W serii „Nocna zmiana” będziemy prezentować multimedialne podsumowanie dnia. To ma być mocno obsadzona filmami, gifami, memami szybka pigułka z nocnych wydarzeń w NHL!

Mecz dnia: Vancouver Canucks – St. Louis Blues

Trzy mecze i ani razu na prowadzeniu. Ale zaraz chwila, w kolumnie wygrane mają cyfrę 3. Jak to możliwe? Ano jednak. Vancouver Canucks dokonali tego nie lada wyczynu, w całej historii NHL podobna rzecz się nie zdarzyła. Klub z Kolumbii Brytyjskiej rozpoczął sezon od Calgary Flames i przegrywał z nimi 0:1 ostatecznie wygrywając 2:1 po dogrywce, później przyszedł pojedynek z Carolina Hurricanes, zakończony w podobnym scenariuszu (comeback z 0:3 i wygrana w dodatkowym czasie gry). Wczoraj odbyła się kolejna powtórka z rozrywki, Vancouver przegrywali z St. Louis Blues mniej więcej od połowy zawodów po golu Władimira Tarasienki, ale jeszcze raz zanotowali powrót i udaną dogrywkę.

Tym razem zwycięstwo zapewnił gol Henrika Sedina, ale trzeba przyznać że „Kanadole” na komplet punktów jak najbardziej zasłużyli. Długo wydawali się stroną lepszą, poczynając od pierwszej super okazji na gola Louiego Erikssona, przez niezaliczony gol, do dwóch okazji braci Sedin i dwóch słupków nastrzelonych przez Granlunda i Horvata. Jednym słowem bardzo dobra gra aż do czasu, gdy „Czołg” gości wjechał z golem na 1:0. To trochę ostudziło gospodarzy.

Doczekali się chwili szczęścia. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu sprawę ratuje Bo Horvat, bardzo aktywny w tym starciu napastnik dobijał strzał Gudbransona z niebieskiej  – Trzy razy w trakcie ich ataku mieliśmy krążek na naszych kijach, mim to straciliśmy gola. Gdybyśmy próbowali z nim wyjechać, mogłoby się udać. Ale próbowaliśmy „zakopać” i przeczekać sytuację i zakończyło się to krążkiem w naszej siatce – powiedział Ken Hitchcock trener Blues.

Potem przyszła jeszcze dogrywka, w której wydawało się że gola strzela Chris Tanev, ale ostatecznie jednak to po kiju Henrika Sedina został wykończony atak w 3na3. Chwilę wcześniej w strefie obronnej Canucks dobrą decyzję podjął Jacob Markstrom broniący w tym spotkaniu. Goalie nie mroził krążka po strzale Pietrangelo, lecz słusznie rozpoczął szybki atak zakończony gole na wagę zwycięstwa. Jego zmiennikiem w tym meczu był zatrudniony na szybcika student Matt Hewitt z powodu niedyspozycji Ryana Millera.

__________________________________

Aby czytać dalej

Wybierz jedną z opcji abonamentu i ciesz się nieograniczonym dostępem do serwisu. NHL w PL to miejsce naszej pracy. Większość artykułów powstaje w czasie 1-3 godziny, inne wymagają nawet kilkugodzinnego nakładu myśli i researchu. Traktuj nas jak gazetę lub magazyn. Dziennik lub miesięcznik, przy tworzeniu którego działa wiele osób za określone wynagrodzenie. 9 złotych za miesięcznik złożony z 100 stron (średnia ilość artykułów w portalu) to uczciwa cena.

Płatność jest prosta i intuicyjna ale w razie wątpliwości w FAQ zobaczysz jak wygląda proces zakupu. Zapraszamy do działu z darmowymi artykułami gdzie będziesz mógł przekonać się, że naprawdę warto w nas zainwestować.