Mecz dnia: Ducks vs Blue Jackets

Wybranie najlepszego z trzech spotkań czasem jest trudne, tak trochę było dzisiaj. Kandydatów było dwóch, albo mecz Kaczorów z Kurtkami albo Błyskawicy z Senatorami. Uznałem, że właściwszym wyborem będzie mecz w Kalifornii, w którym po prostu odnotowałem kilka ciekawszych wydarzeń więcej.

Poziom obu spotkań był natomiast całkiem zbliżony i nawet to jak się skończyły (bramki w ostatniej minucie regularnego czasu gry i potem finał w dogrywce) było podobne. Sporym minusem w meczu ANA-CBJ była dyspozycja formacji specjalnych, w meczu w którym nie brakowało kar i było dosyć sporo przerw w grze mieliśmy aż 11 niewykorzystanych power-play.

Na szczęście gdy gra się toczyła, nie było większych błędów, strat i szarpania się w środkowej strefie. Z pewnością jednak trudno będzie zwłaszcza Blue Jackets zbudować dłuższe zwycięskie serie jeśli ich gry w przewadze będą dalej wyglądać tak mizernie. W ostatnich pięciu spotkaniach Columbus są bez gola w PP, a mieli w tym okresie aż 20 prób na przełamanie się w tym elemencie gry…

Cam Fowler z Anaheim Ducks zdobył hat tricka w zwycięstwie Kaczorów nad Kurtkami. Ekipa z Kalifornii przerwała tym samym serie siedmiu porażek z rzędu. Bohater spotkania grający w defensywie i słynący raczej z dobrej gry w destrukcji oraz dokładnych podań, tym razem błyszczał oddając strzały na bramkę rywala.

Cam America jak nazywają Flowlera kibice Ducks strzelił dwa gole w drugiej tercji, a ostatnie trafienie uzyskał w dogrywce, kończąc spotkanie 3:2 na korzyść swojej drużyny. Jego pierwszy gol w dużej mierze to zasługa Rickarda Rakella, który przedarł się z najeżdżając z prawego skrzydła ładnym zwodem i puścił krążek (to nie było jego intencją ale jednak tak się stało) między nogami mającego jeszcze szansę interweniować obrońcę Nutivaarę. Drugie jego trafienie to już znakomite przymierzenie od prawego słupka.

Zanim jeszcze Fowler zmusił kibiców do rzucenia na lód czapek, mecz wcale nie układał się tak dobrze dla Kaczorów. Po pierwszej tercji było 0:0. W drugiej zaś na prowadzenie wyszli goście za sprawą Pierre’a-Luca Duboisa. Ten sam napastnik ekipy Ohio wyrównał na 2:2 w trzeciej odsłonie, dokładnie na 32 sekundy przed syreną oznaczającą koniec czasu regulaminowego.

Przy złotym golu w dogrywce, błąd w kryciu (totalnie złe ustawienie do bronienia najeżdżającego gracza) popełnia Panarin, skrzętnie wykorzystuje to wchodząc mu pod rękę Adam Henrique no i ostatecznie z krążka użytek robi Fowler.

Żeby dodać jeszcze trochę gorzkiego smaku do tego słodkiego hat tricka Fowlera to napiszę, że

__________________________________

Aby czytać dalej

Wybierz jedną z opcji abonamentu i ciesz się nieograniczonym dostępem do serwisu. NHL w PL to miejsce naszej pracy. Traktuj nas jak gazetę lub magazyn. Dziennik lub miesięcznik, przy tworzeniu którego działa wiele osób za określone wynagrodzenie. 10 złotych za miesięcznik złożony z 100 stron (średnia ilość artykułów w portalu) to uczciwa cena.

Możesz nam zaufać! Współpracujemy z uznanymi na polskim rynku markami jak TVP, czy wydawnictwo SQN, a o naszej rzetelności i bezpieczeństwie całego procesu świadczą już setki sprzedanych przez nas abonamentów. Płatność jest prosta i intuicyjna ale w razie wątpliwości w FAQ zobaczysz jak wygląda proces zakupu. Zapraszamy do działu z darmowymi artykułami gdzie będziesz mógł przekonać się, że naprawdę warto w nas zainwestować.