AH

Hockey day in America został w tym roku powiązany z wielkim eventem w stanie Minnesota, gdzie doszło do gierki „pod chmurką” z udziałem lokalnych Minnesota Wild i Chicago Blackhawks. Na stadionie TCF Bank w Minneapolis przed 50-tysięczną publicznością.Czarne Jastrzębie mimo częstego uczestnictwa w tego typu specjalnych imprezach nie są w nich dobrze dysponowani. Tym razem przegrali aż 1:6.

Z czterech występów na świeżym powietrzu Blackhawks wygrali tylko jedno, gdy w 2014 ograli Pittsburgh Penguins 5:1. Tak wysoko hokeiści z Wietrznego Miasta nie przegrali jednak już dawno.Bramki dla Wild padały w każdej tercji, a ostatnia została zdobyta mimo, że krążek nawet nie znalazł się w siatce. Wszystko w wyniku faulu Patricka Kane’a, który zatrzymywał pędzącego na pustą już bramkę Erika Haule. W tym przypadku przepisy nakazały sędziemu wskazanie automatycznego trafienia na 6:1.

EH

Całkiem czyste hokejowe zagranie ciałem Michala Rozsivala z ekipy Czarnych Jastrzębi zakończyło się przykrą kontuzją dla Jasona Zuckera z zespołu Dzikich. Początkowo wyglądało to jak przemieszczona szczęka, później chyba jednak sprecyzowano problem inaczej. Tak czy siak kontuzja przykra, ale czy na prawdę trzeba było odsyłać obrońcę z karą meczu i uznawać to za przewinienie? NHL i ta coraz częściej stosowana polityka (zawodnik kontuzjowany = kara) to żart.

UPS

Drużyna prowadzona przez Patricka Royoa przegrała 1:5 z Vancouver Canucks zdobywając honorową bramkę w ostatniej minucie gry. Lawiny były słabe, nieprzygotowane. Trener jednak próbował ratować twarz swoją „firmową” zagrywką i na 10 minut przed końcem zawodów grał już z pustą bramką bez golkipera. Śmiać się czy płakać, myślą szkoleniowcy rywali w takich chwilach. Zresztą jak się to skończyło po dwóch minutach zobaczycie na wideo. Roy ostatnio trenuje często z drużyną w roli goalie, a w nieudanych meczach prawie zawsze robi TO, a przecież TO nigdy się nie udało. Chyba nie wszystko jest OK z trenerem Avs.