CehN91MWAAAUnImAH

Strzelenie gola St. Louis Blues urasta do rangi zadania niemożliwego. W ostatnim okresie nikt nie był w stanie tego dokonać, a Bluesmani właśnie zaliczyli czwarty z rzędu występ bez straty bramki. Hokeiści z Missouri zrobili to na tle nie byle kogo, bo najbogatszej w punkty ekipy NHL, czyli Washington Capitals 4:0. Między słupkami St. Louis stał tym razem Jake Allen, wcześniejsze trzy czyste konto notował Brian Elliott. Po raz ostatni podopieczni Kena Hitchcocka stracili gola 16 marca.


 UPS

Flyers, Red Wings i Sharks nie stanęli na wysokości zadania. W przypadku dwójki z Wschodu trwa bitwa o ósmą lokatę, ale na tę chwilę wydaje się jakby żadna z tych drużyn nie zasługiwała na play-off. Czerwone Skrzydła straciły aż siedem bramek w tak ważnym momencie sezonu, a przecież Penguins mimo że w formie mają spore problemy z kontuzjami (Maatta, Małkin). Flyers mieli okazje pójść za ciosem, grali później znali wynik. Mimo to polegli z wcale nie mocną na tym etapie Arizona Coyotes. Komu miejsce w play-off? Wygląda na to że niezależnie od tego kto wygra ten powolny wyścig będzie miał w pierwszej rundzie „pozamiatane” z taką dyspozycją. Rekiny już trzecią „kolejkę” mogą awansować do play-off ale nie dają sobie rady. Jest to nadal kwestią czasu, ale frustracja z tego typu występów jest u kibiców podwójna.

EH

A może by tak wytargać kogoś za włosy? Owszem można, oczywiście najpierw trzeba mu przywalić w zęby. W końcu włosiska rosną na głowie (głównie), a więc by się do nich dostać trzeba rywalowi ściągnąć kask (pięścią oczywiście). Na podstawie starcia Tommy’ego Wingelsa i Antoine’a Roussela można stwierdzić – lepiej mieć krótką fryzurę. Z drugiej strony zachowanie Francuza odbiega od przyjętych ogólnie zasad „sprawiedliwej” walki.

Komplet wyników z 26 marca w NHL:

Carolina Hurricanes – New York Islanders 3:4 po dogrywce
Montreal Canadiens – New York Rangers 2:5
Ottawa Senators – Anaheim Ducks 3:4 po dogrywce
Tampa Bay Lightning – Florida Panthers 2:5
Toronto Maple Leafs – Boston Bruins 1:3
Washington Capitals – St.Louis Blues 0:4
Nashville Predators – Columbus Blue Jackets 5:1
Arizona Coyotes – Philadelphia Flyers 2:1
Calgary Flames – Chicago Blackhawks 1:4
Los Angeles Kings – Edmonton Oilers 6:4