Liga skończona, a za moment play-offy, czyli okres roku, na który każdy fan NHL czeka z ogromną niecierpliwością. Z tej okazji zapraszamy Was do wspólnej zabawy! W tym roku to zabawa z nagrodami, a więc konkurs nie tylko o prestiż! Od kilku już sezonów na stronie ligi każdy z kibiców może brać udział w Bracket Challenge, czyli mówiąc po polsku – play-offowym typerze. Oto oficjalna liga dla polskich fanów NHL!

Jak dołączyć do ligi?

Wystarczy zalogować się na stronie bracketchallenge.nhl.com na swoje konto w serwisie NHL.com. Następnie wystarczy znaleźć naszą ligę (klik w link lub przez opcję FIND: nhl-w-pl wklejamy też w razie problemów pełny adres: https://bracketchallenge.nhl.com/leagues/nhl-w-pl) i kliknąć przycisk “add to my leagues” lub od razu “Create Bracket”. No i gotowe!

Jak grać?

Zasady gry są bardzo proste. Po zarejestrowaniu się w naszej lidze należy ponownie wejść na wyżej wymienioną stronę po tym, jak będą znane już wszystkie pary pierwszej rundy play-off. Co ważne, trzeba to zrobić przed nocą z 11 na 12 kwietnia, kiedy to startują play-offy.

Bracket ma nieco inną mechanikę niż przed rokiem, ale to nadal nic skomplikowanego. Na graficznie przedstawionej planszy ustawiasz, kto wygra z kim, a na końcu także w ilu meczach. Każdy poprawny typ jest inaczej punktowany, przez co na bieżąco będziecie mogli śledzić ranking i swoją pozycję wśród innych kibiców. Punktacja jest następująca:

– 10 punktów za każdą poprawnie wytypowaną parę 1. rundy PO,

– 25 punktów za każdą poprawnie wytypowaną parę 2. rundy PO,

– 50 punktów za każdego poprawnie wytypowanego zwycięzcę konferencji,

– 100 punktów za wytypowanie zwycięzcy Pucharu Stanleya.

Dodatkowo możecie zyskać 3 punkty za poprawne wytypowanie zwycięzców 1. rundy play-off oraz liczby meczy, jaka zostanie rozegrana w danej parze.

Tiebreaker, czyli rozstrzygający czynnik w razie remisu punktowego to liczba bramek w wielkim finale – kto bliżej, ten uzyskuje wyższą pozycję na koniec zestawienia.

Wszystko jasne? Zapraszamy więc do rezerwacji! Być może to Ty okażesz się najlepiej typującym fanem NHL w Polsce!

Jedna prośba – podpisujcie bracketami swoimi nazwiskami lub ksywami. System na stronie NHL podpisuje je tylko imionami i potem może być problem z rozpoznaniem zwycięzcy 😉

Nagrody

W tym roku mamy dla was nagrody. Konkurs pozostaje otwarty dla wszystkich, ale tylko użytkownicy z wykupionym abonamentem (stan na 11 kwietnia) mogą wygrać kufle do piwa z logiem naszego portalu! Trzy najlepsze brackety zwyciężają!

Mamy też coś dla tych, którzy na abonament jeszcze się nie zdecydowali! Najlepiej typujący człowiek spośród nie-abonentów dostanie za darmo miesięczny dostęp do serwisu.

W przypadku, gdy wyga bracket jednego z redaktorów NHL w PL (w co gorąco wierzę) za najlepszych uznaje się następnych w zestawieniu użytkowników.

Powodzenia!

12 KOMENTARZE

  1. Ja jestem jako piąty w naszej lidze. W ogóle inspirując się Michałem postanowiłem trochę namieszać (dla zabawy) i dla mnie Jets przejdą Nashville :> Idąc praktyką, że zwycięzca ‘Prezydenta’ nie wygra Stana, a miło byłoby zobaczyć również piękne playoffy w wykonaniu Jets 🙂 A co będzie w realu to i tak sami się przekonamy 🙂