie znajdują się zapisy, kiedy bukmacher może odmówić przyznania bonusu lub w jakich sytuacjach zostanie on odebrany.

Na co zwracać uwagę w regulaminie bonusu:

  • Moment przyznania gratyfikacji

  • Warunki co do wpłaty

  • Warunki obrotu bonusem ( depozytem?)

  • Ile czasu bonus pozostaje ważny na koncie

  • Czego nie robić, by nie utracić bonusu