Prezentujemy najnowszą produkcję filmową Quest For The Stanley Cup, czyli Wyprawa po Puchar Stanleya zrealizowaną przez NHL przy współpracy ESPN. To podzielony na siedem 30-minutowych odcinków dokument prezentujący play-offy NHL od kulis. Dzięki niemu kibice mają szansę zobaczyć co działo się za zamkniętymi drzwiami, dostępnymi tylko dla członków ekip walczących o Puchar Stanleya.

Kolejne epizody pokażą nam więc co działo się w szatniach w przerwach pomiędzy tercjami konkretnych meczów, będziemy mogli usłyszeć rozmowy pomiędzy graczami, przemowy trenerów, ukazane zostaną nigdzie indziej niedostępne sceny i dialogi pomiędzy bohaterami play-offów NHL cieszących się w całej Ameryce ogromną estymą i tytułem najtrudniejszych rozgrywek posezonowych.

Za produkcje odpowiedzialni są najlepsi scenarzyści i reżyserowie, nagradzani wyróżnieniami typu Emmy Awards.

Poprzednie odcinki możecie oglądnąć na NHL w PL – PIERWSZA i DRUGA część, TRZECIA część, część CZWARTA i PIĄTA – oraz ostatnio dodana SZÓSTA

W siódmym odcinku:

Ostatnia część serii przenosi nas do ostatniego meczu finałowej serii o Puchar Stanleya. Spotkanie numer pięć kończy się zwycięstwem Capitals, którzy odwracają losy meczu z 2:3 na 4:3 w ostatniej tercji. Widzimy reakcje hokeistów z tafli lodowiska, niepublikowane nigdzie indziej ujęcia z szatni, radość pokazana raz jeszcze ale z innej perspektywy. Oprócz szatni mamy też widok na fanów w Waszyngtonie, przywitanie mistrzowskiej drużyny i to co działo się podczas parady ku zdobywcom Stanley Cup.