Mecz dnia: Golden Knights kontra Penguins

Trochę jak nie ja, wskazuje dziś na najlepszy mecz i pokrywa się to z największą ilością bramek jakie można było wczoraj zobaczyć w jednym spotkaniu. Obrony rzeczywiście nie były tu na mistrzowskim poziomie, ofensywy zaś stworzyły mnóstwo strzeleckich okazji (27 szans wysokiego zagrożenia – najwięcej spośród wszystkich spotkań). Była skuteczność i kilka związanych z tym historii.

Pierwsza to hat trick Jonathana Marchessault, który odpalił się w ważnym dla swojego zespołu momencie. Skrzydłowy strzelił dwa gole od momentu gdy Penguins chwycili wiatr w żagle i wyrównali na 3:3 w drugiej tercji. Powiem więcej, Pittsburgh postraszył nawet umieszczając krążek w bramce trzeci raz z rzędu mogło być już 4:3, ale powtórka wykazała, że Jewgienij Małkin kopnął gumę celowo i trafienie anulowano.

Wtedy do przytomności gospodarzy przywrócił Marchessault. W ostatniej odsłonie Marchessault dołożył jeszcze jedno trafienie. Vegas wygrali ten mecz właśnie dlatego, że byli lepsi w tych kluczowych chwilach. To był dopiero trzeci hat trick jaki Złoci Rycerze zdobyli w rundzie regularnej NHL – dwa poprzednie należą do Williama “Dzikiego Billa” Karlssona. Marchessault swojego poprzedniego zdobył jeszcze grając dla Panthers.

Potrafili między innymi zdobyć dwa gole w odstępie 43 sekund (na 2:1 i 3:1 w pierwszej tercji). Mieli gola w przewadze, co ostatnimi czasy mimo dobrej formy (dziewięć zwycięstw w 11 meczach) przychodziło im ciężko (1/30 w ostatnich tygodniach). Obronić się 2/2 w penalty kill, w którym prym wiódł (zresztą w pięciu na pięciu także bardzo dobrze sobie radzi) Derek Engelland.

Pingwiny prowadziły w tym meczu 1:0 po trafieniu Phila Kessela, w późniejszym przebiegu spotkana na listę strzelców wpisał się też Sidney Crosby i co ciekawe była to jego pierwsza bramka w karierze… przeciwko Markowi-Andre Fleury’emu. Grając w jednym zespole przez wiele sezonów nie było statystycznej opcji by tego dokonać, udaje się to dopiero w drugim roku istnienia organizacji ze stanu Nevada.

Nie polecam chyba tylko ostatnich 20 minut w których tempo wyraźnie spadło i można ten czas spożytkować lepiej oglądając wybraną tercję z innego spotkania. Aha gdyby mnie ktoś pytał co z frekwencją na hokeju w Mieście Grzechu to skorzystam z okazji do odpowiedzi właśnie teraz – jest dobrze. Na wczorajszym meczu zjawiło się dokładnie 18511 co jak ustalili gospodarze jest drugim najlepszym wynikiem w historii VGK jeśli chodzi o sezony regularne.

Rana dnia: Connor McDavid

__________________________________

Aby czytać dalej

Wybierz jedną z opcji abonamentu i ciesz się nieograniczonym dostępem do serwisu. NHL w PL to miejsce naszej pracy. Traktuj nas jak gazetę lub magazyn. Dziennik lub miesięcznik, przy tworzeniu którego działa wiele osób za określone wynagrodzenie. 10 złotych za miesięcznik złożony z 100 stron (średnia ilość artykułów w portalu) to uczciwa cena.

Możesz nam zaufać! Współpracujemy z uznanymi na polskim rynku markami jak TVP, czy wydawnictwo SQN, a o naszej rzetelności i bezpieczeństwie całego procesu świadczą już setki sprzedanych przez nas abonamentów. Płatność jest prosta i intuicyjna ale w razie wątpliwości w FAQ zobaczysz jak wygląda proces zakupu. Zapraszamy do działu z darmowymi artykułami gdzie będziesz mógł przekonać się, że naprawdę warto w nas zainwestować.