Prezentujemy najnowszą produkcję filmową Quest For The Stanley Cup, czyli Wyprawa po Puchar Stanleya zrealizowaną przez NHL przy współpracy ESPN. To podzielony na siedem 30-minutowych odcinków dokument prezentujący play-offy NHL od kulis. Dzięki niemu kibice mają szansę zobaczyć co działo się za zamkniętymi drzwiami, dostępnymi tylko dla członków ekip walczących o Puchar Stanleya.

Kolejne epizody pokażą nam więc co działo się w szatniach w przerwach pomiędzy tercjami konkretnych meczów, będziemy mogli usłyszeć rozmowy pomiędzy graczami, przemowy trenerów, ukazane zostaną nigdzie indziej niedostępne sceny i dialogi pomiędzy bohaterami play-offów NHL cieszących się w całej Ameryce ogromną estymą i tytułem najtrudniejszych rozgrywek posezonowych.

Za produkcje odpowiedzialni są najlepsi scenarzyści i reżyserowie, nagradzani wyróżnieniami typu Emmy Awards. Seria normalnie nie jest dostępna dla widzów w Polsce, w USA można ją oglądać za pośrednictwem usługi ESPN+, zaś w Kanadzie udostępniana jest za pomocą kanału oficjalnego NHL na Youtube.

W pierwszym odcinku zobaczymy między innymi: napastnika Jamesa Neala z Vegas Golden Knights oprowadzającego nas po mieście Vegas, dyskutującego o tym jak klub wpisał się w charakter miasta i czym stał się dla lokalnych kibiców. Dowiemy się jak stało się, że Vegas stało się miastem hokeja. Później przeniesiemy się na spotkanie Jeffa Vinika właściciela Tampa Bay Lightning z posiadaczami karnetów, tuż przed rozpoczęciem rywalizacji w drugiej rundzie przeciwko Boston Bruins.

Odwiedzimy dom Ryana Johansena napastnika Nashville Predators. Oprócz tego w wideo będzie wiele scen z lodowiska, gdzie mikrofony wyłapywały komunikację podczas rozgrywki pomiędzy zawodnikami i trenerami. Takie ujęcia będą z każdej z serii drugiej rundy czyli z rywalizacji  Golden Knights-San Jose Sharks, Lightning-Boston Bruins, Washington Capitals-Pittsburgh Penguins oraz Predators-Winnipeg Jets.

Poniżej wideo z odcinkiem numer jeden, a także opis i wideo odcinka numer dwa:

W drugim odcinku zobaczymy między innymi: Widzowie zostaną zabrani do scen kluczowych rywalizacji z drugiej rundy – dokładniej do każdego z meczów eliminacyjnych. Usłyszymy i zobaczymy emocje graczy, trenerów i sędziów z tych spotkań. Poznamy treść pasjonującej mowy trenera Petera Laviolette’a w  trakcie drugiej tercji meczu numer sześć z Winnipeg Jets, a także wymianę słów pomiędzy Bruce’em Cassidym trenerem Bruins oraz Jonem Cooperem trenerem Lightning podczas podawania sobie ręki po zakończeniu serii.

Zobaczymy jak z odprawienia Penguins cieszyli się w szatni hokeiści Capitals, a także odwiedzimy z kamerą Ryana Hartmana w jego domu tuż przed spotkaniem numer pięć. Poznamy zorganizowaną grupę kibiców Lightning nazywającą się  Sticks of Fire i ich działania wspierające drużynę w trakcie play-offów.