AH

Joe Pavelski strzelił dwie bardzo ważne bramki w zwycięstwie Rekinów nad Bluesmanami 6:3. Najpierw pod koniec drugiej odsłony zdobył gola do szatni, wyrównując na 3:3. Zaraz po wznowieniu gry w trzeciej części meczu Pavelski wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 4:3. „Mały Joe” odzyskał prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców tej rundy pucharowej. Ma 12. trafień, o jedno więcej niż Nikita Kuczerow z Tampa Bay Lightning, który popisy strzeleckie dawał dzień wcześniej.

EH

Władimir Tarasienko jest zupełną przeciwnością Joe Pavelskiego w tej serii. Rosjanin nie punktuje już od pięciu meczów i to na niego spada duża część winy za to, że Blues nie potrafią odpowiadać na „ogień” ze strony Sharks. Świetnym „plastrem” na Tarasa okazał się Marc-Edouard Vlasic, który jeśli tylko jest to możliwe pojawia się na lodzie z głównym zadaniem – bycia jak cień dla Tarasienki. Rywalizacja pomiędzy Tarasem i Pavelskim w kontekście okładki następnej edycji gry komputerowej od EA Sports czyli NHL 17 na tę chwilę wydaje się rozstrzygnięta jeżeli miałby decydować aspekt sportowy. Decyduje jednak głosowanie kibiców i wszystko jest możliwe.

Screen Shot 05-24-16 at 10.47 AMAH

Bardzo dobrze gra obrona San Jose, która z wszystkich czterech ekip pozostałych na placu boju prezentuje największą regularność. Pozwalają rywalowi jako jedyni z czterech teamów na mniej niż 10 wysokiej jakości szans strzeleckich na mecz (grafika po prawej), mają pozytywne corsi 54 % więc prowadzą w większej części grę, mają najlepszy penalty differential czyli różnicę pomiędzy karami dokonanymi i byciem faulowanym (+5) przy tym dysponując bardzo skutecznym power play, grają najwięcej ciałem (149 hits). Bohaterowie formacji defensywnej? W dużej mierze Vlasic, Braun, ale także Paul Martin partnerujący najczęściej Burnsowi.